Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

myPhone 6670 - kilka pytań

elektryk85 15 Lip 2009 18:37 3305 3
  • #1 15 Lip 2009 18:37
    elektryk85
    Poziom 9  

Witam, mam ten telefonik i nasuwa mi się kilka pytań.

1. O co chodzi z tym portem COM jak podłączymy telefon przez USB do komputera, po co w ogóle ta funkcja? Instalacja tego przebiega niepomyślnie bo nie mam jakiś sterowników, skąd je zdobyć?

2. Mam PlayOnline w komputerze, co zrobić żeby po przełożeniu karty do tego telefonu moc korzystać z internetu w telefonie?

3. Jeśli sie nie da pkt2. to jak ustawić internet w telefonie w sieci play w jakiś inny sposób?

Z góry dzięki za odpowiedz

• #2 11 Sie 2009 09:54
    robert5785
    Poziom 12  

1. możesz użyć telefon jako pamięć masową - pendrive
    2. internet tylko poprzez przeglądarkę WAP - więc nie skorzystasz

• #3 21 Gru 2009 16:36
    manolo4
    Poziom 14  

Witam
    Miałbym pytanie do użytkowników myphone 3370.
    Jak zmusić to cudo myśli technicznej aby po podłaczeniu do komputera została wykryta karta pamięci sd. Komputer wykrywa jednie wewnętrzną pamięć telefonu.

Sprawdzałem na różnych kartach, nawet próbowałem zasięgnąć porady w serwisie myphone-a. Ale nie znali odpowiedzi. Zważywszy iż w sklepie w którym go kupiłem pozostałe inne egz zachowywały się identycznie. Telefon poprawnie rozpoznaje karty sd i odczytuje z nich dane.

• #4 21 Cze 2010 22:20
    kozbi
    Poziom 10  

Telefon Myphone 6670 City można wykorzystać jako modem Bluetooth z dostępem do internetu przez GPRS. Bluetooth tego telefonu posiada profil DUN (Dial-up Networking). Poniżej krótki opis na przykładzie notebooka Toshiba z systemem Vista. Komputer musi mieć oczywiście Bluetooth. Na początek musimy sparować komputer z telefonem przez Bluetooth. W telefonie Myphone 6670 włączmay Bluetooth i w jego ustawieniach włączamy też że ma być widoczny. Na komputerach są różne programy do obsługi Bluetooth więc trudno coś szczegółowo opisać. Na pewno trzeba go włączyć klikając myszką w programie obsługującym (np. "Włącz radio Bluetooth") a w notebookach może być dodatkowo na zewnątrz mikroprzełącznik. Następnie wyszukujemy urządzenia (albo z komputera albo z telefonu). Jeżeli chcemy wyszukać przy pomocy Myphone 6670 to trzeba wejść w Bluetooth > Moje urządzenia > Wyszukiwanie nowego urządzenia. Telefon powinien znaleźć nasz komputer i wyświetlić jego nazwę. Podświetlamy ją i wybieramy Połącz. Po chwili pokaże się okienko do wpisania hasła (dowolny ciąg cyfr zabezpieczający połączenie). Po wpisaniu hasła i zaakceptowaniu powinno otworzyć się podobne okienko na komputerze do którego wpisujemy takie same hasło. Urządzenia zostały sparowane. Następnie na komputerze w programie do obsługi Bluetooth tworzymy nowe połączenie w czasie którego telefon zostanie podłączony do komputera jako modem przez Bluetooth i przyporządkowany do portu szeregowego COM. Dalej pozostaje już tylko modyfikacja tak stworzonego połączenia. W przykładzie podaję dane dla sieci mbankmobile. A więc zmieniamy numer dostępowy CID na *99***1#, w ustawieniach zaawansowanych tam gdzie podawana jest komenda inicjująca modem poprawiamy adres punktu dostępowego APN na www.mobile.pl (uwaga! nie kasujemy ciągu znaków tylko poprawiamy sam adres www).. Klikamy dwa razy na tak przygotowany skrót i po chwili mamy połączenie z internetem. Jeżeli przy próbie łączenia pojawi się komunikat o błędzie 734 trzeba w ustawieniach protokołu PPP wyłączyć "Negocjuj łącza wielokrotne dla połączeń pojedynczych" oraz na zakładce Zabezpieczenia wybrać Typowe (ustawienia zalecane), Weryfikuj moją tożsamośc jako: Zezwalaj na niezabezpieczone hasło. Należy jeszcze dodać że u operatora GSM musi być włączony GPRS (robi się to krótkim kodem albo w panelu do zarządzania opcjami na stronie operatora) i musimy sobie aktywować pakiet internetowy (w mbankmobile jest bezpłatny pakiet 20MB co miesiąc a jak ktoś potrzebuje więcej to są pakiety 100MB po 5zł). Prędkość takiego połączenia wynosi tylko 33kB/s czyli tyle co dawne modemy telefoniczne. Nie wiem czy każdy telefon Myphone 6670 City posiada taką możliwość (być może zależy to od wersji softu) ale łatwo to sprawdzić wchodząc w Menu > Bluetooth > O telefonie, gdzie są wymienione wszystkie dostępne w telefonie profile a co one oznaczają można sobie sprawdzić na stronach wikipedii pod hasłem "Profile systemu Bluetooth". Myphone 6670 City obsługuje dwie karty SIM a karta przez którą chcemy się w ten sposób łączyć z internetem musi być założona jako pierwsza (SIM1). Po stronie komputera instalacja musi być wykonana z konta z uprawnieniami administratora.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme