Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 29 Cze 2009 14:08
    yaaro
    Poziom 33  

Pytanie brzmi jak ustawić wieniec do czujnika położenia wału (impulsator) na wale od strony koła zamachowego. Znajomy mechanik wymieniając uszczelniacz prawdopodobnie źle ustawił ten wieniec i auto nie odpala. Ktoś ma jakieś rysunki ???

• #2 29 Cze 2009 17:40
    glosny83
    Poziom 28  

o ile mnie pamięć nie myli to tam się nie da inaczej koła przykręcić ale musiał by ktoś moją wypowiedż potwierdzić

• #3 29 Cze 2009 20:16
    yaaro
    Poziom 33  

Powiem że się mylisz, nie chodzi o wieniec do rozrusznika, po zamontowaniu uszczelniacza zabija się na wcisk wieniec impulsatora ktory jest wmniejszy niz uszczelniacza. W obudowie uszczelniacza jest umiejscowiony czujnik połozenia wału który odczytuje impulsy z tego wieńca.

na zdjeciu widac identyczny slinik i tam widac 2 zęby wieńca

• #4 31 Paź 2012 19:05
    --XxX--
    Poziom 8  

witam nie zakładałem nowego tematu, bo mam ten sam problem, założyłem nowy uszczelniacz z nowym wieńcem w silniku 1,6 i silnik odpala ale nie ma mocy i ciężko wchodzi na obroty. Czy jest jakieś ustawienie tego wieńca względem wału korbowego, czy przy zakładaniu nowego uszczelniacza z wieńcem trzeba jakoś ustawić wał tak jak w przypadku np rozrządu?? Nowy uszczelniacz na przedniej ściance miał blokadkę na wieniec którą zdjąłem. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.

• #5 31 Paź 2012 19:34
    yaaro
    Poziom 33  

Ustawiles wszystko na blokadę tą co była z uszczelniaczem ???

• #6 31 Paź 2012 19:44
    --XxX--
    Poziom 8  

tak, tą blokadę wyjąłem dopiero jak zabiłem wieniec. Ale czy wał nie powinien być jakoś ustawiony do wieńca bo stary wypadł jak zdjąłem docisk i nie widziałem w jakim powinien być położeniu. Szukam na necie jakiś informacji co do montażu tego wieńca ale jest kiepsko.

• #7 31 Paź 2012 21:30
    T5
    Moderator Samochody

Wał korbowy na 0.Tak jak do rozrządu.

• #8 31 Paź 2012 21:32
    --XxX--
    Poziom 8  

dzięki i pierwszy cylinder w GMP??

• #10 31 Paź 2012 21:39
    --XxX--
    Poziom 8  

jutro dam znać jak poszło. Wielkie dzięki pozdrawiam

• #11 01 Lis 2012 00:56
    andexp
    Poziom 17  

Do prawidłowego montazu tych uszczelnieczy potrzebny jest specjalny przyrząd który ustala prawidłowe położenie wieńca wzgledem wału korbowego. Bez tego montaż jest wielką loterią.

Z tego co pamiętam to w momencie montażu uszczelniacza przyrządem tłoki sa na jednej wysokości. Na uszczelniaczu, tj. wieńcu impulsowym i obudowie uszczelniacza są znaki i one muszą sie pokrywać.

Tyle pamiętam.

• #12 01 Lis 2012 10:21
    andrend
    Poziom 25  

Gdy montujemy uszczelniacz to tłok 1 cyl. GMP, do ustawienia na blokady rozrządu.

• #13 01 Lis 2012 14:55
    --XxX--
    Poziom 8  

Na kole pasowym ustawiamy na znak O i pierwszy tłok w górnym martwym punkcie lub na blokadach na kołach rozrządu. Założone na znaki i autko znowu śmiga. Przy nowym uszczelniaczu dostajemy specjalny pierścień montażowy więc przyrząd nie potrzebny. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty