Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze !

lolo183 25 Lip 2009 17:22 8958 11
  • Więc tak ;) Ostatnio wpadłem na gienialny pomysł żeby ożywić tą skrzyneczke co mi tylko zabierała miejsce ,a nie było z niej żadnego pożytku ..

Tak więc postanowiłem poskładać sobie coś na tranzystorkach ...
    Najpierw padło na Altrona 200 lecz sie okazało że u mnie nie dostane wszystkich części tak więc padło na dobrze wam znanego TDA 7250 ...

Jak zobaczycie niżej jest to kit NE116 .
    Nord zapewnia iż ma to mieć 150 w na kanał w co wątpie ale te 75 w rms przy 4 ohm wyciągnie spokojnie ( napewno głośniej jak i o niebo czyściej gra od TDA 7294 ... )

Jak narazie chodzi mi ten układzik jako stereo , jak tylko dojde do funduszy to zakupie sobie 2 taki kit by móc zmostkować ...

Napędzam tym 2 kolumnijki " a'la estradowe xD " ale na małe imprezki wystarczaja w zupełności ;)

To było by na tyle xD

Wnęrze skrzynki :
    1 x NE116 koszt 107 ,-
    6 x Batera 6800 uF/50 v <-- pozostałość po TDA 7294
    Mostek 6 bądz 8 A
    1 x Trafo o napięciu 2x26~ 250 w 89,-
    1 x Radiator 18 ,-
    1 x Wentylator <-- z Org skrzynki

Obudowe kiedyś tam kupiłem za marne grosze wraz z spalona koncóweczka która rzekomo miała mieć 120 w na kanał a miała maX 35 w i trafko o mocy 120 VA 2x22~

Jak gra ? Jak wspomniałem napewno o niebo lepiej niz popularny TDA 7294 .. Ma miekki bass i wyśmienity sopran ;) .
    Głośno , czysto bez najmniejszego charczenia ani "pierdzenia".

Troche namieszałem ale myśle ze daliście sobie rade ;)
    Zdjęcia nie są najlepszej jakości bo robione fonem ale powinno wystarczyć ;)

Tak więc proszę o szczere komentarze itp

Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze ! Skytec Pro 240 .. Nowe Oblicze !

Fajne!
  • #2 25 Lip 2009 17:48
    Glokk55
    Poziom 13  

Widzę że tuning chińczyków jakich pełno na Allegro są nowym trendy : D Obudowy jak dla mnie ok, tylko po to można to kupować jak ktoś tak bardzo chcę. Mogłeś bardziej wykorzystać wolne miejsce w nim, jeżeli Ci pasuje do domu i gra świetnie to gratuluje roboty, jak patrzę to chłodzenie na dużym poziomie : )

• #3 25 Lip 2009 18:40
    lolo183
    Poziom 11  

Tak jak piszesz że ta obudowa sie tylko zdaje na Tuning nic innego ;) .

Co do miejsca to tak :
    Po lewej stronie radiatorów ( patrząc od góry ) bedzie opuźniacz załączania głosników :D

Jak już wspomniałem to mam zamiar zamontować 2 taki sam wzmacniacz i bedzie nad tym co jest teraz ( na dysansach )
    Przed Radiatorkami też jest dużo miejsca .. Wystarczająco żeby zamonować kolejne od nastepnej koncówki ;)

Jest troche miejsca obok Trafa bo z czasem będzie mocniejsze cos około 500W bądz 450W ( nie są drogie na allegro )

A co do chłodzenia to nie narzekam nie grzeją sie radiatorki tylko ten układ TDA :| nie mam pojęcia jak to ugryść żeby zamontować do niego radiator .....

Oraz mam małe pytanko ... Jakie maX napięcie mogę dać na ten TDA ?
    Z tego co wyczytałem to Tip'y wytrzymują 120 V ?

• #4 25 Lip 2009 19:04
    Glokk55
    Poziom 13  

Wczoraj czytałem najobszerniejszy temat na forum o tuningu Hollywood'a, chyba za bardzo nie pomogę ale było tam o tranzystorach i przy 120V paliły się po 2 sec, zastosowano 70V i było ok, tylko nie można było cisnąć długo bo się paliły. Jak masz jeszcze tyle w planie to bardzo dobrze.

Przybliżenie Ci podałem, ale niech specjaliści się wypowiedzą : )

• #5 26 Lip 2009 13:38
    inkognito09
    Poziom 29  

Aż biją w oczy tranzystory zamocowane na 15cm kablach. Taka budowa ma 10x większą szansę wzbudzenia się i wygotowania. Mając tyle miejsca w odbudowie można się pobawić w takie poukładanie elementów żeby kabel były jak najkrótsze się da. Ogólnie konstrukcja jak konstrukcja.

Wg. not ten TDA powinien przetrwać około 2x45V DC

• #6 28 Lip 2009 19:49
    irek26,09
    Poziom 9  

chłopie jak ty masz te radiatory ustawone??
    nie dosc że żeberka nie w tę stronę co trzeba to jeszcze oba radiatory zwrócone ku siebie.. to bardzo utrudnia rozprowadzanie ciepła.
    niby ten wentylator tam jest ale ja bym obrócił je przynajmniej żeberkami za zewnątrz.

• #7 28 Lip 2009 20:25
    osvch
    Poziom 11  

Ale spójrz że za radiatorami jest wentylator który wyciąga powietrze, ew. mógłbyś szczelnie złączyć górę tych radiatorów żeby wentylator nie łapał "lewego" powietrza z tej szpary wtedy więcej powietrza przepływało by przez żebra :) Oczywiście konstrukcja godna uznania :)

• #8 28 Lip 2009 20:59
    polprzewodnikowy
    Poziom 26  

Cytat:
    wentylator który wyciąga powietrze

Mylisz się, on wpycha powietrze.

• #9 28 Lip 2009 22:02
    irek26,09
    Poziom 9  

jezeli ten wentylator dmucha do środka obudowy to jest jeszcze gorzej....
    bo ciepłe powietrze z radiatorów rozchodzi sie po całej obudowie....

• #10 31 Lip 2009 07:47
    lolo183
    Poziom 11  

Wentylator wpycha powietrze do środka ale nie jest ono aż takie gorące żeby sie cokolwiek mogło dziać nie tak , a pozatym z przodu są otwory wentylacyjne z których ściągłen "psełdo filtry" przez które wychodzi te ciepłe powietrze ;).
    Co do radiatorów to chyba zrobie tak jak kolga napisał aż je dam bardziej ku sobie lub ewentualnie zmienie na Tunelowy o ile znajde gdzies na allegro chyba ze ktoś wie gdzie w obrębie Bytomia można kupić takie radiatory :D

Ps. Thx za słowa krytyki jak i za rady ;)

• #11 13 Lis 2009 23:25
    kamil bula
    Poziom 18  

Jakie kolumny napędzasz tym wzmacniaczem?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME