Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Denon DCT-1000R, co i jak do tego?

spagat 14 Lip 2009 21:22
  • #1 14 Lip 2009 21:22
    spagat
    Poziom 13  

Witam!

Zdobyłem radyjko do samochodu takie jak w tytule, działa jest praktycznie w ogóle nie używane.
    Niestety w necie na temat tego radia nie ma za wiele, instrukcji, serwisówki... dramat.
    Ciekawi mnie do czego są dwa gniazda w tylnej części na wtyczkę RJ45 (ośmiopinowa wtyczka jak do sieci LAN).
    Jest to radyjko bez wzmacniacza i dalsze pytanie się z tym tematem właśnie łączy: jaki wzmak do tego najlepiej by było dopasować? Jakie głośniki? Chciałem zrobić sobie własnoręcznie coś a'la gainclone, tyle tylko, że w necie mało jest o konstrukcji zasilanej na poziomie 12V. Może podpowiecie mi jakieś rozwiązanie, podepchniecie pod nos schemat? Lutować, trawić umiem, mechanika (wykonanie obudowy) też nie jest mi obca. Bardzo zależy mi na czystym dźwięku o dużej dynamice i możliwie ciepłym brzmieniu, aby było słychać transjenty. Miło widziane będzie podanie sprawdzonego schematu wzmacniacza a'la gainclone i przetwornicy jeśli będzie niezbędna do zasilania.
    Mam pomysł by w swoim kombi zrobić następujący manewr:
    Zamontować w drzwiach przednich głośniki, w słupkach przednich syki, w bagażniku subwoofer.
    Samochód to Lancia Dedra SW - gabaryty jak Audi 80 kombi.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

• #2 14 Lip 2009 22:49
    pita1988
    Poziom 28  

Dobrze bedzie jak wrzucisz foto tyłu ;)
    I wszystkich kabli jakie masz do niego

O ile mi sie dobrze wydaje to jest deck wiec podłaczenie do niego wzmacniacza bedzie nieuniknione

• #3 15 Lip 2009 06:23
    spagat
    Poziom 13  

Że nieuniknione to wiem, radio uruchomiłem na zasilaczu stabilizowanym i wzmacniaczu Diora WS-504.

Fotki będą niebawem, jak tylko aparat zdobędę.

Pozdrawiam.

• #5 16 Lip 2009 13:29
    pita1988
    Poziom 28  

Nie masz kabla zasilajacego ? Zaznaczylem na foto gniazdo zasilajace

A gniazda RJ45 raczej sa do sterowania

Denon DCT-1000R, co i jak do tego?

• #7 16 Lip 2009 20:33
    spagat
    Poziom 13  

Mam oryginalny przewód zasilający z kostką iso, pasujący do tego gniazda, wiem jak podłączyć wszystko w tym radiu, bo podłączyłem je do sprzętu domowego i działało.
    Nie mam pojęcia jak podłączyć piny RJ45 i dlatego pytam, nie sądzę aby było to sterowanie, ponieważ nad gniazdami są napisy "FRONT", "REAR".
    Jeszcze nie sprawdziłem niestety pomarańczowego RCA, "COAXIAL", nie mam z czym spiąć w ten sposób tego radia.

Co do postów "brati" to nie ma nic na temat tego modelu, tylko na temat wyższych.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

• #8 16 Lip 2009 20:56
    powalla
    Moderator CarAudio

Słuchaj ja napisałem, że masz się zapytać o sprzęt Denona właśnie usera Brati, a linka podałem do jakiegoś pierwszego lepszego tematu o Denonie w którym Brati bierze udział w dyskusji.

• #9 03 Wrz 2009 14:18
    wit007
    Poziom 23  

Reszta sprzętu zależy od budżetu. Jeśli go nie określisz nie zdziw się, gdy ktoś zaproponuje wzmak za 5000 zł, głośniki za tyle samo (a to wcale nie najdrożej ;p). Przy okazji - jeśli możesz podeślij mi na PW rozpiske pinów do wtyczki prądowej. Kolega kupił takie radio, ale niestety bez kabli zasilających.

• #10 03 Wrz 2009 18:25
    miki87
    Poziom 20  

pita1988 napisał:

A gniazda RJ45 raczej sa do sterowania

przeca to są zbalansowane wyjścia na wzmacniacz, aby ich użyć potrzebujesz odpowiedni wzmak;>

No, ale radio to ma możliwość przekierowanie sygnału na asymetryczne wyjścia typu RCA więc nie widzę problemu z podaniem sygnału na wzmaka.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty