Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda Felicia 1.3 96, blokuje się kluczyk, wymiana stacyjki

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Felicia 1.3 96, blokuje się kluczyk, wymiana stacyjki
Autor
Wiadomość
petre007
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Siedlisko (Zgierz/Łódź)

Post#1 Post autora tematu 18 Lip 2009 19:35   

Skoda Felicia 1.3 96'

Witam,

Mam następujący problem ze stacyjka od pewnego czasu po zapaleniu samochodu blokuje się kluczyk i nie mogę go wyjąć. Problem polega w tym ze nie chcę on ani drgnąć jedną ani w druga stronę. Nie mogę zgasić nawet silnika. Jeśli już po jakiś próbach uda mi się go wyciągnąć wszystko jest OK aż do kolejnego zapłonu. Moje pytanie brzmi czy będę musiał wymieniać cała stacyjkę czy wystarczy tylko wymiana części elektrycznej ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2009 19:35   

Powrót do góry

shadow0013
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#2 18 Lip 2009 20:24   

Re: Skoda Felicia 1.3 96'

Sprawdź na zapasowym kluczyku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2009 20:24   

Powrót do góry

Artur h
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: szczecin

Post#3 18 Lip 2009 21:33   

Podejrzewam że bębenek w stacyjce który współpracuje z kluczykiem oraz zapadki są na tyle wyrobione że to powoduje powyższe problemy.Stacyjka do wymiany koszt ok 200zł ( są dwa rodzaje)Można całość rozebrać i reanimować środek. Mi się to udało i działa do dziś.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2009 21:33   

Powrót do góry

petre007
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 19 Lip 2009 15:33   

@ shadow0013 niestety nie posiadam zapasowego kluczyka

@Artur h czyli to nie problem elektryczny tylko typowo mechaniczny co oznacza że taniej będzie kupić cały komplet z zamkami żeby mieć jeden działający kluczyk i najlepiej żeby z dwoma kluczyki to wtedy będę miał zapasowy :) więc jutro popołudniu jak tylko wrócę z pracy zabiorę się za wyjmowanie i zobaczymy co w niej siedzi :D dodać tylko mogę że nie dzieje się tak cały czas ale coraz częściej co jest trochę wnerwiające kiedy na parkingu nie można wyłączyć samochodu...

P.S. Co do dwóch rodzajów to masz na myśli dwa rodzaje stacyjek czy dwa rodzaje kluczy ?? Tzn. taki standardowy w wycięciami i taki drugi prostokątny w wyżłobieniami ?? To o nich wiem ale czy stacyjki mają takie same wymiary ??
Powrót do góry

Artur h
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: szczecin

Post#5 20 Lip 2009 18:34   

Są napewno podobne różnią sie innymi kluczykami.PS napewno będziesz miał kłopot z odkręceniem całości od kolumny ponieważ śruby mocujące są zerwane (ukręcone fabrycznie)Ja tak miałem .Pozdrawiam
Powrót do góry

petre007
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 31 Sie 2009 12:17   

Dzięki wszystkim za rady ale okazało się że problem jakby sam ustąpił i był wynikiem wysokich temperatur. Więc na razie wszystko działa sprawnie i jest OK. Od tamtej pory nic już się takiego nie dzieje więc zamykam temat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Felicia 1.3 96, blokuje się kluczyk, wymiana stacyjki
Strona 1 z 1