Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P&W Project 2x Monitor Sceniczny Monacor SPP250

djdinitro 15 Cze 2009 17:41 4887 6
  • Witajcie. Chce się wam pochwalic tymi oto monitorami zrobionymi hmm za dość małe pieniądze ale ten koszt moze sie zmienic wraz z zmianą przetworników ktora jest juz planowana (lecz czy do konca konieczna).

Cel budowy: Jak wiadomo po co są monitory sceniczne to nie musze chyba opisywac ze szczegółami ich przeznaczenia.Ale wydaje mi sie ze znajdą nieco inne zastosowanie bo jako odsłuchy dla DJ'a

Budowa: Płyta wiórowa 12mm(surowa) jedna ze scianek 18mm,sklejone skręcone trzyma sie dobrze na tyle ze przez nieuwage jedna z kolumn spadła mi na beton podczas szlifowania to obił sie tylko róg nic wiecej. Jak widac na zdjeciu zaokrąglony front powstał z przypadku i został doklejony po pewnym czasie ale nie zmienia to nic, jedynie sprawia ze cała obudowa zyskuje na bardziej profesjonalnym wygladzie.Pozatym mają 5 mozliwości usadowienia sie.Dwa kąty podczas leżenia,na statywie,zawieszone na łancuchach lub postawione na nóżkach więc bardzo mobilne wyszły.

Dodatki: Krata (prosze nie pytać skąd) aluminiowa, Gęsta perforacja wiec idealnie.Gniazdo statywu,pare stopek z gumy,narożniki,uchwyt paskowy,terminal full opcja.Zwrotnica zrobiona (na zamowienie) z myslą o innych przetwornikach ale teraz tez dobrze daje rade,podział 4,5Khz 12-12db/oct.

Przetworniki: I tu pojawia sie problem jak to opisac...Bo tak midbass to Monacor SPP-250 przerobiony czyli zmiana cięzkiej miękkiej membrany(na kaloszu) na sztywną, lekką estradową. Za Wysokie tony odpowiedzialny był i chyba bedzie GDWT 9/80 (taki sie tylko miesci) ale tymczasowo wstawiłem ha ha! Piezaka tez po tuningu.Co do strojenia obudowy to z przymróżeniem oka bo to niemiało grać monstrualnym basem a jednynie midbass, srednie i góra,a jak to brzmi otym nizej.

Brzmienie: Po zastosowaniu ww przetworników jedno co raniło to wysokie z piezaka a mianowicie ich brak lub czasem pojawiająca sie dziwna barwa(jakies cykanie),ale zamiana go na GDWT 9/80 radykalnie poprawiła cały obraz dzwięku tak więc... Srednica ciepła dynamiczna,zadnego jazgotu mowa bardzo czytelna nie podbarwiona buczeniem,wysokie tony jak na ten podział idealnie uzupełniają reszte pasma sklejając sie z srednimi tonami, jedno z czym miałem drobny problem to ustawienie odpowiedniej odległości od słuchacza tzn kąt leżenia x odległość od mikrofonu.Co do głośności to wydaje mi sie ze niejest tak zle, robią dobrze w swoim założonym przeznaczeniu lub moze nieco więcej nawet.Dodam ze moc ich to ok 80watt testowane to było na Img STA-500 który ma grubo ponad to i nie poszły z dymem na 90% wysterowania.Kolejny test to ze starą poczciwą Toscą ktora ma dzwięk nieco plastyczniejszy i cielpejszy od IMG i okazało sie ze...Jest Miło i nie męczy,wszystko fajnie poukładane i nawet mała moc potrafi dac kopa midbassowcom.

Koszt:
    Płyty- 25zł od znajomego.
    Wkręty-karton gips 5zł
    Pozostałe wkręty,śrubki 8zł
    Koc-13zł (sporo zostało)
    Klej-Vikol-Polimer 11zł 0,25l x2
    Terminale- 10zł szt plus gniazda XLR 2x3zł
    Narożniki- 12szt po 1,4zł szt
    Gniazda Statywu-11zł szt
    Nóżki gumowe- 1,2zł szt x 10szt (po 5na kolumne)
    Rury bass reflex- 3zł szt
    Midbass-Kupiłem za grosze zmieniłem membrany ok 150zł
    Wysokie- hmm jesli drivery to po 50zł szt, piezaki po 10zł szt

Konkluzja: Po ewentualnej zmianie midbasu na cos lepszego wyjdą z tego bardzo dobre monitory bo do brzmienia GDWT niemam zadnego halo no chyba ze do ich sprawnosci....zawsze mozna wpakowac w paczki np.CP22 i bedzie.... nieco drozej ale i lepiej.

Fajne!
  • #2 15 Cze 2009 22:42
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

Okropne przetworniki, zwrotka nie pod nie, wykonanie słabe dziwny kształt, niepasujące narożniki, terminal od sprzętu domowego i odstająca blacha. 2 za chęci, stolarkę i kocyk.

• #3 16 Cze 2009 00:52
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

niby ok, ale wygląda mi to na g**no z allegro co kosztuje mniej niż dobra obudowa.

• #4 16 Cze 2009 09:21
    djdinitro
    Poziom 25  

Hm wiec od początku: Zwrotka jak najbardziej jest pod nie tzn pod Monacora z driverem gdwt 9/80 a ze na zdjęciu jest piezak to cuż tak wyszlo,kolejna sprawa to jaki masz zastrzeżenia do stolarki skoro jak mało kto pomalowałem impregnatem,poszpachlowałem miejsca łączeń i solidnie dopasowałem poszczególne płyty w całość?Dziwny kształt? też cos a widziałeś może monitory na scenie? poczytaj dlaczego tak.Kocykowanie? tez popatrz dlaczego...bo jednym kawalkiem są pokryte wszystkie boki z zakładką na góre i dół i do tego potem dopasowywałem pozostały kawałek,wygląda dobrze i tem sie pobrudzi.Narożniki ci nie pasują?spróbuj zamontowac na zaokrąglony front kolumny i zwężający sie bok narożnik o kącie prostym....Jak ci sie uda to gratulacje.Terminal po to taki by iść za ciosem i bylo to uniwersalne nadal czyli miejsce w kasetonie jest XLR i Specona.A co do kraty to do zdjęć ją odkręciłem i moze tak sie wydawać ze odstaje.

• #5 16 Cze 2009 10:15
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

źle zrozumiałeś mój wpis. Gdyby nie bardzo dobra stolarka, dobrze położony kocyk i chęci byłoby 1 ;] Powiedz mi kto na drutach podłącza monitory na scenie?? I plastikowy terminal, ciekawe ile pożyje ;].

Co do kształtu to wybacz może trzeba było jeszcze z 10cm dodać w górę?? Sam popatrz jak wyglądają monitory lepiej ;]

• #6 16 Cze 2009 10:19
    djdinitro
    Poziom 25  

No mozliwe ale juz mowilem miejsce na xlr jest i na speacona i na upartego dam jacka.Mi pasowalo zrobic taki ksztalt wzorowalem sie Dynacordem i tak są dwa kąty leżenia wiec mozna pokombinować.Co do plastiku jest na tyle gruby i wzmocniony ze cięzko bedzie go wyłamać ale na upartego mozna ziemie kwadratową zrobić.

• #7 08 Gru 2009 21:05
    zackk
    Poziom 15  

Witam.
    Można prosić o wymiary?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME