Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak połączyć (sprzęgnac z sobą) 2 identyczne silniki

jankesfirst 10 Lip 2009 01:10 1401 5
  • #1 10 Lip 2009 01:10
    jankesfirst
    Poziom 10  

Witam, chce zrobić szlifierkę stołową wszystko mam tylko silnik jest slaby i chce podpiąc drugi taki mam identyczny, zastanawiam sie jak to zrobić, myślałem czy może dać na wałku podwójne koło pasowe i każdy pasek do jednego silnika ale nie wiem czy tak można.
    Co o tym sądzicie? :)
    Proszę o pomoc

• #2 10 Lip 2009 06:01
    ajpier
    Poziom 37  

Teoretycznie i w zasadzie praktycznie można. Wszak na co dzień pracuję w mniej więcej takim układzie. Dobrze by było dobrać dodatkowe bezpieczniki do takiego projektu.

• Pomocny post
    #3 10 Lip 2009 08:32
    mczapski
    Poziom 38  

Niby możesz. Ale życie może skorygować pomysły. Czy stołowa oznacza, ze jest to typ ostrzałki stojącej na stole, czy może do płaszczyzn? Generalnie nie wiem, czy warto ale też nie wiem o zakresie projektu nic. W każdym razie jeśli zamierzasz uzyskać wysoką dokładność to może się okazać niemożliwa z powodu drgań wywołanych różnym kierunkiem napędów. Ale jeśli będziesz szlifował byle co i byle jak to zupełnie możliwe.

• #4 10 Lip 2009 08:48
    jankesfirst
    Poziom 10  

mniej więcej to ma być tak jak w standardowej "krajzydze" wałek przykręcony u góry a silnik (bądz silniki) u dołu, połączenie za pomocą paska klinowego. Silniki są jedno fazowe małej mocy ale dużych obrotów

• Pomocny post
    #5 10 Lip 2009 16:13
    ajpier
    Poziom 37  

Nie pisz "krajzyga" tylko pilarka stołowa. Nie wszyscy znają taki język :D. Nie powinieneś mieć problemów pod warunkiem że przełożenie będzie odwrotne niż we wspomnianej pile. Silniki również powinny znajdować się po przeciwnych stronach osi co spowoduje odciążenie jednej strony.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme