Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo n6 - prosta zabudowa w bagażniku

edimax1986 23 Cze 2009 14:25 10948 19
  • Witam chciałem przedstawić ostatnie moje dzieło wykonane w WV Polo n6
    car audio dla początkującego, właściciel auta dysponował nieznacznymi funduszami, ale daliśmy rade. Może od początku, zaczęło się od pomysłu:

To była nasza baza budowy, a pomysł urodził się w głowie:

Kilka starych płyt mdf i rozpoczęła się konstrukcja audio
    w naszym pomyśle chodziło o zagospodarowanie bagażnika samochodu

VW Polo n6 - prosta zabudowa w bagażniku VW Polo n6 - prosta zabudowa w bagażniku

czas trwania pracy przedstawionego car audio trwały prawie cztery miesiące, efekty widoczne na zdjęciach,

VW Polo n6 - prosta zabudowa w bagażniku VW Polo n6 - prosta zabudowa w bagażniku

teraz kilka danych technicznych

GLOŚNIK :
    Moc maksymalna - 1000 Watt
    Nominalna moc wejściowa - 300 Watt
    Pasmo przenoszenia 20 - 2.000 Hz
    Skuteczność (1W/1m) 94 dB
    Rozmiar głośnika niskotonowego (cm) 30 cm
    Materiał głośnika niskotonowego Kompozytowy stożek IMPP™ wzmocniony wplecionym włóknem aramidowym z dwuwarstwowym uretanowym pierścieniem
    Typ szpulki cewki drgającej Aluminiowa
    Terminale W kształcie DIN

WZMACNIACZ:
    piec który został zamontowany posiada moc. 1 x 350 WATT
    w przyszłości jest możliwość zmiany na większy.

jednostka sterująca która działa w samochodzie jest JVC- brak zdjęcia
    w najbliższym czasie wymiana na inna.

przystosowanie sprzętu oraz budowa pozwala właścicielowi na wykorzystanie przestrzeni bagażnika oraz korzystanie bez problemu z wyciągania i rozłączania sprzętu tak jak to robią początkujący maniacy audio.

projekt został ukończony oraz oddany do użytku, niżej są przedstawione zdjęcia końcowe.

CAR audio stworzone na prośbę Grzesia, pozdrowienia oraz miłego słuchania.

Fajne!
  • #2 23 Cze 2009 15:10
    VVisnia
    Poziom 23  

Czyli co? Miejscem pracy głośnika, czyli jego kolumną jest metalowa dziura z kołem zapasowym?

Proponuję popracować z żywicą epoksydową i stworzyć mu skrzynkę dopasowaną do tego co ma z tyłu. Będzie się tak samo zamykać, tylko że do wyjęcia będzie cała skrzynka. Chociaż z tym litrażem może być ciężko.

• #3 23 Cze 2009 17:15
    edimax1986
    Poziom 8  

w przyszlosci jest w planach zmiana wygluszenia, myslalem o macie wygluszajacej lub cos w tym stylu

• #4 24 Cze 2009 20:51
    Magister_123
    Poziom 31  

Wszytko ładnie pięknie ale ten ''piec'' a raczej farelka to nie ma mocy 1 x 350W tylko 2 x 20W i nie można go mostkować.
    Kup wzmacniacz o nie zakłamanej mocy np. Carpower HPB-602 który ma moc RMS 225W i rozbuja ten głośnik.
    Kable do zasilania wzmacniacza to chyba zwykłe głośnikowe?!
    Zewnętrznie prezentuje się to bardzo dobrze ale od wewnątrz masz dużo do poprawy.

• #5 24 Cze 2009 21:16
    marian133
    Poziom 36  

edimax1986 napisał:

Moc maksymalna - 1000 Watt

Oooo,czyli masz tyle co JMZ i Bocian w aucie:

Projekt mi sie nie widzi bo ogranicza miejsce w bagażniku...a raczej powierzchnie na którą można coś położyć. Po za tym lepiej sprawdziła by się normalna skrzynka.

• #6 25 Cze 2009 09:23
    edimax1986
    Poziom 8  

wlascicielowi sluzy i jest bardzo zadowolony, oczywiscie jest duzo do poprawy ale jakbyscie umieli czytac to na samym poczatku napisalem ze ze wzgledu na ograniczone srodki finansowe wyszlo wlasnie tak... prosze czytac ze zrozumieniem

Dodano po 5 [minuty]:

do Naszego drogiego ogladacza Magister_123 nie pisze ze piec posiada moc 1000 watt tylko 1 x 350 i da sie zmostkowac. wybacz ale jak sie nie podoba prosze nie komentowac, nie pokazalem tego by ludzie wysmiewali, chodzilo Nam z kolega ze mozna zrobic cos z niczego !!!

Dodano po 2 [minuty]:

juz niedlugo na forum wejdzie kilka ciekawych projektow, zainteresowanych prosze o cierpliwosc :-)

• #7 25 Cze 2009 12:38
    siewcu
    Poziom 32  

Forum jest właśnie od komentowania bez znaczenia, czy się podoba czy nie. Nie pasują Ci negatywne komentarze - nic nie pokazuj...

• #8 25 Cze 2009 16:53
    edimax1986
    Poziom 8  

chcialbym tylko zapytac naszego drogiego Magister_123 skad posiada taka wiedze na temat tego co zostalo umieszczone w projekcie z tego co wiem tego Pana nie bylo zarem z nami przy buwowie, koentowac wolna... ale wybaczcie nie lubie wypisywania glupot, pozdrawiam.

• #9 25 Cze 2009 17:02
    -RoMan-
    Poziom 42  

Przecież na zdjęciu widać, że wsadziłeś podróbkę wzmacniacza.

• #10 25 Cze 2009 17:37
    auroxik
    Poziom 26  

Kiepski pomysł zastosowania głośnika w taki sposób. Już nie mówiąc o tym ze pokrywa jak widać na zdjęciu jest tylko wsuwana bez żadnego przykręcania itp.

Inna sprawa że można było zastosować kratę głośnik wpuścić w frezowany otwór i byśmy mieli użytkowy bagażnik. A tak to ani nie ma bagażnika ani dobrze grającego basu;)

Pozdrawiam
    Daniel Telega (Teli)

• #11 25 Cze 2009 19:57
    Magister_123
    Poziom 31  

edimax1986 napisał:
    chciałbym tylko zapytać naszego drogiego Magister_123 skąd posiada taka wiedzę na temat tego co zostało umieszczone w projekcie z tego co wiem tego Pana nie było razem z nami przy budowie, komentować wolna... ale wybaczcie nie lubie wypisywania głupot, pozdrawiam.

Screen zrobiony ze http://www.soling.pl/oferta_wzmacniacze.html
    Jak by nie było jest to strona producenta i wiedzą czym handlują. Więc kto nie wie co pisze?!

• #12 25 Cze 2009 20:40
    marian133
    Poziom 36  

Po samych cyfrach które autor tematu wypisuje widać że się wogóle nie zna na sprzęcie,nic więc dziwnego że kupił taki wzmacniacz.

"Materiał głośnika niskotonowego Kompozytowy stożek IMPP™ wzmocniony wplecionym włóknem aramidowym z dwuwarstwowym uretanowym pierścieniem"

A wiesz wogóle co to znaczy?

Po drugie,czy wiesz że głośnik najlepiej pracuje wtedy kiedy jest podłączony pod wzmacniacz o mocy jaką podają w RMS-sie w parametrach głośnika?

No i te 4 miesiące to już przegięcie.

• #13 25 Cze 2009 21:38
    Qwet
    Poziom 33  

Długo szukałem wzmacniacza na zdjęciach zanim zrozumiałem że jest nim to małe czerwone pudełko :D Ten wzmacniacz nie posiada przetwornicy napięcia, więc jego możliwości nie są większe od radia samochodowego (22W na kanał)
    Czy ten pioneer w ogóle się rusza, choć troszkę? :P

• #14 28 Cze 2009 08:32
    waber
    Poziom 11  

Pomysł bardzo fajny ale co do wykonania to trzeba jeszcze popracować. Chciałem się zapytać czy jak gra ten głośnik to nic ci nie lata w bagażniku ??

• #16 23 Lip 2009 10:07
    Pentryt
    Poziom 15  

Ciekawa zabudowa ale głośnik powinien być wpuszczony w podłogę i zabezpieczony maskownicą, aby można było coś tam postawić.

P.S. W tym wzmacniaczu jest kość TDA7377 "zmostkowana" do 2 kanałów.

• #17 23 Lip 2009 11:33
    gugus89
    Poziom 14  

Pamiętam ktoś kiedyś na forum rozbierał taką chińska podróbe w celu sprawdzenia jakiż to potwór tam siedzi, i okazało się że kalkulator ma bardziej rozbudowany układ elektroniczny a diody podświetlenia miały pewnie większą moc niż ten "piec" w mostku :D:D:D

• #18 09 Paź 2009 17:34
    wolffik
    Poziom 16  

Miałem kiedyś ten twój "piec". Tragedia, poprostu tragedia. Tak jak piszą koledzy powyżej, ten wzmak nie posiada przetwornicy także jest słabiutki.

• #19 11 Paź 2009 00:45
    norekdreadzik87
    Poziom 15  

Waber ten glosnik na pewno nie lata w bagazniku... Z prostej przyczyny - prawa fizyki - grawitacja go trzyma:D bo ten "piec" na pewno go nie ruszy ani w dol ani w gore:D

Dodano po 1 [minuty]:

a ten lakier w sprayu udaje kondensator?;D

• #20 12 Paź 2009 20:09
    djarecki
    Poziom 14  

Tak powiem szczerze kilka uwag :

1. Czy ten klucz do kół nie dźwięczy w dziurze na koło ?? bo wydaje mi się troche słabo wkładać głośnik ( element bądź co bądź w jakiś sposób magnetyczny) do metalowej puszki z narzędziami.

2. Ten wzmacniacz to nawet nie wzmacniacz tylko moduł wykonawczy porównywalny mocą do przeciętnej MP3-samojgraji.

3.Głośnik z tego co widzę to Pioneer TS-W306C czyli głośnik za okolo 350 zł osobiście mam gotową fabryczną skrzynie na głośniku Clarion 3012 która bardzo dobrze gra ładnie wygląda i po odpowiednim montażu umożliwia wymontowanie car audio w celu odgruzowania bagażnika ( Mam seata ibizę II czyli bliźniaczy samochód).

4.Moim finalnym podsumowaniem: System przypomina mi trochę właz od studzienki kanalizacyjnej lub sceny z filmu Ghost Busters. Koszt na oko wyceniam na 500 550 zł Gdzie zestaw Clarion APX2121E + Głośnik Sw3012 kosztuje 599zł i daje naprawdę skuteczny bass i ręcze że duzo lepszy niż ta młotkownia w otworze na zapas.

Szkoda, że ludzie zamiast podpytać kogoś lub poczytać gdzieś o temacie na którym niebardzo się znają robią takie "konstrukcje" które nie bardzo maja prawo zagrać.

Dostrzegam jednak pozytywny aspekt konstrukcji. Jest wykonana DOŚĆ schludnie :D

Skończyłem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME