X

UWAGA napędy Hormann'a PROMATIC duży pobór prądu w Stand by

25 Jun 2009 14:22 ZBzbig2000
  • #1 25 Jun 2009 14:22
    zbig2000
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Jak w temacie.
    Uważajcie na napędy ProMatic, producent podaje 5 W w StandBy,
    a pobiera 25-27 W !
    SupraMatic w StandBy zużywa 45 W !
    Proszę przemnożyć przez 24 godz x 365 dni w roku.

właśnie oddałem do reklamacji, ciekawe jak się do tego
    ustosunkują.
    Byłem dziś u przedstawiciela Hormann, zmierzyłem 4 napędy
    wszystkie mają taki sam apetyt na prąd.
  • #2 25 Jun 2009 14:31
    adamjur1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Ja mam od 6-ciu lat EcoStar( też firmowane Hormannem) z marketu, chodzi ok i bierze
    4 W na standby
    12W w stanie zaświeconym
    60W jak otwiera lub zamyka....
    Pozdr.J.
  • #3 25 Jun 2009 14:42
    zbig2000
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Mierzyłeś amperomierzem ?
    Czy tylko tak napisano w instrukcji obsługi ?
    EcoStar to tańsza wersja Hormanna, nie wiem tylko, czy będzie pasował
    do szyny Hormanna, kończy się wielowypustem.
  • #4 13 Aug 2009 21:45
    suspenser
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    zbig2000 - czy masz juz jakąś odpowiedź z Horrmann ?

U mnie w Standby licznik wskazuje także 25-30W :!:

Chciałbym podłączyć przycisk do sterowania bramą, lecz zawieruszyły mi sie gdzieś papiery od bramy - czy możesz mi podać które piny powinienem podłączyć ?
    Czy włączik dzwonkowy bedzie odpowiedni ?
  • #5 14 Aug 2009 21:27
    VIRUS32
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli napęd hormann pobiera zbyt dużą moc w stanie spoczynku to należy je zareklamować w miejscu gdzie się go kupiło.Osobiście jeszcze nie trafiłem na takie objawy jak u was.
    Do suspenser włącznik dzwonkowy jak najbardziej odpowiada tylko BEZ OBCEGO NAPIĘCIA.Jeżeli napęd to promatic 2 to po zdjęciu tylnej osłony zobaczysz duże złącze zaciskowe pod zaciskami znajdują się obrazki jeden do foto drugi do włącznika dzwonkowego (symbol styku NO)
  • #6 14 Aug 2009 22:11
    suspenser
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    virus32 - dzięki za konkretną odpowiedź :D
  • #7 03 Nov 2009 20:23
    suspenser
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Na pismo z reklamacją dostałem odpowiedź:

W odpowiedzi na przesłaną reklamacje informuję, że Pana reklamacja została zgłoszona do firmy Hormann. Uzyskałem odpowiedz od serwisu który prosi o zdemontowanie reklamowanego napędu oraz jego zwrot do Hormann celem dokonania ekspertyzy. Napęd można oddać do firmy (w której kupiłem napęd). Wyslemy go do firmy Hormann. Jednocześnie firma Hormann prosi o podanie nazwy urządzenia jakim dokonał Pan pomiaru, typ urządzenia oraz przedstawić homologację urządzenia. Przypominam, że w przypadku niezasadnej reklamacji zostanie Pan obciążony FV.

Fajnie no nie - mam sam zdemontować, odesłać, czekać nie wiadomo ile i jak będą mieli ochotę policzą za fatygę i udowodnij im, że miałeś rację - traktują klienta "z buta".
    Na pytanie wysłane przez stronę www w ogóle nie odpisali.

Wypożyczyłem od znajomego domowy licznik kWh i zmierzyłem ponownie (nim oraz stoperem) i po przeliczeniu stałej czasowej okazało się, że napęd pobiera około 4 W :!:

Zbig 2000 - czym mierzyłeś ten pobór (pewnie tak jak ja przejściówką wtykaną w gniazdko) ?
    Co wynikło z Twojej reklamacji ?

Jak widać szkoda pieniędzy na takie przejściówki bez homologacji bo pokazują totalne bzdury :evil:
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products