Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Jazda z laweta bez kategori E tylko same B
Autor
Wiadomość
lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 06 Lip 2009 20:53   

Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Witam pisze ponieważ mam pytanie i może tutaj znajdę na nie odpowiedz ponieważ zagląda tu może jakiś policjant

Pytanie brzmi co grozi jeżeli jadę autem z duza laweta bez kategorii E
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2009 20:53   

Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#2 06 Lip 2009 20:57   

Re: Jazda z laweta bez kategori E tylko same B

Ilu policjantów zajrzy, tyle będzie odpowiedzi. Ja kiedyś pytałem policjantów o apteczkę i fotelik dla dziecka...
Powrót do góry

Adi24
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#3 06 Lip 2009 21:19   

Nie musisz pytać policjanta, wystarczy poczytac kodeks drogowy.
A wracając do sprawy. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem lub zespołem pojazdów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.
www.kodeksdrogowy.pl
http://www.motofakty.pl/artykul/kategoria_b.html
Laweta jest niestety przyczepą ciężką czyli jej DMC przekracza 750kg i jest na nią wymagana kategoria E. Jazda bez E jest jednoznaczna z jazdą bez uprawnień, a co za to grozi jest napisane w taryfikatorze.
W przypadku kontroli drogowej dostajesz mandat i dalszą droge musi pokonac kierowca z odpowiednimi uprawnieniami.
Analogicznie sytuacja wygląda gdybys chciał jechać ciągnikiem siodłowym z naczepą tylko z kategorią c.
Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#4 06 Lip 2009 21:21   

lyndzik napisał:
Witam pisze ponieważ mam pytanie i może tutaj znajdę na nie odpowiedz ponieważ zagląda tu może jakiś policjant

Pytanie brzmi co grozi jeżeli jadę autem z duza laweta bez kategorii E

Wg mnie to samo co za jazdę małym autkiem bez kategorii B
ps nie jestem policjantem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2009 21:21   

Powrót do góry

lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#5 Post autora tematu 06 Lip 2009 22:42   

chodzi oto ze mogę iść do pracy w której bym musiał wozić pracowników do roboty i maja busa z przyczepa na której wożą wszystkie duperele (betoniarka zagęszczarka ..) i problem w tym ze mam tylko B i słyszałem ze jakbym jechał z taka przyczepa to mogą nawet zabrać prawo jazdy wiec pytam
Powrót do góry

Gerri
Spec od Mercedesów
Spec od Mercedesów

Miasto: Limerick

Post#6 06 Lip 2009 23:13   

Kategoria B uprawnia do ciągnięcia "przyczepy lekkiej" - czyli takiej, której masa nie przekracza 750 kg.
Powrót do góry

tocka
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Brzeźnica

Post#7 06 Lip 2009 23:41   

Kolego jak by nie było potrzebne to prawo jazdy to ja w swoim warsztacie gdzie niby jestem tylko elektronikiem bym go nie robił.
Tu nie chodzi o to jak cię złapią ale pomyśl co by ci zrobili w razie wypadku nie koniecznie z twojej winy.:cry:

A po drugie uprawnienie świadczy o tym że umiesz z taką przyczepą jeździć nie tylko po prostej do przodu ( nie jest to takie proste gdzie auto ma 4mb i laweta 5mb) a zestaw waży w okolicach 6 ton.
I proszę tu nie cwaniakować przez co nie których, ostatnio miałem przygodę rozpędzonym zestawem z góry na obłoconej jezdni dzięki naszym drogowcom, przyszło mi zahamować.
Dzięki Bogu miałem wolny przeciwny pas i musiałem ominąć tira który z nagle się zatrzymał aby pachołek poprawić na jezdni.
Byłe za nim 15m.

Zestaw to sprinter + laweta i Vito na niej. Prędkość 70Km/h
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2009 23:41   

Powrót do góry

weron12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#8 06 Lip 2009 23:51   

Panowie a co powiecie na takie coś. Jak jeździłem na kursie podjechaliśmy na Koszykarską, instruktor podpiął do auta lawetę i jechałem tym zestawem na Zwierzyniecką :)
Powrót do góry

fortronik
Admin Sprzętu Medycznego
Admin Sprzętu Medycznego

Miasto: Kraków

Post#9 07 Lip 2009 00:35   

Jazda z przyczepą po wyżej 750 kg bez E to dla policjanta jazda bez uprawnień. Ja kiedyś w na przejściu granicznym w Jędzychowicach (Zgorzelec) podpinałem lawetę z kumplem do VW LT i ruszyłem do przodu około 10m (posiadałem wtedy kat prawka B,C). Za ten manewr otrzymałem 250 € mandatu od policjanta niemieckiego i wpis prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. I nie było żadnego tłumaczenia.
weron12 napisał:
Panowie a co powiecie na takie coś. Jak jeździłem na kursie podjechaliśmy na Koszykarską, instruktor podpiął do auta lawetę i jechałem tym zestawem na Zwierzyniecką :)

Jechałeś z instruktorem więc mogłeś, to tak jak uczysz się jazdy z przyczepą. byłeś nadzorowany i poruszałeś się pojazdem przystosowanym do nauki!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Jazda z laweta bez kategori E tylko same B
Strona 1 z 1