Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jazda z laweta bez kategori E tylko same B
Autor
Wiadomość
lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 06 Lip 2009 20:53   

Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Witam pisze ponieważ mam pytanie i może tutaj znajdę na nie odpowiedz ponieważ zagląda tu może jakiś policjant

Pytanie brzmi co grozi jeżeli jadę autem z duza laweta bez kategorii E
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Lip 2009 20:53   

Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#2 06 Lip 2009 20:57   

Re: Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Ilu policjantów zajrzy, tyle będzie odpowiedzi. Ja kiedyś pytałem policjantów o apteczkę i fotelik dla dziecka...
Powrót do góry

Adi24
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#3 06 Lip 2009 21:19   

Nie musisz pytać policjanta, wystarczy poczytac kodeks drogowy.
A wracając do sprawy. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem lub zespołem pojazdów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Laweta jest niestety przyczepą ciężką czyli jej DMC przekracza 750kg i jest na nią wymagana kategoria E. Jazda bez E jest jednoznaczna z jazdą bez uprawnień, a co za to grozi jest napisane w taryfikatorze.
W przypadku kontroli drogowej dostajesz mandat i dalszą droge musi pokonac kierowca z odpowiednimi uprawnieniami.
Analogicznie sytuacja wygląda gdybys chciał jechać ciągnikiem siodłowym z naczepą tylko z kategorią c.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Lip 2009 21:19   

Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#4 06 Lip 2009 21:21   

lyndzik napisał:
Witam pisze ponieważ mam pytanie i może tutaj znajdę na nie odpowiedz ponieważ zagląda tu może jakiś policjant

Pytanie brzmi co grozi jeżeli jadę autem z duza laweta bez kategorii E

Wg mnie to samo co za jazdę małym autkiem bez kategorii B
ps nie jestem policjantem
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Lip 2009 21:21   

Powrót do góry

lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#5 Post autora tematu 06 Lip 2009 22:42   

chodzi oto ze mogę iść do pracy w której bym musiał wozić pracowników do roboty i maja busa z przyczepa na której wożą wszystkie duperele (betoniarka zagęszczarka ..) i problem w tym ze mam tylko B i słyszałem ze jakbym jechał z taka przyczepa to mogą nawet zabrać prawo jazdy wiec pytam
Powrót do góry

Gerri
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Limerick

Post#6 06 Lip 2009 23:13   

Kategoria B uprawnia do ciągnięcia "przyczepy lekkiej" - czyli takiej, której masa nie przekracza 750 kg.
Powrót do góry

tocka
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Brzeźnica

Post#7 06 Lip 2009 23:41   

Kolego jak by nie było potrzebne to prawo jazdy to ja w swoim warsztacie gdzie niby jestem tylko elektronikiem bym go nie robił.
Tu nie chodzi o to jak cię złapią ale pomyśl co by ci zrobili w razie wypadku nie koniecznie z twojej winy.:cry:

A po drugie uprawnienie świadczy o tym że umiesz z taką przyczepą jeździć nie tylko po prostej do przodu ( nie jest to takie proste gdzie auto ma 4mb i laweta 5mb) a zestaw waży w okolicach 6 ton.
I proszę tu nie cwaniakować przez co nie których, ostatnio miałem przygodę rozpędzonym zestawem z góry na obłoconej jezdni dzięki naszym drogowcom, przyszło mi zahamować.
Dzięki Bogu miałem wolny przeciwny pas i musiałem ominąć tira który z nagle się zatrzymał aby pachołek poprawić na jezdni.
Byłe za nim 15m.

Zestaw to sprinter + laweta i Vito na niej. Prędkość 70Km/h
Powrót do góry

weron12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#8 06 Lip 2009 23:51   

Panowie a co powiecie na takie coś. Jak jeździłem na kursie podjechaliśmy na Koszykarską, instruktor podpiął do auta lawetę i jechałem tym zestawem na Zwierzyniecką :)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Lip 2009 23:51   

Powrót do góry

fortronik
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#9 07 Lip 2009 00:35   

Jazda z przyczepą po wyżej 750 kg bez E to dla policjanta jazda bez uprawnień. Ja kiedyś w na przejściu granicznym w Jędzychowicach (Zgorzelec) podpinałem lawetę z kumplem do VW LT i ruszyłem do przodu około 10m (posiadałem wtedy kat prawka B,C). Za ten manewr otrzymałem 250 € mandatu od policjanta niemieckiego i wpis prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. I nie było żadnego tłumaczenia.
weron12 napisał:
Panowie a co powiecie na takie coś. Jak jeździłem na kursie podjechaliśmy na Koszykarską, instruktor podpiął do auta lawetę i jechałem tym zestawem na Zwierzyniecką :)

Jechałeś z instruktorem więc mogłeś, to tak jak uczysz się jazdy z przyczepą. byłeś nadzorowany i poruszałeś się pojazdem przystosowanym do nauki!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jazda z laweta bez kategori E tylko same B
Strona 1 z 1