Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zasięg sieci telefonii komórkowej

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Zasięg sieci telefonii komórkowej
Autor
Wiadomość
@Kamil
Poziom 19
Poziom 19

Post#1 Post autora tematu 21 Lip 2009 19:09   

Zasięg sieci telefonii komórkowej

Witam, mieszkam w dość dużej wsi, ale mam problem z zasięgiem sieci telefonii komórkowej, tak jak i wszyscy mieszkańcy. Nadajnik jest oddalony o 5 km a mimo wszystko nie ma zasięgu. Chciałbym sie zapytać czy są jakieś paragrafy żeby "siłą" nakłonić operatora do jakiś działań ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2009 19:09   

Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Łódź

Post#2 21 Lip 2009 20:58   

Re: Zasięg sieci telefonii komórkowej

@Kamil napisał:
Chciałbym sie zapytać czy są jakieś paragrafy żeby "siłą" nakłonić operatora do jakiś działań ?

Nie.
Powrót do góry

michalak92
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: zDolny Śląsk

Post#3 22 Lip 2009 00:38   

Nie słyszałem o ustawie gwarantującej każdemu obywatelowi dostęp do sieci telefonii komórkowej... Zawsze można spróbować wystąpić do operatora w takiej sprawie (chyba za to nie biją :D), ale wątpię, że to coś da. Poza tym wielu jest przeciwników rozbudowy takiej infrastruktury (niby szkodliwość fal radiowych, ale dzwonić w terenie by się chciało :D). W ogóle jaka to sieć ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2009 00:38   

Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Moje 6m2...

Post#4 22 Lip 2009 01:02   

Pewnie orange...
A nie można jakiejś antenty wzmacniającej sygnał na właśną rękę zrobić? ;D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2009 01:02   

Powrót do góry

ORMO_PL
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Ozorków/Sokolniki Las

Post#5 22 Lip 2009 09:52   

michalak92 napisał:
Nie słyszałem o ustawie gwarantującej każdemu obywatelowi dostęp do sieci telefonii komórkowej... Zawsze można spróbować wystąpić do operatora w takiej sprawie (chyba za to nie biją :D), ale wątpię, że to coś da. Poza tym wielu jest przeciwników rozbudowy takiej infrastruktury (niby szkodliwość fal radiowych, ale dzwonić w terenie by się chciało :D). W ogóle jaka to sieć ?

Niech stworzą taką ustawę, ale dotyczącą sieci telefonicznej kablowej.
Wreszcie będę miał swoją neostradę ;)
Powrót do góry

@Kamil
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 22 Lip 2009 10:48   

Nie nie sieć to Era.
Do operatora było już zgłaszane nie raz, oto ostatnia odpowiedź:
Cytat:
Dokonując analizy zasięgu w podanej miejscowości (xxx, gmina xxx) pragnę poinformować, że zasięg w danym miejscu jest ograniczony. Obecny zasięg sieci daje możliwości korzystania z usług operatora, ale poza budynkami, ponieważ te w dużym stopniu wpływają na możliwości sieci.
Jednocześnie informuję, że do czynników niezależnych od operatora sieci komórkowej, które mogą utrudniać korzystanie z usług, zaliczyć należy przede wszystkim problemy techniczne z użytkowanym sprzętem, specyficzną konstrukcję budynków, ukształtowanie terenu oraz aktualną sytuację panującą w sieci operatora i warunki atmosferyczne.

No ale dla mnie to jest chore w końcu 5km dalej jest nadajnik a przecież to bardzo blisko. I o dziwo telefon łapie zasięg ale nie z tego najbliższego nadajnika, tylko z tych oddalonych o 20-30km. Plotki były że stawiają BTS-a ale no do tej pory nic nie widać. Może jakaś petycja od mieszkańców by coś dała ? A jest możliwość zrobienia sobie jakiegoś takiego domowego wzmacniacza ?:P
Dziękuje za odpowiedzi :)
Powrót do góry

irkor
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wielkopolska

Post#7 22 Lip 2009 13:08   

@Kamil napisał:
A jest możliwość zrobienia sobie jakiegoś takiego domowego wzmacniacza ?

Antena kierunkowa plus konektor antenowy do telefonu.
Powrót do góry

Darrieus
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 22 Lip 2009 13:16   

Albo repeater gsm, tylko taka zabawka jest droga.
Chociaż potaniały :D http://wzmacniacze-gsm.info/ pamiętam ceny z 3 zerami :lol:
Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 22 Lip 2009 17:03   

ORMO_PL napisał:
michalak92 napisał:

Niech stworzą taką ustawę, ale dotyczącą sieci telefonicznej kablowej.
Wreszcie będę miał swoją neostradę ;)

Jest taka ustawa. Operator domunijący (TPSA) ma obowiązek dostarczenia usługi powszechenj, tj. telefon i internet wdzwaniany. Nie ma natomiast obowiązku podłączania kabla, więc często w miejscach o małych zagęszczeniu ludności stosują radiolinie.
Powrót do góry

@Kamil
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 22 Lip 2009 19:02   

Hmm antena kierunkowa w sumie dobre rozwiązanie tyle tylko że traci się idea telefonu komórkowego :(
Co do tego repeatora gsm to rozwiązanie fajna, tylko troszkę kosztowne.
W końcu forum elektroniczne więc może jakiś schemat takiego repeatora ?:) Wydaję mi się że jest tam jakiś odbiornik no i nadajnik więc może da się wykombinować coś w warunkach domowych ?:)

Przed chwilką oglądałem anteny gsm na znanym serwisie aukcyjnym, i wpadło mi coś takiego jak wzmacniacz gsm montowane pod baterią. Czy to coś w ogóle działa ?
Powrót do góry

szaleniec
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 22 Lip 2009 19:08   

@Kamil napisał:
wzmacniacz gsm montowane pod baterią. Czy to coś w ogóle działa ?

Nie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2009 19:08   

Powrót do góry

gregor_1980
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Worthing

Post#12 28 Lip 2009 20:42   

Pytanie było o zasięg telefonii komórkowej wiec, wiec podzielę się z wami tym co zauważyłem. Kanał La Manche (między Anglią a Francją - to dla tych co nie wiedzą) ma jakieś 38km - od brzegu do brzegu, będąc na brzegu po stronie angielskiej telefon logował mi się już do sieci francuskiej, ponieważ sieć angielska była zasłonięta klifami. To tylko taka ciekawostka a propos zasięgu telefonii komórkowej.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Zasięg sieci telefonii komórkowej
Strona 1 z 1