Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tylne koło hamują z różną siłą.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Tylne koło hamują z różną siłą.
Autor
Wiadomość
Adrianek10
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Chrzanów

Post#1 Post autora tematu 15 Cze 2009 14:23   

Tylne koło hamują z różną siłą.

VW Polo 1,0 rocznik 2000. Podczas przeglądu technicznego pan mechanik powiedział mi, że prawe tylne koło słabiej hamuje niż lewe. Różnica siły hamowania występuje tak na hamulcu nożnym jak i ręcznym. Oświadczył mi, że różnica ta mieści się jeszcze w normie, ale żeby z tym zrobić, gdyż różnica ta będzie się zwiększała. Co może być przyczyną tego?
Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Liechtenstein

Post#2 15 Cze 2009 14:28   

Re: Tylne koło hamują z różną siłą.

Zdejmij koła i zobacz. Może okładziny, może coś się zapiekło. Najpierw trzeba zobaczyć hamulce a potem pytać. Nigdy odwrotnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2009 14:28   

Powrót do góry

Adrianek10
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 15 Cze 2009 14:41   

Re: Tylne koła hamują z różną siłą.

Oczywiście, że sprawdzałem. Ściągnąłem bębny, tak w prawym jak i w lewym kole. Wygląda tak jakby auto wyjechało dopiero z salonu, czyściutko, okładziny na szczękach grube. Auto ma dopiero 19 000 km.
Powrót do góry

stomat
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Chojnice

Post#4 15 Cze 2009 14:46   

Rocznik 2000 i 19000 km przebiegu ? Super sprawa.
Sprawdź mechanizm samoregulacji w kole które słabiej hamuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2009 14:46   

Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 15 Cze 2009 14:48   

Niecałe 200km na miesiąc. Jestem pod wrażeniem. Może wystarczy odpowietrzyć. Jak samochód zachowuje się podczas hamowania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2009 14:48   

Powrót do góry

Adrianek10
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 15 Cze 2009 15:03   

Re: W VW Polo tylne koła hamują z różną siłą.

Przecież napisałem, że różnica występuje tak na hamulcu nożnym jak i ręcznym, to co tutaj odpowietrzać?

Regulamin pkt 11. Uzupełnij temat! [Błażej]

Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 15 Cze 2009 15:52   

Pytałem się również jak zachowuje się auto podczas hamowania. Jeśli diagnosta powiedział że mieści się to w normie a samochód nie ucieka więc nie widzę powodów temu przeciwdziałać. Wszak że który starszy samochód ma idealnie te same hamulce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2009 15:52   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 15 Cze 2009 17:23   

Normalnie się zachowuje, przy dopuszczalnej różnicy do 30% na tylnej osi tylko bardzo doświadczony kierowca zauważy, że coś jest nie tak. Skończcie tą dyskusje, autor postu niech się lepiej weźmie za naprawę.

Kolega stomat już podał odpowiedź. Sprawdź to, wyczyść, przesmaruj co trzeba. Przetrzyj szczęki papierem ściernym, ustaw tak, żeby bęben wchodził i kręcił się po założeniu z lekkim oporem.
Powrót do góry

stan2300
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: gdansk

Post#9 16 Cze 2009 11:01   

witam i coz moge zasugerowac naprawialem hamulce w polo z podobnymi objawami ,urzytkownik tego auta nie uzywal hamulca recznego co spowodowalo zapieczenie sie dzwigienki
a co za tym idzie wieksza sila hamowania szla na szczeki ktore jeszcze pracowaly prawidlowo ,ma to rowniez wplyw na cylinderek hamulca gdyz tloczek musi sie wysunac duzo dalej
gdyz klin regulatora nie moze sie zsunac na dol i wyregulowac odleglosc szczeki od bebna przy intensywniej eksploatowanym aucie proponuje usuniecie progu ktory twozy sie w trakcie uzytkowania umozliwi to latwy demontaz przy nastepnej rozbiorce pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Tylne koło hamują z różną siłą.
Strona 1 z 1