Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows Movie Maker i zapis gotowego filmu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows Movie Maker i zapis gotowego filmu
Autor
Wiadomość
majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 10 Lip 2009 12:24   

Windows Movie Maker i zapis gotowego filmu

Witam,

zrobiłem sobie film za pomocą programu Windows Movie Maker 2.1. Kiedy tworzę plik filmowy i wybieram opcję domyślną, czyli aby program sam dobrał format i jakość to WMM zapisuje mi plik w formacie .WMV. W formacie WMV na komputerze film odtwarza mi się dobrze i wszystko jest w porządku, jednak kiedy próbuje odpalić ten film w tym formacie na odtwarzaczy DVD firmy WIWA (czyta większość formatów) to film nie chce działać. Co może być tego przyczyną? Czy mój odtwarzacz DVD nie czyta plików WMV?

Drugie moje pytanie, kiedy ten sam film chcę zapisać w formacie .AVI to nie działa ani na komputerze ani na odtwarzaczu. Dlaczego? Przecież format .Avi jest bardzo popularny i żeby nawet na komputerze mi nie poszedł? Mam zainstalowany pakiet kodeków XP Codec Pack.

A może trzeba podczas tworzenia filmu jakoś scalić z nim jakieś kodeki? Proszę o pomoc, ponieważ chciałbym obejrzeć ten film na odtwarzaczu DVD a nie na komputerze.
Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#2 13 Lip 2009 09:58pomocny post - solucja   

Re: Windows Movie Maker i zapis gotowego filmu

Pod Vistą Movie Maker ma możliwość zapisu na DVD, nie pamiętam jak było w XP (a Twoja wersja pochodzi chyba z XP).

Ten program zapisuje materiał tylko i wyłącznie w formacie wmv. Nie pozwala na korzystanie z kodeków zainstalowanych w systemie podczas zapisu materiału

Jeżeli chcesz zapisać coś do AVI to musisz użyć innego edytora video albo jakiegoś konwertera wmv-avi.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze coś - nie wiem jakim cudem udało Ci się zapisać cokolwiek z Movie Makera jako avi... Zmieniłeś ręcznie rozszerzenie pliku?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2009 09:58pomocny post - solucja   

Powrót do góry

majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 13 Lip 2009 11:11   

Robiłem ten film na PC z Win XP ale PC mi strasznie zamulał i musiałem się przenieść ba laptopa z Vista. Nowy Movie Maker w Viście jest trochę lepszy. Tak też właśnie myślałem że WMM tworząc plik filmowy nie scala z nim żadnych kodeków ale miałem też taki zamiar użyć innego konwertera żeby zrobić avi :)

Co to zapisu w formacie AVI bezpośrednio z WMM to kiedy wybierasz tworzenie pliku filmowego to tam masz możliwość alternatywnych opcji i możesz wybrać rodzaj zapisu jako bodajże PAL-AVI i wtedy Ci robi pliczek .avi ale plik jest wtedy gigantyczny ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2009 11:11   

Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#4 13 Lip 2009 11:39pomocny post - solucja   

Avi to bardzo ogólne określenie. Poczytaj sobie na wikipedii co to jest AVI, a co to jest Divx lub Xvid - sporo osób uważa że jeżeli plik ma rozszerzenie avi to jest w formacie divx czy xvid, a tak nie jest.
Dlatego nie każdy plik AVI może być odczytany przez stacjonarny odtwarzacz DVD - te czytają zazwyczaj tylko kilka popularnych formatów.
Powrót do góry

majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 13 Lip 2009 12:29   

OK dzięki za podpowiedź, wiesz ja tam na obróbce video się za bardzo nie znam to jest mój pierwszy film który robię :) Ale jeszcze raz dzięki za pomoc :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2009 12:29   

Powrót do góry

majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 14 Lip 2009 01:24   

Kolego mam jeszcze jeden problem. Skończyłem robić mój film i teraz w ogóle nie mogę go opublikować... Film trwa 32 minuty i WMM przy 3% lub 4% publikacji wyrzuca mi błąd że: albo brakuje mi plików źródłowych, albo że mam za mało miejsca. Pliki źródłowe są na milion procent a wolnego miejsca na dysku mam 160GB. co jest grane. Urobiłem się 3 dni tego filmu i teraz go kolegom nie będę mógł pokazać :( Proszę o pomoc
Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#7 14 Lip 2009 01:59   

Czasami Movie Maker ma takie fochy.
1. Ile masz miejsca na dysku systemowym?
2. Skąd pochodza pliki źródłowe? Kamera, apart cyfrowy?
Powrót do góry

majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 14 Lip 2009 09:20   

na dysku systemowym mam 160 GB wolnego miejsca a pliki źródłowe to różne zdjęcia z aparatów i filmy z aparatów cyfrowych, ale przekonwertowałem je na pliki avi. ale zauważyłem że jak wywalę część rzeczy z osi czasu i skrócę ten film z 32 minut na 16 to wtedy się publikuje bez problemu. chyba za dużo tego wszystkiego napchałem i WMM nie potrafi tego uciągnąć... Możliwe to jest?
Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#9 14 Lip 2009 09:28   

Możliwe to jest.

To prymitywny program, nie nadaje się do większych realizacji i czasami mu "odbija".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lip 2009 09:28   

Powrót do góry

majki89
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 14 Lip 2009 09:34   

nic z tego :( wcześniej podczas pracy miałem 15 minut i sie opublikowało. teraz z 32 minut skróciłem znów na 15 minut i się już nie publikuje... Co ja teraz zrobię. Czym mogę stworzyć ten plik filmowy bo mnie tu zaraz krew zaleje. Urobiłem się 3 dni i nic z tego? Może jakiś inny program obsługuje pliki projektu WMM
Powrót do góry

Przem188
Specjalista EDA
Specjalista EDA

Miasto: Głuchołazy

Post#11 14 Lip 2009 09:47   

A czemu kolega nie spróbuje zrobić tego filmu w innym programie? np. Corel Ulead Video Studio w wersji trial (darmowej), czy Pinnacle Studio? O wiele większe możliwości, kreatory robiące sporo za nas,my tylko wybieramy co chcemy zrobić , np. chcesz film na płycie DVD, wybierasz tą opcję, przechodzisz do etapu montażu filmu a program będzie pilnował, by wynikiem pracy była płyta DVD, po montażu od razu przechodzisz do authoringu DVD, czyli tworzenia menu startowego płyty. Programy po polsku całkowicie. Proste. Sam na nich zaczynałem pracę, by potem przesiąść się na profesjonalne systemy montażu nieliniowego typu np. ulubiony przeze mnie Sony Vegas PRO.
Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#12 14 Lip 2009 10:13   

Czasami utworzenie całego projektu od nowa pomaga (z importem plików do biblioteki programu włącznie).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows Movie Maker i zapis gotowego filmu
Strona 1 z 1