Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

nagrywarka do przegrywania z vhs na dvd

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? ->nagrywarka do przegrywania z vhs na dvd Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
tck27
Poziom 2
Poziom 2
tck27
Poziom 2
Post#1 11 Lip 2009 23:19  Autor tematu   

nagrywarka do przegrywania z vhs na dvd

Witajcie,
chcę rozszerzyć swoją działalność o przegrywanie kaset vhs na dvd, ale nie mam pojęcia którą nagrywarkę wybrać. Myślałem o
Philips DVDR3510V,
później o Samsung DVD-VR355,
ale w obu przypadkach opinie niektórych użytkowników są takie, że nagrywarki te nie przegrywają starych kaset vhs.
Chciałbym uniknąć sytuacji w której nie będę mógł przegrać połowy kaset od klientów, dlatego moja prośba o poradę co najlepiej kupić.
Mam na to przeznaczone ok 1000zł, ale jesli będzie trzeba to wyskrobie się więcej, byle by tylko poprawnie działało.

Z góry dzięki za pomoc.

Oceń post: + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
Sting
Specjalista - kamery
Specjalista - kamery
Miasto: Gdańsk
Sting
Specjalista - kamery
Post#2 12 Lip 2009 01:01    

Re: nagrywarka do przegrywania z vhs na dvd

Jak to nie przegrywają "starych kaset" co to znaczy? Każda nagrywarka (nawet ta najtańsza) ma wejście AV za pomocą którego podłączasz magnetowid lub kamerę 8 i kopiujesz stare kasety na DVD lub HDD. Był kiedyś taki system antypiracki co się nazywał Macrovision dla oryginalnych kaset video, który powodował błedy w zapisie z kaset wydawanych przez koncerny medialne. Filmy od amatorów, które masz zamian przegrywać napewno nie będą w żaden sposób zabezpieczone. Powinieneś się jedynie postarać o źródła czyli: Kamerę Video8, HI8, oraz VHSC i SVHSC lub tzw. matkę z małego VHS (VHSC) na dużego (VHS) i dalej klasyczny magnetowid.
Gdybyś był z Trójmiasta to miałbym dla Ciabie mnóstwo takich klientów co mnie zadręczają takimi pytaniami gdzie to przegrać?

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
tck27
Poziom 2
Poziom 2
tck27
Poziom 2
Post#3 12 Lip 2009 01:54  Autor tematu   

Niestety, drugi koniec Polski ;)

Nie przegrywają, to znaczy są problemy z czytaniem ich w przegrywarce, a myślałem właśnie o takim uniwersalnym urządzeniu, wejście na dvd i kasety vhs w jednym.

Powrót do góry
Sting
Specjalista - kamery
Specjalista - kamery
Sting
Specjalista - kamery
Post#4 19 Lip 2009 01:26    

No to dopiero zaczynam rozumieć. Chciałbyś kupić urządzenie, które ma "wejście" czyli "slot" do wepchnięcia wszelakiego rodzaju nośników AV? A co z video8 i HI8 jak Cię klient zaskoczy? Osobiście spotkałem się z urządzeniem które miało HDD, DVD, VHS, Karty pamięci, FireWire, USB ale V8 żadne. Aby zgrywać kasety 8 trzeba mieć kamerę lub tzw grabarkę a do tego jest prosta droga abyś kupił markową nagrywarkę DVD (za mniej niż tysiąc) i korzystał z gniazd wejściowych wykorzystując jako źródło magnetowid lub kamerę. I wtedy wszystko się nagra.

Powrót do góry
AxelNext
Poziom 24
Poziom 24
Ocena postów: 20
AxelNext
Poziom 24
Post#5 19 Lip 2009 12:54    

Każda stacjonarna nagrywarka DVD będzie do tego dobra nie wspominając o nośnikach i formatach VHS o których już wspomniał Sting, ale jeśli chcesz osiągnąć dobry efekt kopi i żeby klienci byli zadowoleni musisz posiadać dobry sprzęt, polecam coś z Pioneer'a http://www.pioneer.pl/pl/products/42/125/501/overview.html

Osobiście kopiowałem VHS na DVD stacjonarną nagrywarką FERGUSON RW-660 i efekt delikatnie mówiąc mnie zaskoczył bo jakość kopi na DVD była troszeczkę lepsza niż oryginał na VHS. TrueView™ Pro zrobił swoje.
Nagrywarka nie jest już produkowana, ale jakbyś jeszcze mógł ją kupić to polecam bo posiada bardzo dobre dane techniczne które są widoczne na ekranie, a nie tylko na papierze.

