X

Rozdzielacz EURO SCART

25 Jun 2009 15:13 TOtomekkepa
  • #1 25 Jun 2009 15:13
    tomekkepa
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    W telewizorze posiadam tylko jedno wejście EURO.
    Chciałbym podłączyć DVD i dekoder cyfry Pioneer 1330.
    Kupiłem rozdzielacz bez żadnych przełączników (i może to był błąd) HAMA, informacji zbyt wiele na nim nie było, oprócz 2 way splitter.
    Podłączyłem całe ustrojstwo i jest mały problem.
    Gdy włączam dekoder to jest tylko dźwięk (dość cicho) ale nie ma obrazu.
    Gdy odłączę DVD to nagle pojawia się obraz, a dźwięk jest już na normalnym poziomie.
    Problem nie występuje w przypadku DVD. Gdy je włączam to odbiera tak jak powinno.
    Macie jakieś sugestie co zrobić aby rozdzielacz działał poprawnie z dekoderem?
  • #2 25 Jun 2009 15:18
    LXT
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Przy takich rozdzielaczach zasada jest taka, że jeśli jedno urządzenie pracuje, to drugie wyłączamy na czuwanie, robisz tak?
  • #3 25 Jun 2009 16:26
    tomekkepa
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Oczywiście że robię, próbowałem też zamianę kabli (tzn do tej końcówki co są 2 wejścia zamieniłem miejscami kable bo myślałem że któreś z gniazd może mieć pierwszeństwo) ale nie pomogło.
  • #4 12 Aug 2009 22:19
    hardcore-rzeznik
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Mam podobny problem jak autor tematu, czy istnieje jakieś rozwiązanie?
  • #5 13 Aug 2009 12:23
    h jaworski
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    Czasami da się podłączyć DVD pod dekoder a z 2 euro dekodera do tv i może działać zależy od dekodera. jak to nie pomoże to raczej tylko eurozłącze z przełącznikiem albo elektronicznym (rozwiązanie dość drogie ) albo z przełącznikiem mechanicznym ( trzeba wstawać aby przełączyć). Mechaniczny np. taki http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=40615
  • #6 30 Dec 2009 11:19
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jak jedno urządzenie ma normalnie pracować to drugie całkowicie odłącz od zasilania.
  • #7 04 Jun 2013 18:46
    koper000
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Potrzebujesz rozłącznika z przyciskiem który zmienia raz jedno urządzenie raz drugie.
  • #8 05 Jun 2013 07:01
    _PREDATOR_

Moderator
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products