Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł
Autor
Wiadomość
vigi
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: łódź

Post#1 Post autora tematu 28 Cze 2009 23:31   

Witam mam problem z którym walczę już od dłuższego czasu...

Kilka miesięcy temu nabyłem drogą kupna piekarnik marki whirlpool model AKZ 421/IX/01 kod serwisowy piekarnika to: 8585 421 10030
(nie ukrywam, że był on dla mnie atrakcyjny również ze względu na cenę - około 900 zł). Niestety podczas instalowania go w szafce (błagam nie pytajcie jak to się dokładnie stało :cry:) kolega piekarnik przyjął na klatkę prąd, którego się zupełnie nie spodziewał po czym zupełnie przestał gadać :cry::cry:
Generalnie nie miał nawet czasu, żeby pokazać czy naprawdę umie coś upiec i od jakiegoś czasu jedynym jego zadaniem jest sexowne wyglądanie w szafce.

Po oględzinach okazało sie że moduł sterujący jest w dwóch miejscach osmolony a dodatkowo ma spaloną jedną ścieżkę na płytce drukowanej.
Telefon do serwisu celem ustalenia ceny tego ustrojstwa nie wprowadził mnie w dobry humor - 450 zł z wymianą (a więc połowa ceny nowego) cóż... miałem nadzieję że uda się w necie znaleźć ten moduł trochę taniej.... ale po dwóch tygodniach poszukiwać i kolejnym odesłaniu do autoryzowanego serwisu poddałem się.
Kolejny telefon do serwisu żeby zamówić płytkę.....
Przemiły Pan po drugiej stronie zebrał niezbędne informacje i kiedy zapytałem czy na pewno nie da rady taniej niż te 450 zł poinformował mnie, że kolego udzielający wcześniej informacji pomylił się bo cena tego modułu to nie 450 tylko............... 1600 zł!!!!!!!!
Niezła sprawa jedna płytka ze środka kosztuje 2 x tyle co cały piekarnik!!!!

Proszę rzućcie okiem na zdjęcia i może coś doradzicie skąd zdobyć coś takiego a może ktoś dałby to radę naprawić i nie trzeba od razu kupować nowego. Jak dotąd byłem w dwóch serwisach whirpoola ale w obu usłyszałem to samo - "naprawić??? eee ja to jestem amator i umiem wymienić na nowy, ale naprawić to nie..."

moduł z góry:
Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł
moduł z dołu (w czerwonych okręgach dwa osomolone miejsca):

Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł
i zbliżenie tych miejsc...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2009 23:31   

Powrót do góry

bronek1806
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#2 01 Lip 2009 21:01   

Re: Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł

witaj! chyba mam taki moduł, prawie nie używany (chyba nowy) ale muszę poszperać w piwnicy, jak jesteś zainteresowany to pisz na priwa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2009 21:01   

Powrót do góry

M.Konopka
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#3 08 Lip 2009 22:19   

Koledzy, a co mogę zrobić z podobnym problemem z mojego piekarnika Ikea-Whirlpool:

Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony modułPiekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł
Dwa spalone na pewno elementy. Co z tym nieszczęściem mogę zrobić?
Pozdr :-)
m
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2009 22:19   

Powrót do góry

TONI_2003
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Tychy

Post#4 09 Lip 2009 09:10   

Witam.
Zacząć od uzupełnienia brakujących ścieżek i zakupu spalonych elementów o ile nie ma ich więcej takich na jakie nie wskazują uszkodzenia wizualne...
:arrow: Warystor = S10 K275
:arrow: Triak = 4A/600V/ RMS 200

Pozdrawiam Brać lutującą. :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Piekarnik Whirlpool AKZ 421/IX/01 uszkodzony moduł
Strona 1 z 1