Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kolory kabli usb

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Kolory kabli usb
Autor
Wiadomość
DarkAvenger1989
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Łomianki

Post#1 Post autora tematu 20 Cze 2009 16:21   

Kolory kabli usb

Mam optyczną myszkę i jak zwykle to bywa kable sie poprzerywały ale tym razem przy wtyczce, chciałem przylutować wtyczka nadaje się już do kosza, i dorwałem inny kabel z wtyczką ale .... i tu problem, w nowszych kablach jest czerwony, biały, zielony, i czarny, ale w myszce jest pomarańczowy, zielony, niebieski i biały, już kilka razy łączyłem, zasilanie było bo optyczne mają czerwoną lampkę, czyli czerwony, i pomarańczowy oraz czarny i biały, ale sygnału brak, mam też inna myszke laserowa tym razem zielony biały, szary i niebieski a oznaczone są G, W, R i B, optyczna to TRACER a laserowa LEXMA, może kable źle podłączam albo te firmy stosjuą inna polityke niż 5V, D- D+ masa, czy oby napewno dobrze łącze te kable?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2009 16:21   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 20 Cze 2009 16:58   

Re: Kolory kabli usb

Kolego, otwórz myszkę i zorientujesz się, który kabel to masa itd.

Daj zdjęcia jej wnętrza to postaramy się pomóc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2009 16:58   

Powrót do góry

DarkAvenger1989
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 21 Cze 2009 00:01   

nie pytałbym sie o to gdybym widział oznaczenia ale licze na to że ktoś kiedyś spotkał taki układ a zdjęcie i tak tu nic nie pomoże bo nie widać gdzie i jak są polutowane kabelki bo jest zalane płynem, kolejność jest taka: biały(widać oznaczenie G) zielony, niebieski, pomarańczowy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2009 00:01   

Powrót do góry

Ficu
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Nowa Sól

Post#4 21 Cze 2009 00:50   

http://lmgtfy.com/?q=USB
Powrót do góry

Rychuu
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piła

Post#5 21 Cze 2009 10:24   

W takim razie sa tylko dwie mozliwosci
1. bialy - czarny
pomaranczowy - czerwony
zielony - zielony
niebieski - bialy

albo

2. bialy - czarny
pomaranczowy - czerwony
zielony - bialy
niebieski - zielony
Powrót do góry

DarkAvenger1989
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 22 Cze 2009 10:51   

myszka chyba do wywalenia, kompletnie nie reaguje na żadne z ustawień, coś więcej musiało sie zwalić, któryś z kabelków musiał sie zerwać w losowym miejscu, chyba że zupełnie nowy kabel załatwie i sam polutuje

i tak też zrobiłem ale też bez reakcji, ale lapka zmieniała sie gdy podnosiłem myszke bądż też kładłem na biurku, czyli chyba ten element czytający jest zrypany, raz łapie a raz nie, ale niejestem specjąlistą w tej dziedzinie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Kolory kabli usb
Strona 1 z 1