Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Palnik acetylenowo-tlenowy a ciecie propanem

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Generally -> Palnik acetylenowo-tlenowy a ciecie propanem
Author
Poziom 21
Poziom 21

Post#1 Post from the author of the topic 27 Jun 2009 12:31   

Palnik acetylenowo-tlenowy a ciecie propanem

Posiadam Palnik acetylenowo tlenowy pomet 2. Czy przy korzystaniu z gazu propan-butan konieczna jest wymiana dyszy na inna ? Chodzi oczywiscie o palnik do ciecia

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Jun 2009 12:31   

Back to top

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 27 Jun 2009 14:10   

Re: Palnik acetylenowo-tlenowy a ciecie propanem

Być może trzeba dać mniejszą dyszę ale ja bym najpierw wypróbował tak jak jest.W kwestii formalnej:,,tnie" tlen a raczej wypala ,po nagrzaniu miejsca ciecia acetylen można wyłączyć i ciąć samym tlenem,mój ś.p. ojciec ciął różne stalowe graty zawodowo to i ja czasem dla zabawy palnik do ręki brałem i pod fachowym okiem seniora odpalałem(robota była państwowa i gazów technicznych było ile potrzeba).

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Jun 2009 14:10   

Back to top

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post from the author of the topic 28 Jun 2009 10:33   

Wim ze tnie tlen bo mam z tym do czynienia w pracy na codzien tylko niewiem jak z ta dysza bo kupie butle itd i sie okaze ze dyszy nigdzie nie bedzie mozna dostac, dlatego pytam wczesniej

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 28 Jun 2009 10:33   

Back to top

Moulder
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 28 Jun 2009 10:48   

Nie wiem czy trzeba wymieniać dyszę (raczej nie). Ale na 100% da się ciąć tlenem i propan-butanem (każda składnica złomu w LBN). Także butle możesz śmiało kupować i się nie sparzysz.

Helpful message? + -

Back to top

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#5 27 Mar 2014 15:09   

Uwaga: acetylen to C2H2, propan C3H8, butan C4H10 - do utlenienia cząsteczki acetylenu potrzeba 5 atomów tlenu, propanu - 10 atomów, butanu - 13; do cięcia ma być nadmiar tlenu, używając propanu zamiast acetylenu trzeba dać 2 razy mniej gazu palnego (a z butanem jeszcze gorzej) - jest kwestia, czy zakres regulacji wystarczy.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Generally -> Palnik acetylenowo-tlenowy a ciecie propanem
Page 1 of 1
Similar topics
cięcie i spawanie propanem (5)
ciecie szyby (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.034 seconds

elektroda.pl topic RSS feed