FAQ | Points | Add... | Recent posts | Search | Register | Log in


Technologia Natal na komputerach PC


Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Download, Articles -> News -> Technologia Natal na komputerach PC
Author
Message
danielde
Poziom 19
Poziom 19


Joined: 22 Jun 2009
Posts: 681
Location: Bydgoszcz

Post#1 Post from the author of the topic 15 Jul 2009 23:46   

Technologia Natal na komputerach PC


Technologia Natal na komputerach PC
Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates powiedział dziś, że technologia, w której stworzono Projekt Natal na konsole Xbox 360 mogłaby zostać użyta w systemie Windows. Dodatek, który potrafi wykryć ruchy ciała i lokalizować rzeczywiste obiekty, może w przyszłości wzbogacić komputery osobiste w sferze pracy, ale również przy wykonywaniu zadań opartych o media domowe. Gates nie zagłębił się w więcej szczegółów, jednak zapewniał, iż wstępne perspektywy są bardzo ekscytujące.

"Sądzę, że czymś bardzo cennym i wartościowym jest mieć możliwość jednoczesnej obsługi filmów, muzyki i standardowego domowego oprogramowania. Oraz myślę, że niezwykle docenianym będzie wykorzystanie tej technologii w biurze w połączeniu z komputerem zasilanym systemem Windows" - powiedział Gates.

Gates wspomniał również, że uruchomienia takiego rozwiązania możemy spodziewać się za nieco ponad rok czasu.

Wzbogacenie systemu Windows o technologię Natal może być krokiem naprzód w procesie oderwania się od konwencjonalnych metod obsługi komputerów PC. Podczas, gdy Apple wprowadziło Multi-Touch Trackpad do obsługiwania systemu Mac OS X, Microsoft zamierza użyć dotykowych ekranów jako głównego interfejsu do obsługi Windows 7. System operacyjny będzie rozpoznawał poszczególne gesty we wszystkich aplikacjach i będzie wyposażony w narzędzia, które umożliwią dodawanie bardziej zaawansowanych funkcji wspomnianych ekranów.

źródło:
http://www.electronista.com/articles/09/07/15/gates.on.natal.and.windows/

Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# Post from the author of the topic 15 Jul 2009 23:46   





Back to top
   
Belialek
Poziom 19
Poziom 19


Joined: 01 Dec 2004
Posts: 619
Location: Wrocław

Post#2 16 Jul 2009 01:18   

Re: Technologia Natal na komputerach PC


W klasycznym PC jakos nie widze innego zastosowania niz gry... Natomiast w komputerach budowanych jako HTPC jak najbardzej.
Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# 16 Jul 2009 01:18   





Back to top
   
mtaton
Poziom 17
Poziom 17


Joined: 03 Jul 2008
Posts: 443
Location: Zabrze

Post#3 16 Jul 2009 08:49   

Re: Technologia Natal na komputerach PC


to moze być śmieszne widząc kogoś wymachującego rękoma przed kąputerem chcąc otworzyć jakiś folder
Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# 16 Jul 2009 08:49   





Back to top
   
bercik999
Poziom 8
Poziom 8


Joined: 07 Feb 2009
Posts: 31
Location: Wrocław

Post#4 16 Jul 2009 12:40   

Re: Technologia Natal na komputerach PC


Gry? Teoretycznie to by było dobre ale jakie gatunki konkretnie? FPS moim zdaniem odpada bo dokładność celowania znikoma. Samochodówki? Siedź sobie przez godzinę jak idiota z wyciągniętymi rękami przed sobą. Bijatyki? Tutaj to mogłoby się sprawdzić, ale jak już w poprzednim temacie ktoś pisał: meble rozwalone, wazon potłuczony "bo robiłem kombosa".
Ale w HTPC przydałoby się sterowanie samymi gestami i głosem całego sprzętu, na pewno podniosłoby to komfort użytkowania.
Ja jednak jakbym miał wybierać pomiędzy codzienną obsługą zwykłego PC gestami albo myszką i klawiaturą to wybieram gryzonia i klawiaturę.
Back to top
   
Roman-Pila
Poziom 13
Poziom 13


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 130
Location: Piła

Post#5 16 Jul 2009 19:31   

Re: Technologia Natal na komputerach PC


Witam
Detekcja ruchów całego ciała, to faktycznie nadaje się tylko do gier...
Ale detekcja samej, chociaż mimiki twarzy.... Wyobraźcie sobie, jak zbawienne byłoby to dla osób niepełnosprawnych.
Pozdrawiam
Roman Piła
Back to top
   
Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Download, Articles -> News -> Technologia Natal na komputerach PC
Statement for Wykop Statement for Facebook Statement for Delicious Statement for Digg Statement for Google Statement for Twitter Statement for Blip
Page 1 of 1
Similar topics
Move oraz Natal to wielki 'zaszczyt' dla Nintendo (1)
CES 2010 - projekt Natal w liczbach (6)
Project Natal już w październiku? (1)
"Projekt Natal" - nowy pomysł na rozrywkę (19)

Page generation time: 0.207 seconds


FAQ || Administrator || Moderators || Widgets and banners || Contact
elektroda.pl topic RSS feed