Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nagrzewnica w polonezie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> nagrzewnica w polonezie
Autor
Wiadomość
chrupkus
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wegrow

Post#1 Post autora tematu 22 Maj 2004 13:06   

nagrzewnica w polonezie

moze to nie sezon na ten temat ale zima bylo zimno grzebac. jest jakis sposob na oczyszcenie nagrzewnicy w polonezie? zima przy duzym mrozie i przy wiekrzej predkosci wialo prakrtycznie zimnem a nie milutkim ciepelkiem. przypuszczem ze wlasnie to jest przyczyna marnego ogrzewania, bo samochod jest nie za nowy (92 rok) i jak go kupilem to ciecz chlodzaca nie przypominala zabardzo wody ani zadnego borygo :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2004 13:06   

Powrót do góry

steczow
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 22 Maj 2004 13:36   

nagrzewnica w polonezie

radziłbym wymienić wkład nagrzewnicy !!! Nie jest drogi, a czyścić starego się nie opłaca i co więcej nie wyczyścisz go dokładnie !!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2004 13:36   

Powrót do góry

piter75
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 22 Maj 2004 21:05   

Re: nagrzewnica w polonezie

czesto zacina sie (lub nie otwiera sie z jakiegos powodu)zawor wpuszczajacy plyn do nagrzewnicy i efekt jest taki sam
moj poldas ma 18lat i oryginalna nagrzewnice i grzeje dobrze - wymienialem jednak pare lat temu wlasnie ten zawor...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2004 21:05   

Powrót do góry

chrupkus
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wegrow

Post#4 Post autora tematu 23 Maj 2004 15:12   

ok, dzieki wymienie wkład, zawór sie chyba otwieral poprawnie ale i tak go wymienie bo sa problemy z zamknieciem(jak bylo cieplo to juz grzalo...), obecnie go wyjałem zupelnie. a co do zaworu to mam pytanko: slyszalem ze ze lepszym rozwiazaniem jest jakis zawor od starego golfa, podobno inaczej zbudowany a duzo lepszy(nie ma problemow z zamykaniem i otwieraniem) i podobno da sie go zamontowac do poldiego. prawda to czy mi nasciemiali?
Powrót do góry

P.Artek
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Trzebinia

Post#5 31 Maj 2004 11:37   

W nowszych poldonach zawór jest pod maską,dostęp do niego jest bezproblemowy w razie awari.Jak będziesz chciał przerobić na nowszy typ to będziesz musiał wymienić nagrzewnicę na nowszą(wychodzą dwie rurki)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2004 11:37   

Powrót do góry

weweru
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: santok

Post#6 01 Cze 2004 20:46   

miałem podobne numery w swoim fiacie125
Ta nagrzewnica to naturaly odstonik wszelkiego śmiecia z układu chłodzenia.
Na początek radzę sprawdzić ten zawór. bo z moim miałem lekie problemy. a tu wskazuje wiele rzeczy na to że on się w ogóle nie otwiera.
Potem polecam brutalne przepłukanie tej nagrzewnicy silnym strumieniem wody.
jak nie będzie grzało to dalej polecam odkamienienie. ja użyłem zwykłego octu. Wtedy okazało się że ma on diurkę, ale prędzej czy później by to się wydało.
uprzedzam pytanie : jak załatać dziurę. tylko lutowanie zwane twardym-czyli miedzią - z praktyki: cyna nie trzyma.
Powrót do góry

P.Artek
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Trzebinia

Post#7 01 Cze 2004 20:50   

Ja często kleje nagrzewnice czy chłodnice klejem Distal sprawdza sie w 100%,kiedyś urzyłem go do silnika i do tej pory żadnych problemów
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> nagrzewnica w polonezie
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.053 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony