Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumna gitarowa 112

AbuseArt 16 Cze 2009 12:09 5353 6
  • Witam!

Wykonałem dla siebie kolumnę gitarową, pracuje ze wzmacniaczem lampowym 15w. Jako materiał wybrałem płytę OSB 18mm, którą kupiłem w Leroy. Wybrałem ją ze względu na korzystną cenę, jak i to, że sprawiła na mnie dobre wrażenie. Jest twarda i bardzo mocna, wystarczy ją pomalować, by nic z niej nie leciało. Wymiary paczki to 500 x 470 x 290. Wzorowałem się na rysunku technicznym który spotkałem gdzieś na Elektrodzie. Paczka jest wzorowana konstrukcją i wymiarami na Marshall'u. Zdecydowałem się jednak na otwarty tył ze względu na swoje preferencje brzmieniowe. Głośnik ma równie duże znaczenie jak sama obudowa, wybrałem dwunastocalowy Eminence Legend v125, głośnik w trochę stylu vintage, raczej do lżejszej muzyki, choć wciąż dobry na przesterach. Terminala nie kupowałem, znalazłem w domu pełniącą tę rolę blaszkę z jakiegoś starego wzmacniacza. Połączenia wewnętrzne to żadna magia, po prostu głośnik podłączony do gniazda.

Pozdrawiam

kolumna gitarowa 112 kolumna gitarowa 112 kolumna gitarowa 112 kolumna gitarowa 112

Fajne!
  • #2 16 Cze 2009 12:38
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

Popraw linki, Wstaw jakieś fotki z budowy :)

• #3 16 Cze 2009 12:52
    AbuseArt
    Poziom 12  

mam problem z fotkami z budowy, jeśli uda mi się je odnaleźć to je dorzucę.

• #5 30 Lip 2009 00:00
    kizdi
    Poziom 14  

Witam. Robie dokładnie taką samą kolumnę :)
    Co to jest ta siatka, materiał z przodu ?

• #6 30 Sie 2009 13:55
    Konsul
    Poziom 23  

Szkoda, że nie wykończyłeś tego lepiej. Ja dołożyłbym rączki, narożniki i okleił chociażby skajem. Przy niezłym głośniku wyszłaby fajna paczka.

• #7 06 Lut 2010 19:43
    AbuseArt
    Poziom 12  

Przepraszam zainteresowanych tematem, kompletnie zapomniałem o temacie.

kolumna gitarowa 112

dodo_1989 napisał:
    Ta kolumna będzie grała tylko w domu?

Nie, była już wyciągana z domu. :)
    kizdi napisał:
    Witam. Robie dokładnie taką samą kolumnę
    Co to jest ta siatka, materiał z przodu ?

Tobie pewnie nie przyda się juz odpowiedz, ale dla potomnych : jest to kanwa, do szycia wzorków krzyzykowych. Na allegro mozna kupic taniej niż koszt przesyłki tegoż.

Konsul napisał:
    Szkoda, że nie wykończyłeś tego lepiej. Ja dołożyłbym rączki, narożniki i okleił chociażby skajem. Przy niezłym głośniku wyszłaby fajna paczka.

Wykończenie jest pracochłonne i nie miałem niestety ochoty ani materiałów. Narożniki juz mam. Uchwyt też. Skaju nie ;-)

Uchwyt jest z boku- by nie przeszkadzał gdy kładę na to piecyk.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME