X

pilarka stihl po remoncie ustawienie gaźnika

28 Jun 2009 09:56 MImisiul111
  • #1 28 Jun 2009 09:56
    misiul111
    Level 8  
    Helpful post? (+2)
    Witam wszystkich. Mam nadzieje że dobry dział?
    Mam prośbę! Posiadam pilarkę Stihl 023 wyremontowana ładnie pracuje ale nie wiem jak gaźnik ustawić są tam 2 śrubki u góry gaźnika myśle że do mieszanki paliwo/powietrze oraz jedna niżej ze stożkiem przy gazie pewnie od obrotów. Czy ktoś z was potrafi mi powiedzieć jak te śrubki ustawić? ile obrotów bo ciągle ma za wysokie obroty i po odpaleniu ciągle łańcuch sie obraca
  • #2 28 Jun 2009 11:17
    39006
    Removed  
    Helpful post? (+4)
    Trzeba śrubę od przepustnicy ( ta ze stożkiem ) lekko wykręcić.
    Regulacja gaźnika, wkręć śrubę oznaczoną L do lekkiego oporu, następnie odkręć o jeden obrót. Uruchom silnik i dodaj gazu, jeżeli silnik nie będzie lekko wchodził na wysokie obroty to odkręć śrubę L o 1/4 obrotu i znowu dodaj gazu. Postępuj tak aż do skutku, następnie wyreguluj obroty śrubą od przepustnicy ( T ). Regulacja powinna być robiona na rozgrzanym silniku.
  • #3 28 Jun 2009 14:18
    misiul111
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Aha zrozumiałem a co z tą drugą śrubką obok tej z oznaczeniem L
  • Helpful post
    #4 28 Jun 2009 14:37
    39006
    Removed  
    Helpful post? (+4)
    Druga śrubka oznaczona H służy do ustawiania maksymalnych obrotów silnika i jej wkręcanie powoduje wzrost obrotów maksymalnych. Trzeba uważać aby nie przekroczyć górnej granicy obrotów dla silnika i nie zatrzeć go.
    Do regulacji jest niezbędny obrotomierz, ale w praktyce śrubka nie powinna był wykręcona mniej niż 3/4 obrotu jest to w miarę bezpieczne ustawienie.
    Jeżeli remont robiłeś sam, to wkręć ją do oporu i wykręć o jeden obrót. Zostaw ją w tym położeniu.
  • #5 29 Jun 2009 06:34
    misiul111
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+4)
    aha i wszystko jasne dzięki wielkie
    wielki szacun!
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products