Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Jaki odkurzacz piorący i chemia.
Author
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post from the author of the topic 26 Jul 2009 15:07   

Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Witam.

Chciałbym kupić sobie dobry odkurzacz piorący (co by starczył na lata i był wydajny) do prania dywanów, wykładzin i tapicerki samochodowej. Zupełnie się na tym nie znam i bardzo bym Was prosił o poradę co kupić, jakiej firmy, jaki model i do tego jaką chemię, proszek płyn i tak samo jakiej firmy i o jakich parametrach polecacie ?
Mam w domu kilka aut i chciałbym je odświeżyć, w sumie nie ma plam ale śmierdzą "dziadem" i potem. Poza tym dywany w moim domu... żona chciała wyrzucić bo najprościej ale nie na tym to polega. Gdy się kupi taki odkurzacz to i te roztocza wyciągnie i być może zabije, zwłaszcza teraz gdy za 3 tyg ma się urodzić "moja potomka" Wink.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 26 Jul 2009 15:07   

Back to top

odlan
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 27 Jul 2009 02:01   

Re: Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Mój kolega ma komis samochodowy i dodatkowo otworzył taka mała myjnie aut.Przez jego rece przewinęło sie kupe odkurzaczy piorących róznych firm tańszych i droższych(widziałem na własne oczy).Wszystkie padały po niedługim czasie(wiadomo-on je uzywał non stop).Jakieś 2 lata temu szukalismy mu w necie czegos konkretnego i na lata .Wybór padł na odkurzacz piorący firmy Kärcher z serii "puzzi".Kosztował ok 2000zł z groszami.Jak zobaczyliśmy co to potrafi to nam szczeny opadły.Wystarczy raz przejechac nawet na tragicznie zasyfionych siedzeniach i jest juz naprawde czyste jak nowe i co wazne prawie całkiem suche.Normalnie szok jak to dokładnie i szybko pierze.Wogóle nie ma porównania ze sprzetami w cenie ok.500zl.Do odkurzacza dostał oczywiscie tej firmy chemie.Jest to sprzet profesjonalny w gwarancji nawet pisalo ze moze byc uzywany zarobkowo.Do dziś działa bez zadnej usterki a pierze kilka aut dziennie,czasem jakies dywany.Do tego mozna dostac bezproblemowo rózne akcesoria.Oczywiscie wiem ze to wydatek duzy dla kogos kto moze od czasu do czasu przepierze dywan,kanape i auto.Wiec czasem warto lepiej zamowic takiego pracza z konkretnym sprzetem i porzadnie miec wyprane niz wydac pareset zlotych i nie miec zadowalajacego efektu.
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

xt6000
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post from the author of the topic 27 Jul 2009 10:02   

Bardzo dziękuję kolego @odlan za odpowiedź. Czy pamiętasz może jaki to dokładnie model odkurzacza (100 czy 200 a może inny) i jakiej chemii używa do prania Twój kolega ? To jakiś proszek czy płyn ?

Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

odlan
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 27 Jul 2009 11:57   

Puzzi 100.Proszek karchera taki w białych pudelkach za 35zl-jak bedzie w domu to napisze dokładnie ale on mowi ze podobno jest tylko jeden rodzaj.

Helpful message? + -

Back to top

monika76
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 14 Mar 2010 13:31   

trochę odświeżę temat.
Szukam odkurzacza który odkurza na sucho i pierze dywany. Czy sprzęt, o którym piszecie wyżej ma obie funkcje?
Czy tylko można nim prać?

Helpful message? + -

Back to top

grzegorzsacz
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 20 Mar 2010 14:32   

monika76 wrote:
trochę odświeżę temat.
Szukam odkurzacza który odkurza na sucho i pierze dywany. Czy sprzęt, o którym piszecie wyżej ma obie funkcje?
Czy tylko można nim prać?

odkurzać to chyba każdym można. Co masz na myśli pisząc odkurzać na sucho?
Czy chodzi o to że odkurza na sucho i pierze na sucho?

