Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

brak wskaźnika poziomu gazu w kabinie - elpigaz

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> brak wskaźnika poziomu gazu w kabinie - elpigaz
Autor
Wiadomość
woseba
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ruda Śląska City

Post#1 Post autora tematu 16 Cze 2009 13:46   

brak wskaźnika poziomu gazu w kabinie - elpigaz

problem (raczej niedogodność) jak w temacie, instalka elpigaz w uno 1.0ie, nie doszedłem jeszcze jaka jest elektronika. Czy jakoś dałoby radę założyć wskaźnik (np. diodowy) bez wymiany połowy instalacji?? Mam wskaźnik na wielozaworze w bagażniku i pewnie pomogłaby wymiana tegoż wielozaworu, ale może są inne sposoby? mam auto z gazem dopiero drugi dzień, więc na ElPeGie się nie znam.....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 13:46   

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#2 16 Cze 2009 14:56   

Re: brak wskaźnika poziomu gazu w kabinie - elpigaz

Odpuść sobie .... Ja mam już 6-ty samochód na lpg i wskazania we wszystkich typach stosowanych w nich instalacji ( od pierwszej generacji jeszcze z "kurkiem" na rurze do sekwencji obecnie) były niedokładne i wkurzające. No może w tej pierwszej przy 60 litrowym zbiorniku można było na tym wskaźniku polegać ( z grubsza).
Generalnie trzeba się nauczyć jeździć "na licznik" i zawsze wozić paliwo w zbiorniku ( pomaga dodatkowo układom zasilania etyliną, a od czasu do czasu trzeba trochę na benzynie pojechać....
Pozdr.J.
Powrót do góry

woseba
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 16 Cze 2009 15:13   

Na prawdę bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, ale nie tak brzmiało pytanie.....Nie zastanawiam się nad sensownością, tylko nad możliwością, a nie jest to 'bajer' dla szpanu, ale może być użyteczne....
Powrót do góry

Toudi_E39
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Nasielsk

Post#4 16 Cze 2009 15:27   

Wszystko zależy od tego jaką masz elektronikę.
Zakładając że to Elpigaz może być
Leonard
Nicolaus
Voila

Opisz przełącznik, jeżeli nie możesz odszukać nazwy sterownika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 15:27   

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#5 16 Cze 2009 15:30   

Proste systemy działają w oparciu o magnesik wiszący na wskazówce wakaźnika i załączający przez kontatron przyklejony do pokrywki wskaźnika np mruganie przycisku do uruchamiania instalacji.
To ten najbardziej wkurzający system ( miałem w trzech samochodach) działa przy przyspieszaniu, hamowaniu i przechyłach......
Jeżeli wystarczy Ci wskaźnik rezerwy to coś takiego można założyć ( i mrugać dowolną diodą nie ingerując w instalację.
Pozdr.J.
Powrót do góry

woseba
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 16 Cze 2009 16:39   

Toudi_E39 napisał:
...
Opisz przełącznik, jeżeli nie możesz odszukać nazwy sterownika.

prościutka kołyska pozycje 0, I i II, dwie diody - czerwona i zielona.

adamjur1 napisał:

Proste systemy działają w oparciu o magnesik wiszący na wskazówce wakażnika i załaczający przez kontatron przyklejony do pokrywki wskaźnika np mruganie przycisku do uruchamiania instalacji.
To ten najbardziej wkurzajacy system ( miałem w trzech samochodach) działa przy przyspieszaniu, hamowaniu i przechyłach......
Jeżeli wystarczy Ci wskażnik rezerwy to coś takiego można założyć ( i mrugać dowolną diodą nie ingerując w instalację.
Pozdr.J

dziękuję serdecznie, o coś w ten deseń mi chodziło, chyba, że dałoby się zrobić bardziej 'pro' np. z 4diodami jak to widziałem u znajomych...
Powrót do góry

Toudi_E39
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Nasielsk

Post#7 16 Cze 2009 19:07   

Możesz mieć wyświetlanie w swojej furze. Trzeba dokupić sensor na zbiornik i wymienić ten przełącznik.
Wskazanie będzie na przełączniku w postaci słupka diod.

P.S. opcja "rezerwy" jest w tym przełączniku który masz w aucie, reszta to kwestia podłączenia czujnika ze zbiornika do białego przewodu w wiązce przełącznika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 19:07   

Powrót do góry

woseba
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 17 Cze 2009 15:30   

mam takie cosik, wyciągnąłem i sprawdziłem.
Mam rozumieć, że muszę ową 'centralkę' wymienić na inną (dowolną??) z diodami stanu zbiornika?
tylko jaką?

Załączniki:
Powrót do góry

xerion
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: żywiec

Post#9 14 Gru 2009 22:35   

A ja proponuję: http://www.ase.hoste.pl/lf-8.html albo: http://www.ase.hoste.pl/lf-10.html .
Osobiście użytkuję ten pierwszy (tipo 1,6 i.e.) od prawie trzech lat i jestem zadowolony. Plusem jest dziecinnie prosty montaż w samochodzie. Wersję z 10 LED planuję zamontować znajomemu w kombajnie zbożowym (brak wskaźnika paliwa).:D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> brak wskaźnika poziomu gazu w kabinie - elpigaz
Strona 1 z 1