X

Kolory kabli usb

20 Jun 2009 16:21 DADarkAvenger1989
  • #1 20 Jun 2009 16:21
    DarkAvenger1989
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Mam optyczną myszkę i jak zwykle to bywa kable sie poprzerywały ale tym razem przy wtyczce, chciałem przylutować wtyczka nadaje się już do kosza, i dorwałem inny kabel z wtyczką ale .... i tu problem, w nowszych kablach jest czerwony, biały, zielony, i czarny, ale w myszce jest pomarańczowy, zielony, niebieski i biały, już kilka razy łączyłem, zasilanie było bo optyczne mają czerwoną lampkę, czyli czerwony, i pomarańczowy oraz czarny i biały, ale sygnału brak, mam też inna myszke laserowa tym razem zielony biały, szary i niebieski a oznaczone są G, W, R i B, optyczna to TRACER a laserowa LEXMA, może kable źle podłączam albo te firmy stosjuą inna polityke niż 5V, D- D+ masa, czy oby napewno dobrze łącze te kable?
  • #2 20 Jun 2009 16:58
    Removed
    Helpful post? (0)
    Kolego, otwórz myszkę i zorientujesz się, który kabel to masa itd.

Daj zdjęcia jej wnętrza to postaramy się pomóc.
  • #3 21 Jun 2009 00:01
    DarkAvenger1989
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie pytałbym sie o to gdybym widział oznaczenia ale licze na to że ktoś kiedyś spotkał taki układ a zdjęcie i tak tu nic nie pomoże bo nie widać gdzie i jak są polutowane kabelki bo jest zalane płynem, kolejność jest taka: biały(widać oznaczenie G) zielony, niebieski, pomarańczowy
  • #4 21 Jun 2009 00:50
    Ficu
    Level 31  
  • #5 21 Jun 2009 10:24
    Rychuu
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    W takim razie sa tylko dwie mozliwosci
    1. bialy - czarny
    pomaranczowy - czerwony
    zielony - zielony
    niebieski - bialy

albo

2. bialy - czarny
    pomaranczowy - czerwony
    zielony - bialy
    niebieski - zielony
  • #6 22 Jun 2009 10:51
    DarkAvenger1989
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    myszka chyba do wywalenia, kompletnie nie reaguje na żadne z ustawień, coś więcej musiało sie zwalić, któryś z kabelków musiał sie zerwać w losowym miejscu, chyba że zupełnie nowy kabel załatwie i sam polutuje

i tak też zrobiłem ale też bez reakcji, ale lapka zmieniała sie gdy podnosiłem myszke bądż też kładłem na biurku, czyli chyba ten element czytający jest zrypany, raz łapie a raz nie, ale niejestem specjąlistą w tej dziedzinie
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products