Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Dziwny problem

Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware ->Dziwny problem Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
baranek21
Level 14
Helped: 1
Post rating: 6
baranek21
Level 14
Post#1 24 May 2004 01:21  Topic author   

Dziwny problem

Witam. Problem jest jak dla mnie totalnie bez sensu i nie mam racjonalnego wytlumaczenia co go powoduje. Mianowicie wpisujac adres do przegladarki obojetnie jakiej i sie z nim polaczyc wyskakuje, ze nie ma takiej strony. Nalezy powtorzyc czynnosc kilka razy i dopiero wtedy "zalapie" laczenie w witryna. Bywa tak, ze obrazki na stronie nie moga byc wyswietlone i grafiki rowniez brakuje. To samo z poczta w outlooku i wtyczce powergg: "problem z wyszukaniem hosta". Laczy sie z serwerem poczty i wyskakuje blad. Kilka krotne klikniecie w wyslij odbierz "zaskakuje". System przeinstalowany, nawet kilka razy i nic. Kiedys nie mialem takich problemow. Kolejny problem to overnet. Dlugo szuka zrodel a ostatnio prawie wcale nic nie sciaga. Moj administrator sieci (jakis łepek) poblokowal porty m.in. ftp, czat, jak rowniez windows update. CZy to moze byc wina internetu? Raz dziala, raz nie, to mnie dobija!!! Czy moze mi ktos pomoc jak to naprawic, bo przeistalowywanie systemu nic nie daje a wrecz z kazdym kolejnym razem pogarsza sytuacje. Dane kompa: Win98SE, Obudowa typu IBM, grafika+dzwiek na plycie glownej Intela, procesor celeron 433, ram 192MB, lacze dsl 512kb/s podzielone na 7 osob. Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Pi-Vo
Level 37
Helped: 317
Post rating: 31
Pi-Vo
Level 37
Post#2 24 May 2004 01:24    

Dziwny problem

To na 100% wina manewrów tego łepka admina ,miałem podobnie jak coś w serwerze mój pochrzanił ,potem jak wyprostował wszystko wróciło do normy.I po co te porty blokował?Przecież z tym jest okaleczona sieć ,jak płacisz wymuś na nim żeby to odblokował.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Kris52
Level 19
Helped: 26
Post rating: 1
Kris52
Level 19
Post#3 24 May 2004 01:46    

Re: Dziwny problem

Miałem podobny efekt tylko że korzystam z łącza licencja gprs (stałe przez telefon komórkowy) i u mnie pomogła zmiana serwer-ów DNS.Korzystałem z tych z tp (194.204.159.1 i 194.204.152.34). Proponuje spróbować zmienić na jakieś inne .

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
baranek21
Level 14
Helped: 1
Post rating: 6
baranek21
Level 14
Post#4 24 May 2004 12:46  Topic author   

Re: Dziwny problem

Zmienilem dnsy i po zrestartowaniu bylo super. Wszystko chodzilo szybciej i nie mialem bledow. Niestety po kolejnym zrestartowaniu problem powrocil. Po uruchomieniu systemu problemy byly male, lecz z czasem sie poglebialy i obecnie praktycznie kilkukrotne odswiezanie strony pozwala sie z nia polaczyc. To samo tyczy sie poczty. Pozostaje tylko interwencja u admina sieci, tylko zeby to bylo takie proste :)

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Dziwny problem
Page 1 of 1

Similar topics to dziwny problem

Dziwny problem, dziwny wirus. (6)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.09 seconds