Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Podlaczenie pradnicy do traktora

prisonhunter 22 Lip 2009 23:39
  • #1 22 Lip 2009 23:39
    prisonhunter
    Poziom 10  

Witam, Posiadam traktora-samoróbkę, silnik Andoria S-15. Chciałem podłączyć prądnice C330 (np Ursus) w taki sposób, aby była bezpośrednio podłączona do świateł (bez akumulatora). Światła działały by tylko podczas pracy silnika ;)

Czy jest taka możliwość?

Pozdrawiam

• #2 22 Lip 2009 23:57
    niutat
    Poziom 37  

To są prądnice samowzbudne więc mogą działać bez akumulatora. Podłącz ją do regulatora według schematu i powinna działać. Przy pierwszym uruchomieniu i po dłuższym postoju może wymagać wzbudzenia poprzez chwilowe podłączenie napięcia stałego do zacisków.

• #3 23 Lip 2009 00:03
    mr.Sławek
    Poziom 31  

Tylko ten regulator elektromechaniczny odlacza ladowanie akumulatora jesli napiecie pradnicy spadnie ponizej okreslonej wartosci lub prad wsteczny bedzi wiekszy niz 6A. W tym przypadku jesli nie bedzie wogole akumulatora w pojezdzie, przy niskich obrotach silnika beda sie wylaczaly swiatla.

• #4 23 Lip 2009 00:09
    niutat
    Poziom 37  

Racja ale jeśli nie będzie akumulatora to styki wyłacznika można zmostkować, tylko w takim przypadku prądnica będzie obciążona cały czas i nie wiem czy nie będzie miała kłopotów ze wzbudzeniem. Można by pomyśleć w tym wypadku o przestawieniu napięcia zadziałania wyłącznika.
    A jak światła wyłączą się przy 5 czy 6V to chyba niewielka strata.

• #5 23 Lip 2009 00:20
    prisonhunter
    Poziom 10  

Odnowić całą elektrykę i zakupić nowy akumulator to trochę większy koszt.. ;] Chciałem ominąć jakoś ten akumulator ;)

• #6 23 Lip 2009 00:24
    niutat
    Poziom 37  

Przynajmniej regulator musisz podłączyć bo wypalisz wszystkie żarówki a w skrajnym przypadku spalisz prądnicę.
    Z regulatorem będzie działać.

• #7 23 Lip 2009 10:12
    mr.Sławek
    Poziom 31  

Tak, nalezoloby przestawic dzialanie wylacznika na nizsze U, tak w granicach kilka V (bo oryginalnie to jest 12-13V).
    Zmostkowac tez mozna, lecz jesli swiatla beda wlaczone to pradnica nie ma szans sie wzbudzic, najpierw musiala by sie wzbudzic i dopiero potem wlaczyc siwatla

• #8 23 Lip 2009 15:49
    prisonhunter
    Poziom 10  

Złoże jednak wszystko do kupy, razem z akumulatorem, bo tak będzie najbezpieczniej :)
    Znalazłem regulator napięcia ;) :

Dziękuje wszystkim za pomoc :) Pozdrawiam.
    Temat do zamknięcia.

• #9 11 Gru 2009 16:41
    robokop
    Moderator Samochody

Do autora tematu: Proszę myśleć następnym razem co i gdzie się pisze - publikując treść postów na forum , zrzeka się kolega praw własności do nich, tak że biorąc pod uwagę iż temat nie łamie regulaminu forum w żaden sposób, nie ma podstaw do jego usunięcia.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty