Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z klimatyzacją w Oplu Astrze.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z klimatyzacją w Oplu Astrze.
Autor
Wiadomość
Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 23 Maj 2004 19:44   

Witam.Mam problem z klimatyzacją w Oplu Astrze.Klimy nie można włączyć.Po włączeniu silnika świeci się kontrolka (pomarańczowa) wskazująca na jakiś błąd.Aparatura wykazała brak właściwego ciśnienia w układzie,niestety po napełnieniu nadal to samo.Tracę cierpliwość bo zaproponowano mi wymianę komputera głównego sądząc,że tam mogło dojść do jakiegoś zwarcia.Niestety nie dano mi gwarancji,że ta wymiana wyeliminuje usterkę.Czy miał ktoś może podobny problem?Będę wdzięczny za każdy komentarz lub jakiś link.

Pozdrawiam,
Kamil
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2004 19:44   

Powrót do góry

brombal
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kielce

Post#2 24 Maj 2004 01:03   

Re: Problem z klimatyzacją w Oplu Astrze.

witam
skoro komputer pokazuje jakis blad to moze warto najpierw dowiedziec sie co to za blad bo podejzewam ,ze po wymianiie nadal bedzie sie swiecic awaria .
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 24 Maj 2004 06:56   

brombal napisał:
witam
skoro komputer pokazuje jakis blad to moze warto najpierw dowiedziec się co to za blad bo podejzewam ,ze po wymianiie nadal bedzie się swiecic awaria .

Właśnie tu jest problem:ten błąd to brak ciśnienia w układzie,niestety po dopełneniu układu wszystko powinno być ok. a kontrolka nadal świeci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2004 06:56   

Powrót do góry

Kryniu
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 24 Maj 2004 07:31   

Sprawdzałeś czy układ jest szczelny ??
Ja w mojej Astrze po 2 latach musiałem wymienić chłodnice od klimy bo pod wentylatorem zgniła. To jest najczęściej spotykana w tych samochodach. Mechanik mi to w 5 minut zlokalizował.
Cena chłodnicy to ok 900 zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2004 07:31   

Powrót do góry

ion-tichy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: zdolny śląsk

Post#5 24 Maj 2004 07:37   

jeśli dobili gaz i nie zgasła kontrolka to albo problem jest w czujniku ciśnienia /ew. jego podłaczeniu elektrycznym/ lub w samej automatyce ale zacząłbym od czujnika /ma zwierać do masy jeśli jest ciśnienie/ i można to sprawdzić nawet na krótko bez kombinowania z gazem.
Pzdr
Powrót do góry

szymtro
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#6 24 Maj 2004 11:32   

No właśnie. Tak się mogło zdarzyć że już dłuższy czas nie miałes gazu w instalacji i czujnik ciśnienia troszkę się zaciął. Spróbuj znaleźć ten czujnik i go najpierw postukać - moze pomoże i się naprawi. Jak nie to pojedź najpierw do fachowców od gazu(czynnik chłodniczy) niech ci go spowrotem wyciągną a dopiero potem wykręć czujnik. W ten sposób zaoszczędzisz na następnym napełnianiu bo gaz jest drogi. co do czujnika to powinien mieć on tylko dwa styki i taki może kosztować nawet w granicach 100zł. Jak się okaze że jest to jakiś cyfrowy(inteligentny) czujnik to cena będzie sporo wyższa. Ale najpierw go znajdź i obstukaj.
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 24 Maj 2004 13:05   

Dziękuję za komentarze,jak któraś z tych sugestii okaże się trafna to wkleję jakiś wpis.Właśnie nie wiem na ile mechanicy którzy przy klimie grzebali wzięli powyższe sugestie pod uwagę.Ja sam jestem w tych sprawach kompletnie "zielony".Dziękuję jeszcze raz za komentarze.

Pozdrawiam wszystkich,
Kamil

PS.A co sądzicie o zwarciu w komputerze,czy to też może być przyczyną?
Powrót do góry

ion-tichy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: zdolny śląsk

Post#8 24 Maj 2004 14:54   

w skrócie - klima /sprężarka/ zacznie pracować gdy na zacisk elektrozprzegła pójdzie +12V a pójdzie wówczas gdy pozwoli na to automatyka a to oznacza, że komputer też ma tu cos do powiedzenia no ale jako element jeden z droższych powinno sie go zostawić na "deser"
A może centralka do tego błędu akurat tu potrzebuje resetu i już...
Powrót do góry

BJSusel
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 25 Maj 2004 08:34   

szymtro napisał:
W ten sposób zaoszczędzisz na następnym napełnianiu bo gaz jest drogi.

Nie jest taki drogi - ok. 35 - 40 zł za kilogram R134a. Do auta wchodzi zwykle ok 700g - reszta to zarobek warsztatu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2004 08:34   

Powrót do góry

kalisz777
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 26 Lip 2005 21:38   

A jaka to kontrolka się świeci? Może przepalony jest bezpiecznik od wentylatora? Trzeba to sprawdzić.
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 29 Lip 2005 15:09   

BJSusel napisał:
szymtro napisał:
W ten sposób zaoszczędzisz na następnym napełnianiu bo gaz jest drogi.

Nie jest taki drogi - ok. 35 - 40 zł za kilogram R134a. Do auta wchodzi zwykle ok 700g - reszta to zarobek warsztatu.

Nie mylić zarobku z przychodem.

Dodano po 1 [minuty]:

I wcale nie trzeba opróżniać układu do wymiany presostatu. Pod czujnikiem jest zawór który się zamyka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z klimatyzacją w Oplu Astrze.
Strona 1 z 1