Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Mopeds Other Engines -> Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu
Author
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post from the author of the topic 14 Jun 2009 13:42   

Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Witam mam problem z kosą Stihl FS 55, otóż kiedy się nagrzeje silnik to się wyłącza i nie idzie jej zapalić, dopiero kiedy ochłodnie silnik, w tedy z oporami ale da się odpalić. Początkowo myślałem że to wina świecy ale wymiana nic nie dała. Mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie????Very Happy

Tytuł postu poprawiłem - regulamin pkt.11. Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę pamiętać o tych zasadach przy pisaniu następnych postów. [dzimi]

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Jun 2009 13:42   

Back to top

Staszek49
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 16 Jun 2009 18:06   

Re: Problem z Kosą Stihl FS

Moim zdaniem przyczyną tego może być niewłaściwa mieszanka paliwowa (zbyt mało oleju w paliwie) i zaciera się silnik, zanieczyszczona głowica i cylinder ( brak należytego chłodzenia) lub usterka cewki zapłonowej, która pod wpływem ciepłoty "dostaje przerwy" w dostarczaniu wysokiego napięcia.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Jun 2009 18:06   

Back to top

39006
Removed

Post#3 16 Jun 2009 20:15   

Re: Problem z Kosą Stihl FS

Moim zdanie to problem ze szczelnością komory korbowej ( uszczelniacze ) i jak napisał kol. Staszek49, możliwe że to początki zacierania się silnika.
Zdejm tłumik i zobacz w jakim stanie jest tłok i cylinder.
Sprawdź, czy rozgrzana ma iskrę.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Jun 2009 20:15   

Back to top

Traktorzysta19
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 16 Jun 2009 22:21   

Re: Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

Miałem kiedyś podobny problem. Kosa Fs200. Pracowała kilka minut i nagle gasła. Dopiero jak ostygła to dało się ją powtórnie odpalić. W moim przypadku usterką okazał się przewód wysokiego napięcia. Miał pękniętą izolację i po nagrzaniu następował przeskok iskry między przewodem a zewnętrzną ścianką cylindra. Aby nie kupować całego modułu, poszedłem do serwisu Stihla i tam (za friko !) dali mi kawałek takiego przewodu. Przylutowałem ten kawałek, założyłem koszulkę termokurczliwą i działa do dziś ! A to już chyba z 6 lat Wink

Powodzenia !

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Mopeds Other Engines -> Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu
Page 1 of 1
Similar topics
Kosa Spalinowa Stihl FS350 (3)
Kosa spalinowa Stihl fs 450 (5)
Kosa spalinowa stihl fs-200 (2)
Problem z Kosa spalinowa STihl Fs55 (7)
kosa spalinowa stihl fs 44, problem z wyłączeniem. (2)
Kosa Spalinowa Stihl FS 45 schemat budowy (2)
Kosa spalinowa stihl fs 44 schemat i budowa (2)
kosa spalinowa ikra xl 25 ssb - Kosa spalinowa XL 25 SSB po chwili gaśnie (25)
Kosa spalinowa Stihl FS120 - ciężko odpala. (2)
Kosa spalinowa Stihl FS220, pęknięty pierścień. (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.046 seconds

elektroda.pl topic RSS feed