X

Jak odbierac internet przez wifi?

rdorau 08 Jul 2009 10:17
  • #1 08 Jul 2009 10:17
    rdorau
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam>
    Proszę o poradę w kwesti zwiększenia zasięgu wifi z routera Axesstel MV400 (orange freedom pro). Router usytuowany jest na piętrze w domu jednorodzinnym (konstrukcja ścian "normalna"), wg mojego rozeznania nie powinno być kłopotów z "sianiem" sygnału, natomiast zauważam częste zmiany sygnału z poziomu bardzo dobry do niski. Nawet w pokoju obok (jakieś 5 m odległości) sygnał potrafi się rwać i powodować zaniki połączenia. Co może być przyczyną takiego zachowania i proszę o ewentualne porady w kwestii zwiększenia zasięgu wifi.
    Pozdrawiam
  • #2 27 Jul 2009 00:03
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Rwie Ci się sygnał wi-fi na komputerze czy sygnał CDMA lub połączenie CDMA na routerze?
  • #3 27 Jul 2009 00:41
    exenet
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Pewnie chodzi o sygnał wifi. Ustaw na routerze prędkość wifi na 11 mbit i zobacz czy sytuacja opisana przez Ciebie dalej występuje.
  • #4 27 Jul 2009 01:23
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Pytam się, bo właśnie testuję taki sam system, i wi fi chodzi świetnie , natomiast rwie się połączenie CDMA.
    Wg mnie konfigurując router MV400R, nie jest dostępna opcja zmiany prędkości wi-fi.
  • #5 27 Jul 2009 09:40
    exenet
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    W ustawieniach karty WiFi w laptopie jest zmiana prędkości połączenia.
  • #6 27 Jul 2009 12:46
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    exenet wrote:
    W ustawieniach karty WiFi w laptopie jest zmiana prędkości połączenia.

fakt. Ale to nie ma nic do zasięgu wi-fi routera.

rdorau, zobacz:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1337813&highlight=mv400&sid=
  • #7 29 Jul 2009 09:59
    rdorau
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam,
    rwie się sygnał wifi - chociaż CDMA pozostawia wiele do życzenia, ale tutaj nie mogę mieć pretensji, bo moja miejscowość jest poza zasięgiem (wg orange), poprawiłem siłę sygnału za pomocą anteny, natomiast cały czas skacze siła sygnału wifi, raz jest b. dobra a raz b. niska - dodam jeszcze, że używam karty TPlink z antenką- zastanawiam się czy nie podłączyć anteny okólnej do "siania" sygnału wifi.
  • #8 29 Jul 2009 13:06
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Na początek spróbuj poeksperymentować z kanałami na AP, jeśli to nie pomoże, dobrze byłoby sprawdzić i inną kartą/laptopem - miałem podobną sytuację z takim routerkiem - na karcie NetGear bodajże na BroadCom-ie sygnał skakał, najczęściej pokazywał w pobliżu niskiego, po zmianie karty na jakąś na Atheros-ie cały czas znakomity....
  Search 4 million + Products
Browse Products