Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Citroen Xsara Picasso - nie działa centralny zamek z kluczyka.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen Xsara Picasso - nie działa centralny zamek z kluczyka.
Autor
Wiadomość
tomcio
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: mazowieckie

Post#1 Post autora tematu 06 Lip 2009 22:48   

Citroen Xsara Picasso - nie działa centralny zamek z kluczyka.

Samochód z 2001r 2.0Hdi i nie działa w nim centralny z kluczyka. Byłem w serwisie na kodowanie kluczyka i powiedzieli, że problem z BSI. Wymienić BSi mi mogą ale cena "trochę" zaporowa.
Jak rozwiązać taki problem, aby nie pójść z torbami? Zawsze mogę dołożyć do samochodu sterownik do centralnego i podpiąć go pod przycisk, ale to już jak dla mnie rozwiązanie ostateczne.
Kupiłem BSI od innego samochodu ale nie zgadza się nr programu na procesorze więc przelutowanie raczej nie wchodzi w grę. Najlepiej by było sczytać z oryginału program i wgrać do kupionego tylko czym? Ma ktoś na to jakiś "patent"?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2009 22:48   

Powrót do góry

viptradeac
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Paczkow

Post#2 07 Lip 2009 01:01   

Re: Citroen Xsara Picasso - nie działa centralny zamek z kluczyka.

Nic ci to nie da kolego bo konfiguracja autka poleci niestety :)
Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 07 Lip 2009 08:33   

tomcio napisał:
Samochód z 2001r 2.0Hdi i nie działa w nim centralny z kluczyka. Byłem w serwisie na kodowanie kluczyka i powiedzieli, że problem z BSI. Wymienić BSi mi mogą ale cena "trochę" zaporowa.
Jak rozwiązać taki problem, aby nie pójść z torbami? Zawsze mogę dołożyć do samochodu sterownik do centralnego i podpiąć go pod przycisk, ale to już jak dla mnie rozwiązanie ostateczne.
Kupiłem BSI od innego samochodu ale nie zgadza się nr programu na procesorze więc przelutowanie raczej nie wchodzi w grę. Najlepiej by było sczytać z oryginału program i wgrać do kupionego tylko czym? Ma ktoś na to jakiś "patent"?

Witam,
Dziwna diagnoza. To nie BSI dekoduje sygnal pilota, lecz COM2000. Sam pilot byl sprawdzony? Procedura synchronizacji doprowadzona do konca?

Co zas tyczy pojscia z torbami, to niestety, nie ma nic za darmo. Utrzymanie wspolczesnych samochodow kosztuje wzglednie drogo. Trzeba o tym myslec przed zakupem i dostosowac potrzeby do srodkow.
Ale to tylko taka dygresja, bo ten argument pada czesto i prowadzi wielokrotnie do "napraw w arabskim stylu" (i niech arabowie mi to wybacza).
Pozdrawiam, Georges
Powrót do góry

tomcio
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 Post autora tematu 07 Lip 2009 10:48   

A mnie skąd to wiedzieć, przecież autoryzowany serwis to robił więc oni się nie chwalą co robili, kluczyk nowy "zakodowany" do samochodu, ale centralny nie działa, powiedzieli, że to jest problem z BSI i oni to taką diagnozę postawili. Mam dwa piloty w tym 1 nowy prosto z serwisu, więc chyba powinien być dobry.
Jeśli ktoś jest na tyle bogaty, aby wydać 1500zł za brak centralnego zamka z pilota to czemu nie, ja nie mam ochoty i będę kombinował wg powiedzenia "nie kombinujesz nie jedziesz ;-) ".
Jeśli można wiedzieć jaka jest procedura synchronizacji pilota z samochodem. W Oplu Zafirze sobie poradziłem, ale to nie wiem. Jeśli by mógł kolega zdradzić jak to się robi będę wdzięczny.

Ps. Polska to taki kraj gdzie się naprawia chłodnice, regeneruje tylne belki, maglownice i innego typu usługi nie zalecane przez serwisy. W tym kraju sporo społeczeństwa pracuje za płace poniżej 400e.
Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 07 Lip 2009 11:28   

Centralny nie dziala z kluczyka w zamku czy z pilota (zdalne sterowanie)? Nie jest to jasne z opisu.
Nie siedze w citroënie tylko w peugeocie. To te same systemy, ale z zasady nie dotykam strefy wylacznosci konstruktora.
Procedura synchronizacji peugeota (powinna byc ta sama w citroënie):
- wlozyc kluczyk do stacyjki i wlaczyc zaplon bez uruchamianiaa silnika
- w ciagu pierwszych 10s nacisnac przycisk zamykania na ok 10s
-wylaczyc zaplon, wyjac kluczyk i odczkac min 1 min bez nacikania zadnego przycisku. Po tym czasie pilot powinien dzialac (jesli przy wczytywaniu kluczy piloty zostaly zadeklarowane).
Pozdrawiam, Georges
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2009 11:28   

Powrót do góry

tomcio
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 Post autora tematu 07 Lip 2009 15:00   

Centralny nie działa z pilota, a z zamka nie ma problemu, .
Zrobiłem procedurę podaną przez kolegę z dwoma kluczykami i nic, dalej "radiówka" od centralnego nie działa. Jak sprawdzić kluczyk, czy wysyła sygnały? Czy można to zrobić skanerem radiowym? Trzeba by było znać częstotliwość kwarca w pilocie wtedy by pewnie można było to sprawdzić.
Powrót do góry

yetti768
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: jelonka

Post#7 02 Maj 2010 11:04   

witam aby nie zakladac nowego tematu pisze tutaj. Moj centralny w Xarze działa ale tylko jak jest ciepło auto stoi na słońcu lub czasami w zimie po dłuższych trasach (rozgrzany), jak jest zimno to nie chce funkcjonowac. Od czego to moze byc zależne i gdzie jest w aucie jakis odbiornik fal?? Druga sprawa to przez otwieranie kluczykiem blokuje mi się zamek w drzwiach kierowcy, czy można przełożyć wkładkę od pasażera??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2010 11:04   

Powrót do góry

razorekk
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 07 Paź 2010 18:13   

yetti768: ja mam taki sam problem. Jak auto jest zimne to otwieranie drzwi z pilota nie działa. W ciepłe dni lub po dłuższej jeździe działa normalnie. Czy możesz napisać co było przyczyną i ile kosztuje naprawa? W Citroenie chcą 130zł za samą diagnozę a nie wiem czy w ogóle będę naprawiać jeżeli koszty będą duże.
Powrót do góry

darady
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 12 Paź 2010 00:22   

Witam mam podobny problem w mojej Xsarze 2.0hdi nie działa mi zamek z pilota, pilot jest oryginalny w kluczyku. W BSI lexia pokazuje błąd "brak komunikacji z modułem alarmu" (nie wiem czy identyczny ale mniej więcej o to mu chodzi). synchronizacja pilota nic nie daje moim zdaniem jest to coś z urządzeniem które odbiera sygnał z pilota (moduł alarmu może?). lecz gdzie to urządzenie się znajduje dodam jeszcze że to zwykła Xsara II a nie picasso.
Powrót do góry

Monika3005
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Legnica

Post#10 28 Sty 2011 18:09   

Dzień dobry. Witam serdecznie wszystkich. Mam pewniej problem, jestem kobietą i w ogóle nie znam się na samochodach! Co prawda wiem tylko jak wymienia się olej, i mniej więcej wiem co znajduje się pod maską;)
Pare miesięcy temu pewien chłopak zahaczył o mojego Citroena Xsare Picasso, drzwi lekko wgniecione. Niby nic wielkiego, wszystko potem bylo ok. Ale pod koniec roku coś zaczęło się chrzanić z centralnym zamkiem. Nie zamyka mi się pilotem. Na jednym z forum przeczytałam,że powodem może być właśnie to wgniecenie w drzwiach..
Ok, rozumiem. Coś mogło się spieprzyć. Ale z ciekawości doszłam do pewnego miejsca w aucie gdzie znalazłam coś takiego, co jest na obrazku który załączyłam.. I o dziwo zaczęło działać!!! Ale na krótko. Kilka razy zadziała z pilota a potem znów przestaje.. I znów poruszam tym czymś i dalej działa. A potem znowu to samo.
Mam wielką prośbę ze względu,że jestem dość ciemna w sprawach samochodowych, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest?? Tzn na obrazku:).. I może ktoś wie dlaczego tak się dzieje,że działa i nie działa:D

Z góry bardzo dziękuję;)
Monika;))
I przepraszam za jakość zdjęcia:(

http://obrazki.elektroda.pl/2000257700_1296234456.jpg
Powrót do góry

tomcio
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 Post autora tematu 28 Sty 2011 23:58   

To coś, co poruszasz to jest BSi (można to nazwać w dużym skrócie komputerem), prawdopodobnie zaśniedział wtyk i po poruszeniu "załapuje" i jakiś czas działa.

BSI w Picasso odpowiedzialne jest za bardzo wiele funkcji, zarazem za centralny zamek. Poszukaj sobie dobrego elektryka, pewnie coś poradzi.
Powrót do góry

exelero
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bydgoszcz

Post#12 27 Maj 2011 16:28   

georgesgr napisał:
Centralny nie dziala z kluczyka w zamku czy z pilota (zdalne sterowanie)? Nie jest to jasne z opisu.
Nie siedze w citroënie tylko w peugeocie. To te same systemy, ale z zasady nie dotykam strefy wylacznosci konstruktora.
Procedura synchronizacji peugeota (powinna byc ta sama w citroënie):
- wlozyc kluczyk do stacyjki i wlaczyc zaplon bez uruchamianiaa silnika
- w ciagu pierwszych 10s nacisnac przycisk zamykania na ok 10s
-wylaczyc zaplon, wyjac kluczyk i odczkac min 1 min bez nacikania zadnego przycisku. Po tym czasie pilot powinien dzialac (jesli przy wczytywaniu kluczy piloty zostaly zadeklarowane).
Pozdrawiam, Georges

po wymianie baterii w pilocie zaprogramowałem na nowo kluczyk tak jak kolega podał i problem u mnie wygląda tak ze zamki zamykają się lecz po 1 sekundzie otwierają się niestety jakaś porada w tej sprawie ? taki sam problem mam przy zamykaniu auta kluczem także zamki odbijają... :/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2011 16:28   

Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 27 Maj 2011 16:30   

Ktores drzwi sie nie zamykaja lub BSI nie ma informacji o zaryglowaniu (microswitch lub cable).
Powrót do góry

krg1
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żory

Post#14 08 Mar 2013 14:10   

też podepnę się pod temat

Wczoraj montowałem centralkę która steruje centralny zamkiem, popiołem się do niebieskiej wtyczki w bsi (26pin) do pinu 5 i 6, wszystko niby działa tylko że jak zamykam z pilota to zamki zamykają się i migacze o tym informują natomiast otwierając auto, zamki się otwierają ale migacze nie działają, dlaczego?
Powrót do góry

stefgo
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Białystok

Post#15 09 Mar 2013 14:27   

Witam serdecznie.
Ja mam podobny problem ale troszkę go rozbuduję:
Autko - Xsara picasso 1.8 z 2000roku.

Miałem spięcie w kablach prowadzących do drzwi kierowcy.
Teraz spięcia nie ma, ale za to nie działa mi:
- centralny z kluczyka ani z pilota
- kierunkowskazy
- ogrzewanie tylnej szyby
- otwieranie bagażnika
Poza tym autko jeździ, nie ma żadnych komunikatów na wyświetlaczu. Czyli silnik działa jak trzeba wyświetlacz oraz informacje z komputera takie jak temperatura, prędkość, poziom paliwa, spalanie itd tez działa bez zarzutu.
Wszystkie bezpieczniki są dobre - sprawdzałem chyba z 1000razy.
Przerzuciłem chyba wszystkie fora i wygląda mi na to że mój moduł - komputer - BSI jest walnięte.
I moje pytanie:
- Czy jest jakiś wewnętrzny bezpiecznik w BSI ?
- Czy ktoś w Białymstoku lub okolicach podejmuje się napraw tego typu sprzętu?

wymiana BSI chyba odpada, bo wyczytałem że z wymianą są straszne problemy.
Chyba nic z tym się nie da zrobić?
Powrót do góry

kosak3232
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 20 Cze 2013 08:41   

Witam wszystkich otóż mój problem z picasso jest następujacy : co jakiś czas nie zamykaja się drzwi z kluczyka centralny zamek zamyka ale od razu otwiera w tym czasie nie zaświecaja się kierunkowskazy .Gdy podłubie przy zamku od strony pasażera /anglik/ zaczyna dzioałać .Równierz po otwarciu dy juz zadziała czasami nie otwiera jedych drzwi od kierowcy/anglik/ czy ktos miał juz taki przypadek prosze o pomoc czy dobrze myśle że to wina zamków a nie bsi.Pozdrawiam
Powrót do góry

stefgo
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Białystok

Post#17 20 Cze 2013 09:21   

Sąsiad miał podobny przypadek w xsarze (nie picasso) ale chyba zasada podobna.
Co zrobił:
1. Rozmontował i nasmarował mechanizm zamka wraz z popychaczami i siłownikiem
2. Poprawił przewody i przede wszystkim wtyczkę wchodzącą w drzwi.

I się naprawiło.
Jak sam twierdzi bez sensu że robił wszystko razem i nie zna tak naprawdę przyczyny awarii. Sam mówi że najprawdopodobniej to jednak była wina siłownika których chyba do końca niedociskał.
Powrót do góry

kosak3232
Poziom 4
Poziom 4

Post#18 25 Paź 2013 11:38   

zmieniony zamek i wszystko gra
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen Xsara Picasso - nie działa centralny zamek z kluczyka.
Strona 1 z 1