Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036

bf199 09 Lip 2009 13:34 9465 13
  • Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036

Witam:) Chciałbym przedstawić moją konstrukcje, a jest nią dokładnie wzmacniacz stereo na popularnym tda7294 i przedwzmacniaczu LM1036(procesor dźwięku z regulacją, balansu, treble, głośności, i basu, ma także funkcje loudness). Może nie jest zbyt cudowny w osiągach, ale mi w zupełności wystarczy do nagłośnienia średniego pokoju, w chwili obecnej współpracuje z kolumnami stx130:) Kosztów dokładnych nie znam ponieważ robiłem go w wolnych chwilach i nie liczyłem ile wydaje, ale powinien się zmieścić w cenie 250-300zł. Płytka końcówki mocy wraz z częściami, na której jest odrazu zasilacz została kupiona jako kit w sklepie"altron" zaś przedwzmacniacz w avt:) Mogłem sam wykonać płytki ale stwierdziłem ze na jedno wyjdzie aa i będzie gorszej jakości niz ta firmowa wiec postanowiłem zakupić kity:) Trafo zasilające ma 2x24v 300W, obudowa to jakiś odlew wraz z radiatorem, wystarczyło ja troszkę przerobić tzn powiercić otwory, przyciąć, stoczyć ślady po odlewie. wcześniej była użyta do jakiegoś sztucznego obciążenia GSM wiec dlatego potężna;D Udało mi się ją kupić za 30zł na takiej hali ze sprzętem radiokomunikacyjnym i wojskowym:) Na bok dałem deseczki drewniane, pomalowane lakierem do drewna z odcieniem, wygląda to super w realu:) Jakość dźwięku wogóle z niego jest bardzo przyjemna, praktycznie zero szumu, budując go nie wierzyłem tak do końca scalakom ale jestem mile zaskoczony, potrafi świetnie zagrać, polecam te układy dla tych co chcieliby wykonać swój wzmacniacz, jest dość prosty wiec nikt nie powinien mieć z nim dużych problemów. Ja się wiele podszkoliłem przy jego składaniu(jest to mój jeden z bardziej zaawansowanych wzmacniaczy jakie wykonałem, tym postanowiłem się pochwalić:) Liczę na opinie;)

Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036 Wzmacniacz stereo TDA7294 + LM1036

Fajne!
  • #2 09 Lip 2009 17:34
    Mitur23
    Poziom 23  

Witaj jakim sposobem wykonałeś front czym robiłeś nadruki.. wygląda to Bardzo ładnie Przyznam.. i wszędzie znany Tadzik! :)

• #3 09 Lip 2009 18:14
    bf199
    Poziom 20  

Front zrobiony jest z blachy aluminiowej, ładnie dociętej, następnie wywiercone otwory na potencjometry itd. Przykręcony jest na tak jakby kątowniczkach, następnie otwory mocowania są zaszpachlowane i wyrównane, na to naklejony jest papier z opisem i folią ochronną:) Przyjemnie to wygląda i zachowuje w miarę trwałość:)

• #4 11 Lip 2009 12:34
    lolo183
    Poziom 11  

To ja dodam swoje 3 Grosze ;-) Jedyne czego sie doczepie to tego iż kable sygnałowe lecą bezpośrednio obok Transformatora i pewnie masz przydźwięki z sieci .. Wykonanie bardzo ładne , ciekawie wygląda front wzmacniacza .

• #5 11 Lip 2009 12:46
    neo9614
    Poziom 11  

Szkoda że na kitach..:( Ciekawy wygląd i małe rozmiary..:) Podoba mi się.. Jak grają te stx..? Nie masz problemu z brumem przy włanczaniu..? Ogólnie bardzo fajna konstrukcja..

• #6 11 Lip 2009 15:37
    Rabbbit
    Poziom 14  

Bardzo ladna i ciekawa konstrukcja :) szkoda, że na kitach, ale lepiej tak niż w pająku :D Popraw te kable sygnalowe...

