X

Jak wejść na pocztę e mail ?

25 Jun 2009 14:30 ESeslodowy
  • #1 25 Jun 2009 14:30
    eslodowy
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Pytanie dosyć banalne, ale nie mogę wygooglować zadowalającej odpowiedzi. Mój szef płacić za utrzymanie strony www i kont email zewnętrznej firmie. Konta email obsługuje przez Outlook'a. Pojawia się problem gdy chce skorzystać z poczty np w kawiarence czy z komputerów udostępnionych, na stronie firmy nie ma żadnej zakładki by zalogować się do poczty.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

P.S.
    Domyślam się, że temat w złym dziale, ale nie widziałem pod co się podpiąć.
  • #2 25 Jun 2009 14:37
    528649
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Możesz założyć konto na Gmail.com, a tam skonfigurować pobieranie poczty z innego serwera.
    Tutaj jest instrukcja konfiguracji.
    http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=21289

Szczegóły tej konfiguracji musisz zdobyć od dostawcy poczty.
  • #3 25 Jun 2009 15:35
    WMichał
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Można tak jak kolega wyżej lub pozyskać konfigurację i na każdym nowym komputerze z którego będziesz korzystał konfigurować.
    A na pewno nie ma dostępu przez www?
  • #4 25 Jun 2009 15:53
    528649
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Kolega pisał o komputerach udostępnionych i kawiarenkach, więc konfiguracja outlooka na takich komputerach nie jest raczej wskazana, z resztą to kłopotliwe kiedy korzysta się z wielu komputerów, trzeba zawsze pamiętać żeby właczyć "pozostaw wiadomości na serwerze".

O - jeszcze jedno - musisz wyłączyć kasowanie wiadomości z serwera na komputerze z którego korzystasz w pracy, bo ten będzie pobierał wiadomości i nie będziesz miał dostępu do tych maili z gmaila.
  • #5 26 Jun 2009 10:02
    eslodowy
    Level 31  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za podpowiedzi. Jak napisałem nie ma możliwości obsługi poczty przez stronę www. A każdorazowa konfiguracja nie ukrywam jest kłopotliwa. Kiedyś były jakieś bramki, co się przez nie logowało, ale tylko o nich słyszałem i nie korzystałem. Zresztą mogą one być wykorzystywane przez kogoś innego.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products