Helpful message? + -

Back to top

prestig
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 14 May 2010 16:22   

Właśnie u mnie firma sprzątająca używa karcher puzzi 100, i nim nie można odkurzać, chyba karcher puzzi 200 już ma funkcje odkurzania. Jest droższy o 1300zł, więc do domu wystarczy ten tańszy model w zupełności jak mamy w domu normalny odkurzacz, ponieważ przed każdym praniem trzeba odkurzyć

Helpful message? + -

Back to top

mroczu
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 17 May 2010 18:23   

Gdyby ktoś chciał kupić takie urządzenie jak puzzi 100 lub jakiekolwiek inne urządzenie karchera. Piszcie mroczu(malpa)wp.pl
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

pink_music
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 02 Jun 2010 12:03   

znalazłam coś takiego w niezłej cenie
http://sensim.pl/odkurzacz-pioracy-lava-p-1264.html?cPath=4_92

Helpful message? + -

Back to top

draglukasz
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 23 Jun 2010 14:20   

ja też mam zamiar kupić jakiś w miarę dobry odkurzacz piorący.
mam jednak pytanie czym się różni Karcher PUZZI 100 od KARCHER SE 3001
ten drugi 2 razy tańszy...

Helpful message? + -

Back to top

szatann1981
Poziom 1
Poziom 1

Post#11 26 Jun 2010 10:56   

Najlepiej do domku p100 cena wiadomo około 2000pln wydaje sie raz a porządnie jesli chodzi o usługi też wystarcza lecz jesli chodzi o dywany to cięzka robota ale samochodziki pierze jak zaden inny . Jesli chodzi o dywany jako usługi to polecam p200 wraz z przystawką pw10 niesamowita sprawa . przymierzam sie do kupna tego drugiego koszt około 5000 pln ale warto. Swiadcze usługi prania samochodów i dywanów od 2 lat i sprzęt jeszcze mnie niezawiódł. Proszek rm 760 plus odplamiacz prawie zawsze da sie wszystko sprać atrament czy długopis , gorzej z plamami innego pochodzenia ale i nato są sposoby

Helpful message? + -

Back to top

bart1612
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 11 Feb 2011 21:49   

No panowie, puzzi jest mocno przereklamowany:) Karcher jest znany bo się dobrze reklamuje. Ale jest usterkowy i w niższcyh modelach ma słabe pompy. Co można sprawdzić na allegro: renowacja pompy, części do pompy, nowe pompy itd. W zakresie cenowym 2000-3000 zł godny polecenia jest Numatic, Soteco lub Santoema, z tym, że Santoemma nie ma sieci serwisowej, więc też kłopot z naprawą. Najczęściej kupowanym przez firmy sprzątajace odkurzaczem piorącym jest Numatic. Na myjnie też się nadaje, zwłaszcza że można nim odkurzać na sucho. Na automyjniach te co znam i korzystały z Numatica, żadna nie wróciła do Karchera. A jeśli chodzi o efekt prania - odkurzacze profesjonalne zawsze beda lepsze od domowych, no i nie ciekną po kilku użyciach.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Feb 2011 21:49   

Back to top

platon1234
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 25 Feb 2011 07:44   

Ja bym postawił na Zelmera mimo wszystko. Ma kilka modeli, ale najlepszy byłby Zelmer 616.6D52EU. Zgodzę się natomiast z faktem, że niektóre modele są przereklamowane, jak wodnik. Ten model, który podałem kosztuje około tysiąca, ale wart jest swojej ceny.
http://www.kupujemy.pl/6166d52eu-cena-sklep.html