Bardzo ladny przód obudowy :)

5/6 :D

• #7 11 Lip 2009 16:10
    bf199
    Poziom 20  

przydźwięku nie ma ponieważ w tym przedwzmacniaczu potencjometry są sterowane napięciem stałym, ale dla pewności i tak zastosowałem ekranowane;) wiem kity ale jak już wyżej pisałem nie było sensu robić samemu płytki bo by mi taka super nie wyszła;p;p Chociaż powiem ze musiałem przerobić jedna ścieżkę w tej ze sklepu ponieważ była tam zrobiona pętla(takie niedociągnięcie konstruktora;) Już on początku było założenie aby był małych rozmiarów, przewidziane było dla niego miejsce na biurku obok monitora;p Co do tych głośników powiem tak, za taka kasę to graja rewelacyjnie;) Cena nowych to 200zł za sztukę;)

• #8 13 Lip 2009 22:20
    robson132
    Poziom 20  

Bardzo ładna estetyczna konstrukcja ładny panel przedni ale trochę przypomina kuchenkę gazową , kiedyś miałem ten avt244 preamp tylko u ciebie widzę masz dodatkowo funkcje Loudness poznałem po zamontowanym tranzystorze BC548 możesz powiedzieć jakie ma zastosowanie ta funkcja we wzmacniaczu. Dużo osób narzeka na ten lm1036 bo szumi.

• #10 14 Lip 2009 20:51
    Rabbbit
    Poziom 14  

Dokładnie jak możesz to opisz co daje ta funkcja Loudness :)??

• #11 14 Lip 2009 21:43
    robson132
    Poziom 20  

Miałem ten preamp i nie miałem tej dodatkowej funkcji wiec zrobiłem zwory nóżek tak jak w opisie kitu zamiast układu CMOS ale nie potrzebnie jeszcze wsadziłem ten układ nie chciało to grać potencjometr volume sterował wszystkimi regulacjami zdenerwowałem się i sprzedałem go, potem kupiec pre napisał mi że wystarczyło wyciągnąć z podstawki poczwórny klucz analogowy i gra.
    bf199 do czego ta dodatkowa funkcja?

• #12 15 Lip 2009 09:48
    robson24-78
    Poziom 19  

Rabbbit napisał:
    Dokładnie jak możesz to opisz co daje ta funkcja Loudness :)??

O ile pamiętam Loudness podbija niskie i wysokie częstotliwości podczas odsłuchu z niewielką głośnością aby wyrównać poziom głośności w całym paśmie akustycznym.
    Ma to związek z jakimiś krzywymi głośności czy coś... ;)

Pozdrawiam!

• #13 09 Sie 2009 18:18
    oskar_dyjas
    Poziom 25  

Kurczę, nic nie powiem o wykonaniu, bo niewiele można zobaczyć. Ot zwykłą końcówkę mocy zrobiłeś na kitach. Tego transformatora bym się bał, ale jeśli mówisz, że żadnych przydźwięków sieciowych nie słychać.... Przewody to może masz ekranowane, ale końce przewodów na wierzchu. Ekranowane przewody mimo, że powinny być jak najkrótsze nie gwarantują Ci 100% ochrony przed złymi mocami... :)
    Loundness to niepotrzebny bajer, ale jak Ci się przyda... Tak jak kolega pisał ludzkie ucho przy cichej muzyce jest bardzo niewrażliwe na basy i trochę mniej na wysokie częstotliwości. Można zamiast korygować to kolektorem wcisnąć.

• #14 10 Sie 2009 08:47
    otomsono
    Poziom 15  

Świetnie Ci wyszedł ten wzmacniacz, obudowa wykonana pomysłowo, bardzo estetycznie, aż miło się patrzy.
    Mało miejsca w obudowie dlatego transformator tak blisko przedwzmacniacza... ważne że nie ma przydźwięku ;)
    300zł wydaje mnie się trochę za dużo, wykonałem już kilka wzmacniaczy i wiem z doświadczenia ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME