Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Panasonic SA-PT160 - zablokowane przyciski

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DVD/VCR/Kamery Serwis -> Panasonic SA-PT160 - zablokowane przyciski
Autor
Wiadomość
Rubinh
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: opolskie

Post#1 Post autora tematu 15 Lip 2009 07:54   

Panasonic SA-PT160 - zablokowane przyciski

Witam. W kinie domowym jw możliwe jest tylko włączenie urządzenia za pomocą przycisku power. Urządzenie pięknie wita napisem HELLO i na tym koniec, nie reaguje od tego momentu na żaden przycisk, na power także. Schematu, niestety, nie znalazłem. W czym szukać przyczyny tego zachowania?.
Powrót do góry

sashimi
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Toruń

Post#2 16 Lip 2009 19:34   

Re: Panasonic SA-PT160 - zablokowane przyciski

Witam
Sprawdź zasilacz. Mogą być zaniżone napięcia. Wymień elektrolity. W kilku kinach i odtwarzaczach, nie koniecznie Panasonica pomagało od razu. Zawsze zaczynam od zasilaczy. Najczęstszą przyczyną nie wstawania DVD i kin domowych są elki w zasilaczach. A to sprzęt nie chce w ogóle się obudzić, a to LOADING... i koniec, a to zwicha przy odtwarzaniu. Niestety w obecnych czasach jakość kondków jest fatalna, to nie to co stare dobre polskie elektrolity z lat 80-tych. Pracują od tamtej pory i żyć będą jeszcze długie lata. Ech..

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2009 19:34   

Powrót do góry

Rubinh
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: opolskie

Post#3 Post autora tematu 16 Lip 2009 20:19   

Jak zaznaczyłem, nie znalazłem schematu więc ustalenie, czy napięcia nie są zaniżone będzie raczej domyślne. Nie mniej cenna uwaga i od tego zacznę. Klient twierdzi, że objaw pojawił się nagle. Jednego dnia pracował a w następnym odmówił posłuszeństwa. Dzięki za radę.

Wymiana kondensatorów niczego nie dała ale... na płycie urządzenia przy złączu doprowadzającym zasilanie z przetwornicy jest opis pinów z napięciami i właśnie to miejsce zwróciło moją uwagę. Przetwornica na której m.innymi pracuje układ 8008TFE, który powinien dostarczyć napięcie 13V podaje tylko 9V. Coś mi się wydaje, że tu może tkwić przyczyna. Sęk w tym, że wolałbym otrzymać potwierdzenie, że wielkości napięć umieszczone w opisie złącza powinny być właśnie takie. Może któryś z kolegów ma na warsztacie właśnie to urządzenie i jest w stanie zwierzyć wartości uwiarygodniając ten stan.
Powrót do góry

ibiz70
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sieradz

Post#4 29 Gru 2009 19:48   

Witam. Od ostatniego postu w tym temacie minęło prawie pół roku i pewnie Rubinh rozwiązał swój problem. Tak się składa, że ja mam dokładnie ten sam problem w tym Panasonicu i prosiłbym o ile jest to możliwe o pomoc w tym temacie. Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Gru 2009 19:48   

Powrót do góry

agacia
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: piekary

Post#5 16 Gru 2010 20:46   

Czy któremuś z koleków udało się rozwiązać ten problem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2010 20:46   

Powrót do góry

andrzej01
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Niemodlin

Post#6 24 Lut 2011 07:23   

Witam Wszystkich!
Mam dokładnie ten sam problem z tym sprzętem co kolega, który poruszył ten temat. To chyba już standardowa usterka. Co może być przyczyną blokady całego urządzenia?
Powrót do góry

boraks
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: warszawa

Post#7 20 Lis 2011 00:07   

Witam. Mam identyczny problem.Sprzęt daje się uruchomić tylko do napisu /hello/ i tak pozostaje.Żadne inne przyciski nie działają.Nie można go również wyłączyć.Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał problem Z SA-PT160 ?????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2011 00:07   

Powrót do góry

rjuda
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#8 15 Lut 2014 19:21   

Witam. Ja również mam taki sam objaw. Wymiana kondensatorów nie pomogła. Zauważyłem że na wejściu tfe8008 jest ponad 16 v a na wyjściu tylko 9. Zaczynam podejżewać ten element. Nie mam niestety schematu. Czy może udało się Wam zwalczyć problem?
Powrót do góry

btomko
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 15 Lut 2014 21:12   

Masz schemat i myśl.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DVD/VCR/Kamery Serwis -> Panasonic SA-PT160 - zablokowane przyciski
Strona 1 z 1