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 25 Feb 2011 07:44   

Back to top

Bazant77
Poziom 1
Poziom 1

Post#14 27 Mar 2011 14:49   

Witam wszystkich. Jestem uzytkownikiem Santoemmy od 2 lat (sabrina maxi). Podzielę sie z wami moimi doswiadczeniami w strefie prania dywanów i tapicerki. Sabrina ma pewne niedoskonałości, niedociągnięcia konstrukcyjne .... ale co do siły odsysania brudu pozostawia wszystkich daleko z tyłu. Miałem okazję włożyć do mojego sprzętu najmocniejszy dwuturbinowy silnik Karchera 1200 W. Jak powiedzieli mi w serwisie karchera ten silnik pracuje z pojemnikami o pojemności 36 l. Mój ma 30 litrów więc powinien mieć w takiej sytuacji jeszcze lepszy efekt. Porażka niestety, to tak jakby porównywać auto 90 KM z 130KM, niby niewielka różnica ale komfort jazdy jakże inny:). Niecierpliwie czekam na mój oryginalny silnik Santoemmy. (Wymieniam łożyska które kosztują 10 zł) . NIe zamieniłbym Sabriny Maxi na Karchera nigdy.

Helpful message? + -

Back to top

Kolinwawa
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 06 Jun 2011 16:07   

platon1234 przecież podałeś link właśnie do wodnika...

Bazant77 proponowany przez Ciebie sprzęt kosztuje powyżej 6k - to w mojej opinii przesada

Jaki odkurzacz byście polecili do użytku domowego i do tapicerki samochodowej? Wydawanie 6 tysięcy złotych na odkurzacz, który nie będzie wykorzystywany do pracy zarobkowej jest bezsensowne. Proszę o wasze opinie i propozycje.

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Naglący
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 04 Nov 2011 15:54   

Ale przecież na odkurzacz piorący nie trzeba wydawać od razu 6 tysi... są porządne modele, które nie kosztują nawet jednego tysiaka. Ja mam Philipsa Triathlona – jestem zadowolony (głównie z tego powodu, że żona zagania syna, a nie mnie do odkurzania/prania) sprawuje się dobrze i kosztował mniej niż 800zł.

Helpful message? + -

Back to top

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 04 Sep 2012 12:31   

Podepnę się pod temat - potrzebuję odkurzacz pioracy do domu - użytek prywatny, oraz przydalby mi się też odkurzacz do garażu ...
Mysle ze daloby sie to połączyc w jedno, ale nie zamieżam przesadzać z ceną, mogę wydac max 500zl..
Znalazlem na alledrogo ktoś sprzedaje odkurzacze przemysłowo piorace w dobrej cenie o nazwie
HYDRO 7000
co myslicie o takim sprzęcie -niby nie chińszczyzna i silnik o mocy 1900W, dodatkowio reklamuje sie ze natrysk wody pod cisnieniem 7 bar - nie mam porownania ile maja inne...
może ktos ma i ma porównanie do innych - co warty jest ten HYDRO 7000 ???

Helpful message? + -

Back to top

prosiak22
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 07 Sep 2012 23:49   

witam
też szukam odkurzacza piorącego do 1000 zł max 1200
co będę prał ? nie uwierzycie ale 1 dywan !!!!!!!!!!!!!! i pomyślałem , że może auto swoje.
ja wolał bym ten dywan wymienić taniej by było ale żona się uparła ...
i w sumie teraźniejszy odkurzacz jest do wymiany nie ssie ...
a zatem odkurzacz który pierze + który odkurza i tak jak kolega pisał do garażu to ja chce do piwnicy też od czasu do czasu odkurzyć
co polecacie ???

Helpful message? + -

Back to top

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#19 10 Sep 2012 11:12   

dylanex wrote:
Kupilem kiedyś taki odkurzacz o którym kolega wspomina HYDRO 7000 1900w i miał to być chwilowy badziew który miał zastąpić spalonego Puzzi 200 gdyż pożyczony Philips Triathlon nie bardzo mi się na myjnię nadawał > Okazało się że zostalem milo zaskoczony ponieważ chwilowy Hydro okazal się niezły i odpukać ale działa już prawie rok na firmie . Ogólnie na pewno lepiej ciągnie od Philipsa od puzzi 200 jest niewiele słabszy i szczerze jeśli chodzi o cenę to różnica niesamowita bo za hydro dalem 800zł a za puzzi 3000zł . Płyny jakie używam to KARCHER RM 764 10l oraz Merida FATEX 10L

Opinia raczej mało przydatna bo wyglada mi na to że to właśnie Pan sprzedaje te odkurzacze - zbieżność nicków z allegro - to chyba nie przypadek!!!!

