Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Creative ZEN, nie włącza się.

siemanosiemano 25 Jul 2009 21:46
 • #1 25 Jul 2009 21:46
  siemanosiemano
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Witam, posiadam Crative ZEN, który się nie włącza, po prostu raz chciałem uruchomić odtwarzacz to zaświeciła się niebieska dioda z boku, więc myśląc że się zawiesił zresetowałem i jeszcze raz i tak cały czas... W końcu zostawiłem i po jakimś czasie(kilka godzin) wziąłem i włączam i ? w ogóle się nie włącza.. Nawet dioda. Odtwarzacz reaguje tylko gdy się go podepnie do komputera, wtedy miga niebieska dioda(normalna rzecz - ładowanie) jednak zawsze przy podłączaniu odtwarzacz się najpierw włączał, jak się odłączy to dalej nie można włączyć. Przed tym wszystkim odtwarzacz był sprawny, jednak rok temu(czerwiec) odtwarzacz został zalany, wpadł do wody i był jeszcze włączony, jednak udało się go uratować poprzez wymycie w wodzie destylowanej i wysuszenie, działał rok i teraz to się stało tak nagle.

  Wykluczam uszkodzenie LCD i baterii, ponieważ zostały sprawdzane, coś z płytą główną.

  Komputer w ogóle nie wykrywa urządzenia, ani nic nie pisze, ani nie ma dźwięku podłączania jak to jest np. przy drukarce usb czy telefonie.

  Co zrobić w takim wypadku? Odtwarzacz był fajny :D
  Pozdrawiam :D
 • #2 25 Jul 2009 22:38
  ks_fenix
  Level 23  
  Helpful post? (0)
  Spróbuj wgrać nowy firmware.
 • #3 25 Jul 2009 22:59
  siemanosiemano
  Level 13  
  Topic author Helpful post? (0)
  Nie da się, tego też już próbowałem i to kilka razy, mam program ze strony Crative do wgrywania firmware, ale żeby program połączył się z odtwarzaczem to odtwarzacz musi być włączony, a nie da się go włączyć i cały czas pisze żeby podłączyć odtwarzać. Jak mówie komputer w ogóle go nie wykrywa.
 • #4 18 Aug 2009 19:22
  mareg
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  szukam wyświetlacza do tego odtwarzacza jeśli ci zbywa proszę o kontakt !!!

  Zdania rozpoczynamy wielką literą, przecinki!
  Proszę to poprawić.
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  [_P_]
 • #5 19 Aug 2009 13:56
  sashimi
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam

  Odłącz playera. Przytrzymaj klawisz PLAY i podłącz player do kompa ( trzymając klawisz PLAY ). Po 3-5 sekundach puść klawisz PLAY i włącz program do aktualizacji firmware. Będzie działać.

  Pozdrawiam

  PS. NIGDY nie myj urządzeń elektronicznych wodą!!! Możesz uszkodzić. Myj izopropanolem lub denaturatem albo czystym spirytusem ale nigdy wodą.
 • #6 08 Sep 2009 18:00
  mirecki77
  Level 13  
  Helpful post? (+1)
  sashimi wrote:
  Witam

  Odłącz playera. Przytrzymaj klawisz PLAY i podłącz player do kompa ( trzymając klawisz PLAY ). Po 3-5 sekundach puść klawisz PLAY i włącz program do aktualizacji firmware. Będzie działać.

  Pozdrawiam

  PS. NIGDY nie myj urządzeń elektronicznych wodą!!! Możesz uszkodzić. Myj izopropanolem lub denaturatem albo czystym spirytusem ale nigdy wodą.  Witam a konkretniej w trakcie trzymania klawisza PLAY/PAUSE musisz trzymać "hebelek" włącznika w pozycji włączenia inaczej player sie nie załączy do aktualizacji , po takiej opracji bedziemy mieli bez podłączania do USB dostęp do funkcji RECOVERY MODE , z opcjami do wyboru
  CLEAN UP , FORMAT ALL , RELOAD SOFTWARE , REBOOT :)
  Robimy reload software , oczywiście soft mamy wywalony wiec odtwarzacz po tym wywali nam błąd , i wtedy podłaczamy do usb i czekamy aż zainstaluje sie sterownik MTP , po zainstalowaniu mamy dostęp do odtwarzacza , ściagamy soft ze strony Creative i upgrade rusza bez problemu , czekamy aż soft wyświetli komunikat o o zamknięciu a odtwarzacz odpali sie do stanu działania :)


  pozdrawiam

  Mirecki77
 • #7 10 Sep 2009 22:24
  astrix
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Witam!
  Ja też mam problem z moim ZENem v 2gb :/
  wszystko było dobrze, grał, odtwarzał i nagle ciemna noc :/ nic się nie włącza, nic się nie zapala, komp go nie wykrywa, po prostu umarł... gwarancji już nie mam ::|
  proszę o pomoc
 • #8 11 Sep 2009 14:55
  astrix
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Dobra poradziłem sobie, rozebrałem go i się okazało, że coś się koło baterii rozlało, wyczyściłem i odłaczyłem, wyczyscilem i działa :D
 • #9 11 Sep 2009 15:00
  mirecki77
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Witam , zapewne wylało sie z akumulatora :) i za niedługo aku do wymiany :)


  pozdrawiam


  Mirecki77
 • #10 14 Sep 2009 12:36
  MilkT
  Level 1  
  Helpful post? (0)
  U mnie nic z tego. Odtwarzacz nie włącza się, komputer go nie wykrywa, mam programy, które służą aktualizacji jednak komenda jest w kółko taka sama "podłącz sprzęt do urządzenia".

  Próbowałam waszych rad jednak nie działają. Albo to Vista i 32-bitowy system operacyjny albo mój odtwarzacz padł do reszty!

  Co mogę jeszcze zrobić???
 • #11 21 Sep 2009 18:25
  Mechanik10
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  Zgłaszam się z tym samym problemem. Po przenoszeniu plików, zawiesił się i już obecnie nie żyje MP4
 • #12 11 Oct 2009 17:08
  pawel144_92
  Level 11  
  Helpful post? (0)
  witam!
  Mam taki sam problem jak mechanik10, podczas przesyłania plików komputer się przywiesił, więc odłączyłem mp4. Na ekranie był transfer danych, niestety nie mogłem jej wyłączyć, wiec ją zresetowałem. Po tej czynności mp4 nie chce się wogóle włączyć. Po podłączeniu do komputera wykrywa ją jako Urządzenie USB interfejsu HID i Urządzenie zgodne z HID. Nie da rady zaktualizować softa. Wiecie jak ją można naprawić?
  pozdrawiam
 • #13 24 Oct 2009 19:53
  grunge86
  Level 1  
  Helpful post? (0)
  Witam ! Mam identyczny problem jak przedmówca, miałem ten odtwarzacz zalewie 3 dni (przesyłanie piosenki -> zwiecha przesyłania -> odłączenie mp4 -> dalej na ekranie mp4 ikona przesyłu danych -> zero reakcji na cokolwiek -> reset igłą-> nic się nie da uruchomić, nawet dioda nie świeci (w komputerze coś wykrywa ale to jakieś "hid" lub "recovery rom" -> creative z(g)e(o)n. Może ktoś ma lekarstwo na to - mam gwarancje ale mp4 jest z Bydgoszczy ja z Rzeszowa, chyba nie obejdzie się bez wysyłek, mam nadzieje że nie wcisną mi kitu, że usterka jest z mojej winy ;(
 • #14 26 Oct 2009 06:31
  Sound3D
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  Witam, ja mam identyczny problem ale nic nie pomogło z tych rozwiązań :/
 • Helpful post
  #15 26 Oct 2009 20:55
  dzimi
  Moderator
  Helpful post? (-1)
  Na prośbę autora tematu zamykam temat.
 • #16 14 Jan 2010 22:56
  marekkiljan
  Level 8  
  Helpful post? (-1)
  Witam, dziś udało mi się dojść jak uruchomić rzekomo utrupionego ZENa. Posiadam ZENa 8GB, podobnie jak wszystkim nie chciał się włączyć, zero reakcji. Jedynie pod ładowarką zapalało się niebieskie światełko obok włącznika od ładowania. Rozebrałem więc go, obejrzałem baterię ale wydawała się być cała. Od owej baterii wychodzą 2 kabelki do odtwarzacza: czarny i czerwony. Gdy Zen był nadal pod ładowarką w miejscu gdzie przylutowane są kabelki od baterii zetknąłem je za pomocą śróbokręta. Odziwo wyświetlacz zapalił się, pokazała się ikonka baterii, później w tym miejscu znaczek podłączenia do kabla po czym znów był trupem. Postanowiłem więc podczas gdy Zen stale podłączony był pod ładowarką przytrzymać klawisz play, włącznik i wtedy zetknąć kabelki, w wyniku czego po chwili przytrzymania ZEN powstał, włączyło się menu serwisowe. Zostawiłem go jeszcze 0,5godz pod ładowarką po czym zaktualizowałem oprogramowanie. Od tej pory znów działa.
  Search 4 million + Products
Browse Products