Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jaką spawarke kupic???

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> jaką spawarke kupic???
Autor
Wiadomość
początkujący11
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 11 Lip 2009 21:45   

jaką spawarke kupic???

Witam
Chcę kupić spawarkę za ok.2200zł zastanawiałem się nad BESTER STB-250 A le jak się zacząłem się pytać po sklepach polecali mi spawarkę indukcyjną . Koledzy "specjaliści" jaką wybrać teraz spawarkę Indukcyjną czy Transformatorową jakiej firmy i dlaczego.
Prosił bym o pomoc.
Wszystkim za pomoc dziękuje [/b]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2009 21:45   

Powrót do góry

glecki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#2 11 Lip 2009 22:56   

Re: jaką spawarke kupic???

Kolego nie bardzo wiem o co chodzi!!!spawarka transformatorowa i indukcyjna to to SAMO.Napisz do czego potrzebujesz tego urządzenia.Jeśli używasz spawarki w warsztacie i nie będziesz jej transportował kup spawarkę transformatorową(dużo tańsza niż inwerter).Jeśli np. wykonujesz ogrodzenia i spawarka będzie działać na długich przedłużaczach (u klientów często jest problem z odpowiedni dużymi bezpiecznikami),będziesz ją często transportował oczywiście polecam spawarkę INWERTOROWĄ czyli taką w której transformator zastąpiono urządzeniami elektronicznymi.Napisz jak często będzie ją używał spróbuję jeszcze lepiej doradzić.
A tak na marginesie wykonuję automatykę bram i kupiłem rok temu w Castoramie inwerter 200A Dedra za 550 zł i jestem z niego bardzo zadowolony.Oczywiście urządzenie za te pieniądze nie nadaje się do pracy intensywnej.Dziennie topię nią około 10 elektrod 3,25.
Powrót do góry

początkujący11
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 12 Lip 2009 11:20   

potrzebuję do różnego spawania w domu tylko jak stanę spawać to chciałbym spawać ok. 8 godzin np.blachę 2,5mm (np. piec) a czasami nawet jakieś kawałki blach 10mm. Chciałbym kupić taką spawarkę nie na 2-3 lata tylko na dłuższy okres -"na całe życie".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2009 11:20   

Powrót do góry

glecki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#4 13 Lip 2009 21:53   

Myślę kolego że spawarka którą się interesujesz będzie odpowiednia.W tej cenie nie kupisz dobrego MIG-a,a transformator kupisz niezły.Jedynym minusem spawania elektrodą otuloną jest właśnie otulina którą trzeba obijać a nie zawsze jest to możliwe,a druga wada jeśli będziesz chciał spawać cienkie elementy,czyli np blachę 1,5 mm to tą spawarką życzę powodzenia:
Podsumowując:
transformator:stosunkowo tańszy,nie musisz kupować butli z CO2,nie pospawasz cienkich elementów,musisz obijać otulinę,przetniesz grube materiały
migomat:stosunkowo droższy,kupujesz CO2,nie pospawasz grubych materiałów(oczywiście są migomaty do grubych blach ale nie pytaj ile kosztują),nie przetniesz grubych elementów tak jak transformatorem
A poza tym firme BESTER uważam za godną uwagi.
Pozdrawiam glecki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2009 21:53   

Powrót do góry

slazdu
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kwidzyn

Post#5 16 Lip 2009 07:56   

początkujący11 napisał:
potrzebuję ...do spawania ...np.blachę 2,5mm (np. piec) ".

Pozwolę sobie wtrącić parę groszy. Aktualnie jestem na etapie spawania pieca. Nie jest to mój pierwszy, więc myślę, że jakieś tam pojęcie mam :)
Blachą 2,5mm zrobić piec, bez urazy, ale to chyba ma być tzw. trociniak :)
Jak byś chciał coś w tej materii się dowiedzieć, napisz na pivate, może coś doradzę.
A tak z innej strony to mam spawarkę samoróbkę i elektrodami 4mm mogę spawać bez większych przerw cały dzień :) Trafo zrobiłem o przekroju 100cm2 i Gretza z 4x200A diód. Chodzi jak ... rakieta.
Pozdr.
slazdu
Powrót do góry

mikeaj2
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kozienice

Post#6 10 Lis 2009 12:55   

Witam. Nie wiem czy zauważyłeś ale ja poszukuję cewki do Bestera stb 250. Dostałem tę spawarkę już uszkodzoną z potężnego zakładu gdzie bardzo długo służyła. I jestem przekonany że jak ją przewinę czy znajdę nową cewkę, to posłuży drugie tyle takie jest moje zdanie. to porządny sprzęt. Pozdrawiam.
Powrót do góry

yogi33
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kielce

Post#7 14 Gru 2009 17:21   

Ja mam takie pytanie którą wybrać spawarkę DEDRA 200A za 700zł (na forach pisali ze kosztuje 550 w castoramie ale to chyba im chodziło o Dedra 160) czy Nutool 200A za 800zl ? Dedra ma 80A-100% 200A-10% a Nutool ma różnie na tych tabliczkach 155A-100% 200A-60% lub 100A-100% 200A-25%. Trasformatorową spawarke oglądałem ale doszedłem do wniosku ze lepiej dorzucić 300zl i kupić coś lepszego do prac domowych. A odnosnie zabezpieczenia 25A to jak mam korki 16A i przekręce je na 25A to chyba nic nie stanie się instalacji biorac pod uwagę że kable do gniazdek są o przekroju 2,5mm?
Powrót do góry

mothernorth
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dzierżoniów

Post#8 14 Gru 2009 21:45   

Witam
Ja byłbym za DEDRĄ słyszałem o niej więcej pozytywnych opini. Bezpiecznik 16 A powinien wystarczyć, kable 2,5 mm też bez problemu. Inventory mają to do siebie że przetwarzają napięcie wewnątrz własnej elektroniki i dzięki temu mogą być podłączone przez długie przedłużacze. Trasformator będzie palił przedłużacz jeśli się długo spawa a i powoduje znaczny spadek napięcia w inventorze brak takich sytuacji. Następną zaletą inventorów jest to można bardzo precyzyjnie i szybko ustawić prąd spawania natomiast transformator po zmianie nastawienia musi się wzbudzić. Kolejna zaleta to waga urządzenia, transformator to słoń a inventor w porównaniu to piórko. Nie wspomnę też że inventor pozwala na użycie szerszej gamy elektrod. Pozdrawiam.
Powrót do góry

MARK-1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: SIEDLCE

Post#9 05 Sty 2010 21:47   

WITAM ! spawam zawodowo trochę czasu ( tylko 25 lat). do tej pory przetestowałem , parę spawarek. ale (The Best) jest tylko FRONIUS -Austria , jest tylko bardzo drogi , następnie jest ESAB-Szwecja, potem KEMPPI- Finlandia ,a potem LINCOLN ELECTRON.-BESTER. I dalej takie firmy jak TELVIN ,MAGNUM, itp. oraz dalsze firmowe. tylko NIE kupuj Chińszczyzny , niektóre sa bardzo tanie , i dostatecznie dobre, ale nie do ciągłej i do cieżkiej 8 godzinej pracy, raczej dla majsterkowiczów, co spawają mało.
spawarek na rynku jest w brut. tylko cenowo i parametrami się różnią. trzeba zwracać uwagę na parametry itp. przed kupnem. no i zależy co spawasz? jaka grubość? jak długo ? Dzisiaj każdy patrzy aby taniej, bo wiadomo kryzys. ale z drugiej strony,na jak długo? i czy ma serwis?części itp. osobiście wolę dopłacić trochę więcej ale mieć coś na długo i
nie martwić się o części.service, a przede wszystkim jakość !!!! która odbije się w przyszłości ! większym zainteresowaniem wyrobów , niż konkurencji.!a to odzwierciedli się
na zasobności twojego portfela! jeszcze trochę i chińszczyzna nie bedzie się sprzedawać !!! bo oni idą na ilość a nie na jakość!!!a dziś w świecie jest taka konkurencja i każdy chce coś swego sprzedać! a klient żada tylko wysokiej jakości!!!
Wybór należy do WAS!!! nara MARK-1
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2010 21:47   

Powrót do góry

krecik550
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: częstochowa

Post#10 05 Sty 2010 21:53   

Witam. Raczej kupuj Bestera są nawet nawet. Tak jak mówił kolega wyżej nie oplaca sie chinszczyzny kupywać szybko wysiadają i kłopot z częściami.pozdr
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> jaką spawarke kupic???
Strona 1 z 1