Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

BROTHER DCP - 330C - błąd 4F

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> BROTHER DCP - 330C - błąd 4F
Autor
Wiadomość
freecameleon
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bialystok

Post#1 Post autora tematu 07 Lip 2009 21:47   

BROTHER DCP - 330C - błąd 4F

BROTHER DCP - 330C - błąd 4F proszę o pomoc miga czerwony wykrzyknik i nic nie działa. Widziałem podobne pytania w innych watkach ale nikt nie raczył odpowiedzieć. Ten temat wszędzie był pomijany. Potrzebuję pomocy. Co mogę zrobić. Drukarka rozebrana głowice przeczyszczone znalazłem kawałek zaciętego papieru, który następnie usunąłem. Nadal bez zmian.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2009 21:47   

Powrót do góry

marekfijolek
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 25 Sty 2010 13:45   

Re: BROTHER DCP - 330C - błąd 4F

Witam ja też mam taki problem z tym że z DCP-130 i dzwoniłem do brothera powiedzieli że jest to mechaniczne uszkodzenie głowicy drukującej.Każdy na tym forum się mądrzy a nicht nie raczy zapytać producenta.jak możesz to kliknij kilka punkcików dla mnie jeśli ci to coś pomogło. A co do głowicy to jesli masz na gwarancji to ci wymienia ewentualnie odpłatnie. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2010 13:45   

Powrót do góry

ldrwal
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: wroclaw

Post#3 04 Mar 2010 03:25   

drukarka wyświetla: Druk niemożliwy 4F
czytałem w innych tematach, że jest to błąd oznajmiający uszkodzenie głowicy, problem jednak jest taki, że po włączeniu drukarki zanim wyświetli się błąd jak włączę ksero to pierwsza strona a czasem dwie wydrukują się bez problemu i wydruk jest normalny czy to czarno biały czy w kolorze, więc nie rozumiem jak mogłaby być uszkodzona głowica skoro drukuje normalnie do pojawienia się błędu

rozkręciłem ją dzisiaj i wyczyściłem dokładnie bo myślałem, że to może pomóc, ale nic się nie zmieniło, przeczytałem gdzieś na jakimś forum może nawet na tym ale przy podobnym błędzie innej drukarki też firmy brother, że ten błąd może być spowodowany przepełnieniem timera, jeśli w tej drukarce istnieje możliwość, że to właśnie to powoduje ten błąd lub coś innego od strony elektroniki bądź oprogramowania to proszę o pomoc w wyjaśnieniu co może powodować ten błąd i jak się go pozbyć
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2010 03:25   

Powrót do góry

kebly
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Zelów

Post#4 17 Lis 2010 19:09   

Czy przy wyświetlaniu błędu 4F kombinował może ktoś przy obwodzie kondensatora elektrolitycznego 220uF na płytce karetki głowicy? (DCP-130C) U mnie, po drastycznych eksperymentach z głowicą w drukarce DCP-130C (błąd 4F), podmieniłem ów kondensator na 470uF, dobrej jakości, i nagle błąd przestał się pojawiać. Nie wiem na ile to przypadek i na jak długo taki eksperyment wystarczy, ale po przyjrzeniu się bliżej temu obwodowi na płycie głównej zastanawia mnie, czy czasem pojemności kondensatorów i wartości rezystorów tego obwodu nie będą miały wpływu na wyeliminowanie błędu 4F, szczególnie tych mniej wyeksploatowanych drukarek...
Może chciało by się komuś pobawić w wolnej chwili...

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> BROTHER DCP - 330C - błąd 4F
Strona 1 z 1