Helpful message? + -

Back to top

Scibor1990
Poziom 1
Poziom 1

Post#20 29 Sep 2012 14:05   

Witam.
Wszyscy skupili sie na doborze odpowiedniego sprzetu, jednak to nie wszystko.
Bo moim zdaniem nie o odkurzacz tu chodzi tylko dobor odpowiednich srodkow do czyszczenia. I tu wlasnie zwracam sie o pomoc. interesuje mnie czym nalezy prac dywany, i co z plamami ktore gorzej schodza....
czy srodek rm 760 nadaje sie do wszystkich rodzai dywanow ????
znacie moze jaks stronke gdzie moge znalez wiecej informacji na ten temat

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 29 Sep 2012 14:05   

Back to top

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 04 Nov 2012 20:08   

RM 760 podobno dobry do wszystkiego tylko na mocniejsze plamy coś się jeszcze używa wcześniej ( nie pamiętam nazwy) wejdź na forum.kosmetykaaut.pl znajdziesz tam wszystko na ten temat.

Helpful message? + -

Back to top

ekmir
Poziom 19
Poziom 19

Post#22 11 May 2013 11:12   

Wracając do tematu to jaki odkurzacz byście polecali: karcher'a 3001 a może 4001?
A może Zelmer (np. aquawelt, wodnik) albo VAX W90-RU-B

Helpful message? + -

Back to top

ekmir
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 20 May 2013 11:12   

Jakie macie opinie na ten temat?

Helpful message? + -

Back to top

rockeros
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 01 Jul 2013 21:13   

NUMATIC CTD902
Sabrina Santoemma
WIR / FAKIR
Numatic CTD 900-2
Puzzi 100

Witam,
Planuję kupić ekstraktor jeden z powyższych. Poszukuję opini doświadczonych ludzi którzy pomogą dobrać. Działalność profesjonalna ale nie mam wielu zleceń - może bedzie duzo. Najważniejsze zeby zaskakiwał skutecznością i był w miarę bezawaryjny.
Najwięcej opini pozytywnych ma Karcher Puzzi 100, a czy to oznacza że Neumatic jest gorszy albo się psuje? A pozostałe?

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

anklo
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 12 Aug 2013 13:15   

Witam, podłączam sie do tematu. Jaki odkurzacz do działalnosci profesjonalnej? Jaka chemie polecacie?

Helpful message? + -

Back to top

natalia.deresz
Poziom 2
Poziom 2

Post#26 31 Dec 2014 09:53   

Ja przy wyborze odkurzacza piorącego radziłam się bezpośrednio u dorarcy sklepu Euro-Mop.pl. Odkurzacz także do firmy. Polecili mi Sabrina Santoemma i do tej pory jesteśmy bardzo z niego zadowoleni, więc dołączam się do osób polecających ten sprzęt!

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Jaki odkurzacz piorący i chemia.
Page 1 of 1
Similar topics
jaki odkurzacz piorący kupić? (8)
Jaki odkurzacz piorący wybrać? (3)
Jaki odkurzacz piorący do 1200zł? (1)
Odkurzacz piorący jaki?!MPM - Zelmer?! (7)
Jaki odkurzacz (piorący) z filtrem wodnym kupić ? (8)
Jaki odkurzacz piorący i myjka dla firmy (3)
odkurzacz zelmer aquawelt chemia (2)
Odkurzacz piorący Moulinex (pompka) (9)
Odkurzacz piorący, który wybrać?? (9)
Odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej (3)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.05 seconds

elektroda.pl topic RSS feed