- przetwornik wideo D/A 10bit/108 MHz
- przetwornik audio D/A 24bit/192 KHz
- nagrywany dźwięk kodowany jest w formacie 2.0 Dolby Digital TM
- złącze iEEE1394 (i-Link-Fire Wire) na panelu przednim dla łatwego podłączenia kamery cyfrowej
- złącze i.Link umożliwia wykonanie perfekcyjnej kopii cyfrowych nagrań z kamery
- poprzez złącze SCART można nagrywać i odtwarzać w wysokiej jakości
- DominoFX™ - znak towarowy reprezentujący cyfrową technologię przetwarzania wideo Visibly Superior
- TrueScan™ Pro - funkcja skanowania progresywnego, eliminującą rozmywania się ekranu w scenach ruchu
- TrueView™ Pro - bardziej przejrzysty obraz dzięki trójwymiarowej redukcji szumów
- PerfectView® Pro - technologia kompresji LSI Logic piątej generacji, zapewniająca doskonałą jakość video

Zastanawiam się co zrobisz jeśli klient poprosi Cię abyś zrobił dodatkowo menu i przejścia z efektami :D

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
tck27
Poziom 2
Poziom 2
tck27
Poziom 2
Post#6 19 Lip 2009 22:29  Autor tematu   

axelakis napisał:

Zastanawiam się co zrobisz jeśli klient poprosi Cię abyś zrobił dodatkowo menu i przejścia z efektami :D

Kupię konwerter za 150zł i zgram na kompa ;)

Mam już magnetowid, w drodze jest nagrywarka Panasonic DMR-EH57, no i zastanawiam się właśnie czy dokupić ten konwerter aby móc tworzyć menu. Jakim programem polecacie to robić?

Powrót do góry
AxelNext
Poziom 24
Poziom 24
Ocena postów: 20
AxelNext
Poziom 24
Post#7 19 Lip 2009 22:47    

tck27 napisał:
Jakim programem polecacie to robić?
Pinacle Studio 11 Plus

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
voytaschec
Poziom 18
Poziom 18
Miasto: (woj. śląskie)
Ocena postów: 6
voytaschec
Poziom 18
Post#8 25 Lip 2009 09:23    

tck27 napisał:

Kupię konwerter za 150zł i zgram na kompa ;)

Mam już magnetowid, w drodze jest nagrywarka Panasonic DMR-EH57, no i zastanawiam się właśnie czy dokupić ten konwerter aby móc tworzyć menu. Jakim programem polecacie to robić?

Takie konwertery niestety nie zachwycają jakością. W normalnych scenach może i nie ma różnicy (pozornie), ale jak przegrywałem kasetę z dyskoteki (światła stroboskopowe) to po przegraniu okazało się że prawie wogóle nie widać stroboskopu (jedynie bardzo nieregularne i bardzo rzadkie błyski).
Jeśli będziesz miał już przegraną vhs na dvd to lepiej zrzuć płytę na twardy dysk (zainwestuj w duży i szybki dysk) i obrabiaj pliki już przekonwertowane do mpeg2 (jeśli nagrywarka obsługuje płyty dvd-rw to jeszcze lepiej, nie będziesz tracił płyty).
Polecam program Adobe Premiere. Na początku trudno było mi się go nauczyć, ale po przyzwyczajeniu uważam że jest bardzo dobry.

Powrót do góry
Sting
Specjalista - kamery
Specjalista - kamery
Sting
Specjalista - kamery
Post#9 26 Lip 2009 00:09    

No to jeżeli chcesz to robić za pomocą PC to żadna nagrywarka nie jest potrzebna-szkoda pieniędzy. Lepiej kup dobrą kartę TV-AV. Takie karty mają już wbudowane sprzętowe kodery MPEG2 lub można to robić zgrabiając materiał na dysk z małą kompresją w locie, potem obrobić (montaż) i następnie przekodować softwarowo na MPEG2. W międzyczasie do MPEG2 czyli DVD zrobić Menu (polecam Encore DVD) i potem wypalić na płytę.

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
mnich45
Poziom 3
Poziom 3
Miasto: Łęczyca
mnich45
Poziom 3
Post#10 27 Lip 2009 21:17    

LG -RH7500 to jest dobry sprzęt do takich spraw polecam

Powrót do góry
robert7878
Poziom 2
Poziom 2
Miasto: bytom
robert7878
Poziom 2
Post#11 14 Lis 2012 01:20    

czesc
zastanawiam sie czy istnieje nagrywarka dvd + vhs z tym zeby bylo jeszcze wyjscie lub wejscie(nie wiem czy to jest akurat jakas roznica) firewire zeby móc zrzucac filmy z kamery mini dv bez zadnych ceregieli(skomplikowana procedura jak to jest w przypadku laptopow). Prosze o pomoc

Powrót do góry
Google

Google Adsense
Google

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> nagrywarka do przegrywania z vhs na dvd
Strona 1 z 1