Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Umieszczanie schematów sprzętu medycznego

satanistik 14 Lip 2009 23:15 21690 14
  • #1 14 Lip 2009 23:15
    satanistik
    Poziom 27  

Mam pytanie - czy można zamieszczać na forum ogólnym zdobyte schematy z tej dziedziny - tzn taka baza jak w innych działach?

W celach edukacyjnych oczywiście jak mi wiadomo można na forum elektrody umieszczać dowolne schematy - były generatory hv, zapalniki, windy wiec chyba nikt nie będzie maił nic przeciwko takim schematom?

• #3 26 Lip 2009 11:50
    kozak_sc
    Poziom 23  

Z tym czy są ogólnie dostępne bym się spierał. Pracuję w firmie produkującej sprzęt elektroniczny do rehabilitacji i my schematów nie udostępniamy.

• #4 26 Lip 2009 12:52
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Jeśli urządzenie jest sprzętem medycznym posiadającym certyfikat CE. Obowiązkiem producenta jak i sprzedawcy jest dostarczenie pełnej dokumentacji serwisowej wraz z oprogramowaniem serwisowym. Jest to wymóg przy otrzymaniu CE. Jednak nie każde urządzenie (nawet rehabilitacyjne) używany w medycynie jest sprzętem medycznym!
    A tak na marginesie to w ogólnym dziale będą umieszczane jedynie instrukcje obsługi, dokumentacja serwisowa w dziale zamkniętym.

• #5 27 Lip 2009 09:35
    satanistik
    Poziom 27  

No to ja będę pierwszy - jeśli mój schemat zostanie usunięty dam go w inny sprzęt elektroniczny.
    Sprzęt może leciwy ale dość ciekawy dydaktycznie.
    Rentgenowski tor wizyjny do prześwietlań typ: RTW1
    -jest to skan w formie zdjęć z aparatu cyfrowego - jakość słaba ale czytelne

• #10 31 Mar 2012 07:31
    art19691
    Poziom 6  

Witam ,poszukuje instrukcji serwisowej do pompy infuzyjnej Braun Space .Wyświetla mi się błąd 1202

• #12 31 Mar 2012 12:50
    art19691
    Poziom 6  

To jest pompa-BRAUN PERFUSOR SPACE software G

Dodano po 16 [minuty]:

BRAUN PERFUSOR SPACE -instrukcja obsługi z kodami błędów, wyświetla się błąd -1202

Moderowany przez fortronik:

Post poprawiony. Proszę stosować się do zasad pisowni, oraz nie używać klawisza Caps Lock przy redagowaniu tematów

• #13 31 Mar 2012 15:08
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

art19691 napisał:
    TO JEST POMPA-BRAUN PERFUSOR CPACE SOFTWARE G

Dodano po 16 [minuty]:

BRAUN PERFUSOR SPACE -INSTRUKCJA OBSŁUGI Z KODAMI BŁĘDÓW,WYŚWIETLA SIĘ BŁAD -1202

1202 - E-Erorr silnika krokowego pierwsza faza wadliwa - (przyczyna) uszkodzenie silnika, brak ruchu silnika- (zalecenie)wymiana silnika, lub wymiana procesora na PCB

• #14 31 Mar 2012 18:10
    art19691
    Poziom 6  

Witam serdecznie,diękuję za podpowiedź.Czy mógłby mi pan wysłać całą tabele błędów,pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Przepraszam ale błąd sie wyświetla- 1203

• #15 14 Lis 2013 21:18
    staszek1004
    Poziom 2  

kozak_sc napisał:
    Z tym czy są ogólnie dostępne bym się spierał. Pracuję w firmie produkującej sprzęt elektroniczny do rehabilitacji i my schematów nie udostępniamy.

Instrukcje dołanczane do sprzętu medycznego są najczęściej zbyt ogólne i nie wystarczające, bo serwis producenta boi się że konserwatorzy sprzętu w szpitalach będą wykonywać naprawy i serwis producenta nie będzie mógł dyktować cen za swoje usługi kilkakrotnie przewyższające ich faktyczną wartość.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme