Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nieznany monitor

rubens 21 Maj 2004 15:36 1581 12
  • #1 21 Maj 2004 15:36
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak każdy na tym forum :) mam problem z monitorem.

Najpierw proszę o pomoc w identyfikacji modelu.
    Jest to 15-tka z przodu ma dwa obrotowe pokrętła ( jednym reguluje się jasność i wywołuje menu - trzeba go wcisnąć, drugi od regulacji kontrastu i też wywołuje jakieś funkcje)
    kinol smasung, procesor H8/3212 HD6433212p16 , pamięć 24LC08B , zasilacz na KA3842, klucz BU2515AF.
    raczej jest to jakiś samsung bo jest napisane FOR SAM.
    Jedyny napis powtarzający się to MFG:828 .
    Z tyłu brak oznaczeń jedynie 829AA002E00454 .

Objaw po włączeniu słychać rozmagnesowanie , start wysokiego , zabezpieczenie się i to wszystko . Brak obrazu .

Proszę o nie pisanie rzeczy typu sprawdź na żarówce itp.
    Najpierw chciałbym zidentyfikować model i typ, potem zassać schemat i wziąść się za niego . Jeśli nie zdobędę tych info będę szukał na piechotę.

Jeśli to pomoże moge zrobić zdjęcie.

Czekam na sensowe odpowiedzi.

• #2 21 Maj 2004 19:45
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Czy sygnały H i V dochodzą do procka i czy reaguje na podanie (zabranie) sygnału z komputera? Sprawdź x-ray protect.

• #3 22 Maj 2004 00:47
    candle
    Spec od monitorów

rubens, jesli to rzeczywiscie samsung to masz prze... no.. pozamiatane - majac wiekszosc samsungow jakie produkuja czy produkowali nie mam zadnego samsunga ktorego wyprodukowali pod inna marka (np ibm)
    samsung bedzie mial tloczenia na radiatorach (numery fabryczne tych czesci) i dosc dobrze oznaczona plyte (z gory silkscreen bialy, z dolu czarny, oznaczenia zawsze producenta jaki widnieje z przodu obudowy - dla przykladu na ibm'ach bedzie to IBM MIDWAY)
    jak masz duzo szczescia to pod puszka pk - o ile to w ogole samsung - znajdziesz nazwe projektu - np AQUILARA, ANDROMEDA lub inne - pelna liste niestety mi wcielo)
    nie przypominam sobie zadnego procesora hitachi w samsungu...
    http://www.eu.renesas.com/documents/mpumcu/pdf/h83217h.pdf

reasumujac, zacznij szukac na piechote...
    schemat dobra rzecz jak sie czesci popala, ale to nie oscyloskop - to nie jest filozofia, poradzisz sobie bez

• #4 22 Maj 2004 14:09
    ArteXL
    Poziom 24  

Witam, sprawdź na płycie głównej, powinny być oznaczenia na chassis. Nawet przy monitorach OEM-owych producent zamieszcza numer chassis.
    W wyszukiwarkach możesz dojść po symbolu, jaki jest to monitor

ArteXL

• #5 23 Maj 2004 12:37
    lukasz726
    Poziom 26  

zobacz z tyłu na metce może masz podany nr. fccid.masz w necie do tego wyszukiwarki.jeśli takowy jest to masz sprawę rozwiązaną.

• #6 24 Maj 2004 09:00
    rubens

ze znajdowaniem numeru chasis zawsze miałm problemy ( brak praktyki)
    -na PK jest napisane V570 VQ506 , obok znaczka podobnego do logo smasunga 03V0 94V0 a na ekranie PK jest naklejka 452AA04
    -ogólnie to jest monitor pozbawiony zewnętrznych oznak firmowych ( brak naklejek zewnętrznych i logo z przodu)
    -monitor wygląda tak jakby był wyprodukowany dla jakiejś f-my która miała ozaczyć go swoim logo ( np. jak kiedyś dla optimusa)
    -temat będzie się długo ciągnął ( monitor jest kolegi) więc nie ma pośpiechu -niestety pod koniec tygodnia idę na urlop ( zostanę tatą) a monitor stoi w pracy - jeśli zdążę zrobię zdjęcia monitora

Dzieki za odpowiedzi ( uzbrojcie się w cierpliwość)

• #7 24 Maj 2004 10:28
    rubens

Chyba znalazłem - na naklejce na kinolu i na płycie są oznaczenia M570ELAP.

• #8 24 Maj 2004 11:09
    ArteXL
    Poziom 24  

Naklejka na kineskopie nic nam nie da. To są oznaczenia producenta.

ArteXL

• #9 24 Maj 2004 11:26
    lukasz726
    Poziom 26  

teraz tak.to jest monitor TARGA TM3866-1.Procesor HD6433212P16 / H8/3212.pamięc 24LC08. pozdrawiam

• #10 24 Maj 2004 15:34
    rubens

-a co to za producent?
    Szukałem na ruskich stronach i nic nie znalazłem ( może masz schemat?)

• #11 24 Maj 2004 15:39
    lukasz726
    Poziom 26  

słuchaj.to też nie jest żaden producent.jedyne dane jakie znalazłem na temat tego monitora to właśnie to że to targa.miałem monitory firmy targa i w środku był MAG,ale to tylko jednostki.w środku może siedzieć coś innego.myślę że w tej chwili powinieneś już zlokalizować co to jest.dałeś mało informacji.po procku i pamięci można tylko tyle.zaraz poszukam sam we własnych źródłach może jeszcze coś znajdę.pozdawiam

• #12 24 Maj 2004 15:56
    lukasz726
    Poziom 26  

już znany monitor- to jest HITACHI tm3866.z informacji które udało mi się uzyskać dowiedziałem się że i procek i kinol jest firmy hitachi.monitor też wyprodukowała ta firma.jedynie nie wiem czy to jest dokładnie model jego,ponieważ nie puszczali go ze swoim logiem,tylko targa.więc może być tak że nie będzie jakiegoś konkretnego oznaczenia dla hitachi.myślę że ci pomogłem.pozdrawiam

• #13 03 Sie 2004 10:50
    rubens

Kończąc temat:
    -troszke to trwało ale udało się naprawić ( dopiero wczoraj się za niego wziąłem)
    - monitor zachowywał się dziwnie - raz startowała przetwornica raz nie, raz startowało WN raz nie - no i brak obrazu
    -naprawę zacząłem od polutowania płyty głównej i PK
    -potem wymieniłem elektrolity w obszarze trafa ( wysokie startowało ale brak było treści)
    -potem profilaktycznie 4 elki w zasilaczu
    Po tych zabiegach monitor poprawnie działał ale..........
    Po złożeniu monitora znowu brak było treści obrazu.
    Rozłozyłem działa , złożyłem nie działa ( amba bo zimne wyeliminowane).
    W końcu doszedłem do tego że jak założę ekran na PK to brak treści.
    Po sprawdzeniu ewentualnych zwarć , mikropęknięć itp. na płytce PK odkryłem że winowajcą jest gumowa podkładka .
    W momencie zakładania ekranu podkładka gumowa miała nie dopuszczać do zwarcia ekranu z elektroniką.
    Podkładka wypadała dokładnie nad wyprowadzeniami z szyjki .
    Była lekko śliska i zgrubiała co powodowało że musiała przewodzić.
    Po jej usunięciu wszystko jest ok.
    Dzieki za pomoc.............

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME