Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

KRUPS XP 7240 nie pobiera wody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Drobny sprzęt -> KRUPS XP 7240 nie pobiera wody
Autor
Wiadomość
barnio
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 21 Cze 2009 21:13   

KRUPS XP 7240 nie pobiera wody

W/w ekspresss nie pobiera wody. Pojemnik jest pełny, zawór w nim jest sprawny, niemniej express cały czas melduje aby napełnić pojemnik. Nie ma znaczenia czy jest załozony filtr czy nie, pojemnik czysty bez kamienia, sam express również niedawno planowo odkamieniany.
Any idea ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2009 21:13   

Powrót do góry

XAX
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 21 Cze 2009 21:16   

Re: KRUPS XP 7240 nie pobiera wody

Stawiam na przepływomierz aczkolwiek w tym modelu nic niewiadomo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2009 21:16   

Powrót do góry

mrb_2004
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#3 31 Sie 2009 20:21   

A czujnik poziomu wody >? sprawdziłeś... zamocowany jest na tym samym elemencie co
uszczelka zbiornika , ale wewnątrz obudowy (mała płytka drukowana zainstalowana pionowo) , może same styki złącza się utleniły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2009 20:21   

Powrót do góry

Zbycho49
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 07 Lut 2010 20:38   

Jest jeszcze jedna możliwa awaria i wcale nie trzeba wykręcać ani jednej śrubki - miałem to w moim ekspresie. Wystarczy wyjąć zbiornik na wodę i popatrzeć na
pływak w zbiorniku - jeśli przy pełnym stanie wody - leży na dnie, to najczęściej on
odpowiada za cały komunikat. Krups umieścił w nim mały magnes, który załącza
i rozłącza kontrakton na czujniku poziomu wody, ale "zapomniał", że trzeba skleić
pływak!!!. Jeśli w środku jest woda, to nigdy nie wypłynie i zawsze będą kłopoty.
Niestety trzeba dość radykalnie odkleić w zbiorniku "plastik", który jest prowadnicą
pływaka, aby go wyjąć. Po wyjęciu - ostrożnie podważyć dno pływaka, wysunąć, osuszyć i skleić. Przy wkładaniu trzeba zwrócić uwagę na pozycję "skrzydełka", które jest z boku pływaka. Wkleić prowadnicę. Bardzo dobrze wkleja się go "Kropelką".
Powrót do góry

zbb361
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#5 14 Lut 2010 01:27   

witam
Zbycho masz racje co do uszkodzenia ale sprawdż co to za klej jaki ma skład i z czego jest zrobiony potem rozważ czy można go stosować do kontaktu z żywnością
na pewno więcej go nie zastosujesz!
pozdrawiam
Powrót do góry

DAN_B
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Nowa Sól

Post#6 10 Mar 2012 18:30   

witam.
wiem, że temat stary jak świat, ale wczoraj ten problem dosięgnął i mojego Krupsa..a rozwiązań w necie ze świeczką szukać..więc:
próbowałem w najprzeróżniejszy sposób rozwiązać ten problem..m.in. dzwoniłem do zaprzyjaźnionego mechanika, który ma ten sam model Krupsa (mówił o podobnym sposobie co Zbycho49),ale wydawał mi się zbyt radykalny...no i pytanie jak zachowa się plastik-prowadnica pływaka..czy się źle nie przełamie..ukruszy... no i na sam koniec spróbowałem uruchomić program odkamieniania ekspresu (przy pomocy proszku Anticalc F054 Krupsa i...OŻYŁO!! pływak zaczął reagować na poziom wody.
A żeby uruchomić program odkamieniania użyłem magnesu, który przyłożyłem z tyłu pojemnika na wodę i dzięki temu podniosłem pływak.. i włączyło się menu.
widać pływak musiał być silnie przybrudzony i jedynie ten żrący proszek sobie poradził(wcześniej też próbowałem wypłukać go jakimś płynem do naczyń)
widać po raz kolejny, że najprostsze rozwiązanie jest najlepsze:)
uradowany po naprawie - pozdrawiam.
Powrót do góry

norbertazek
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 03 Lut 2013 18:49   

Witam,dziś przerabiałem temat ...u mnie wciąż pokazywał sie komunikat by napełnić wody do pojemnika...mam instrukcję naprawczą i nawet rozbierałem już ze 3-4 razy sprzęt, nie jest to trudne nawet dla laika..Przy okazji wyczyściłem w środku co się dało z kawy,bo po jakimś czasie użytkowania jest poprostu zabrudzony w środku zmielona kawa..Ale teraz już wiem że przyczyną jest ten czujnik poziomu wody który znajduje się z tyłu w pojemniku na wodę,u mnie on jest cały czas na dole zatopiony,pewnie sie rozszczelnił i nabrał wody..Załatwiłem póki co problem w ten sposób że w miarę mocny magnes przyczepiłem z tyłu na wysokości tego czujnika za pomocą szerokiej taśmy i wtedy uniósł się do góry,wszystko wróciło do normy ,można dalej pić kawkę.Z tym,że teraz pewnie nie pokazywac się będzie komunikat o napełnieniu wody,bo jest cały czas uniesiony w górze ten czujnik..Potem tym sie zajmę,narazie działa w ten sposób.Jak mi sie uda to zaraz dodam instrukcję z fotami.pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2013 18:49   

Powrót do góry

W.Ihajster
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Katowice

Post#8 09 Paź 2013 16:27   

Witam,
Ten sam problem - przyczyna: pływak zatopiony...
Trochę przestraszyły mnie radykalne rozwiązania, ale po zablokowaniu pływaka w górnym położeniu (długim zakrzywionym drucikiem zahaczonym o krawędź zbiornika) ekspres ostro zaprotestował kiedy zapomniałem napełnić zbiornik wodą.
Zastosowałem następujące rozwiązanie - wysuszyłem porządnie pływak - najpierw przez 20min. suszarką do włosów wewnątrz i na zewnątrz zbiornika jednocześnie potrząsając zbiornikiem, żeby wytrząść resztki wody z pływaka, potem cała noc na kaloryferze - i od tygodnia działa.
Może nie zawsze zadziała, ale myślę, że warto zacząć od najmniej inwazyjnych rozwiązań.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Drobny sprzęt -> KRUPS XP 7240 nie pobiera wody
Strona 1 z 1