Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu
Autor
Wiadomość
HACHLIK_88
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: LĘDZINY

Post#1 Post autora tematu 14 Cze 2009 13:42   

Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Witam mam problem z kosą Stihl FS 55, otóż kiedy się nagrzeje silnik to się wyłącza i nie idzie jej zapalić, dopiero kiedy ochłodnie silnik, w tedy z oporami ale da się odpalić. Początkowo myślałem że to wina świecy ale wymiana nic nie dała. Mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie????:D

Tytuł postu poprawiłem - regulamin pkt.11. Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę pamiętać o tych zasadach przy pisaniu następnych postów. [dzimi]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2009 13:42   

Powrót do góry

Staszek49
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Rzeszów

Post#2 16 Cze 2009 18:06   

Re: Problem z Kosą Stihl FS

Moim zdaniem przyczyną tego może być niewłaściwa mieszanka paliwowa (zbyt mało oleju w paliwie) i zaciera się silnik, zanieczyszczona głowica i cylinder ( brak należytego chłodzenia) lub usterka cewki zapłonowej, która pod wpływem ciepłoty "dostaje przerwy" w dostarczaniu wysokiego napięcia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 18:06   

Powrót do góry

39006
Gość

Post#3 16 Cze 2009 20:15   

Re: Problem z Kosą Stihl FS

Moim zdanie to problem ze szczelnością komory korbowej ( uszczelniacze ) i jak napisał kol. Staszek49, możliwe że to początki zacierania się silnika.
Zdejm tłumik i zobacz w jakim stanie jest tłok i cylinder.
Sprawdź, czy rozgrzana ma iskrę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 20:15   

Powrót do góry

Traktorzysta19
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gródków

Post#4 16 Cze 2009 22:21   

Re: Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Miałem kiedyś podobny problem. Kosa Fs200. Pracowała kilka minut i nagle gasła. Dopiero jak ostygła to dało się ją powtórnie odpalić. W moim przypadku usterką okazał się przewód wysokiego napięcia. Miał pękniętą izolację i po nagrzaniu następował przeskok iskry między przewodem a zewnętrzną ścianką cylindra. Aby nie kupować całego modułu, poszedłem do serwisu Stihla i tam (za friko !) dali mi kawałek takiego przewodu. Przylutowałem ten kawałek, założyłem koszulkę termokurczliwą i działa do dziś ! A to już chyba z 6 lat ;)

Powodzenia !
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu
Strona 1 z 1