Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki odkurzacz piorący i chemia.
Autor
Wiadomość
xt6000
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Żyrardów

Post#1 Post autora tematu 26 Lip 2009 15:07   

Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Witam.

Chciałbym kupić sobie dobry odkurzacz piorący (co by starczył na lata i był wydajny) do prania dywanów, wykładzin i tapicerki samochodowej. Zupełnie się na tym nie znam i bardzo bym Was prosił o poradę co kupić, jakiej firmy, jaki model i do tego jaką chemię, proszek płyn i tak samo jakiej firmy i o jakich parametrach polecacie ?
Mam w domu kilka aut i chciałbym je odświeżyć, w sumie nie ma plam ale śmierdzą "dziadem" i potem. Poza tym dywany w moim domu... żona chciała wyrzucić bo najprościej ale nie na tym to polega. Gdy się kupi taki odkurzacz to i te roztocza wyciągnie i być może zabije, zwłaszcza teraz gdy za 3 tyg ma się urodzić "moja potomka" ;).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Powrót do góry

odlan
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 27 Lip 2009 02:01   

Re: Jaki odkurzacz piorący i chemia.

Mój kolega ma komis samochodowy i dodatkowo otworzył taka mała myjnie aut.Przez jego rece przewinęło sie kupe odkurzaczy piorących róznych firm tańszych i droższych(widziałem na własne oczy).Wszystkie padały po niedługim czasie(wiadomo-on je uzywał non stop).Jakieś 2 lata temu szukalismy mu w necie czegos konkretnego i na lata .Wybór padł na odkurzacz piorący firmy Kärcher z serii "puzzi".Kosztował ok 2000zł z groszami.Jak zobaczyliśmy co to potrafi to nam szczeny opadły.Wystarczy raz przejechac nawet na tragicznie zasyfionych siedzeniach i jest juz naprawde czyste jak nowe i co wazne prawie całkiem suche.Normalnie szok jak to dokładnie i szybko pierze.Wogóle nie ma porównania ze sprzetami w cenie ok.500zl.Do odkurzacza dostał oczywiscie tej firmy chemie.Jest to sprzet profesjonalny w gwarancji nawet pisalo ze moze byc uzywany zarobkowo.Do dziś działa bez zadnej usterki a pierze kilka aut dziennie,czasem jakies dywany.Do tego mozna dostac bezproblemowo rózne akcesoria.Oczywiscie wiem ze to wydatek duzy dla kogos kto moze od czasu do czasu przepierze dywan,kanape i auto.Wiec czasem warto lepiej zamowic takiego pracza z konkretnym sprzetem i porzadnie miec wyprane niz wydac pareset zlotych i nie miec zadowalajacego efektu.
Pozdrawiam
Powrót do góry

xt6000
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Żyrardów

Post#3 Post autora tematu 27 Lip 2009 10:02   

Bardzo dziękuję kolego @odlan za odpowiedź. Czy pamiętasz może jaki to dokładnie model odkurzacza (100 czy 200 a może inny) i jakiej chemii używa do prania Twój kolega ? To jakiś proszek czy płyn ?

Pozdrawiam.
Powrót do góry

odlan
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 27 Lip 2009 11:57   

Puzzi 100.Proszek karchera taki w białych pudelkach za 35zl-jak bedzie w domu to napisze dokładnie ale on mowi ze podobno jest tylko jeden rodzaj.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2009 11:57   

Powrót do góry

monika76
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 14 Mar 2010 14:31   

trochę odświeżę temat.
Szukam odkurzacza który odkurza na sucho i pierze dywany. Czy sprzęt, o którym piszecie wyżej ma obie funkcje?
Czy tylko można nim prać?
Powrót do góry

grzegorzsacz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#6 20 Mar 2010 15:32   

monika76 napisał:
trochę odświeżę temat.
Szukam odkurzacza który odkurza na sucho i pierze dywany. Czy sprzęt, o którym piszecie wyżej ma obie funkcje?
Czy tylko można nim prać?

odkurzać to chyba każdym można. Co masz na myśli pisząc odkurzać na sucho?
Czy chodzi o to że odkurza na sucho i pierze na sucho?
Powrót do góry

prestig
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 14 Maj 2010 16:22   

Właśnie u mnie firma sprzątająca używa karcher puzzi 100, i nim nie można odkurzać, chyba karcher puzzi 200 już ma funkcje odkurzania. Jest droższy o 1300zł, więc do domu wystarczy ten tańszy model w zupełności jak mamy w domu normalny odkurzacz, ponieważ przed każdym praniem trzeba odkurzyć
Powrót do góry

mroczu
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 17 Maj 2010 18:23   

Gdyby ktoś chciał kupić takie urządzenie jak puzzi 100 lub jakiekolwiek inne urządzenie karchera. Piszcie mroczu(malpa)wp.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry

pink_music
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#9 02 Cze 2010 12:03   

znalazłam coś takiego w niezłej cenie
http://sensim.pl/odkurzacz-pioracy-lava-p-1264.html?cPath=4_92
Powrót do góry

draglukasz
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: preworsk

Post#10 23 Cze 2010 14:20   

ja też mam zamiar kupić jakiś w miarę dobry odkurzacz piorący.
mam jednak pytanie czym się różni Karcher PUZZI 100 od KARCHER SE 3001
ten drugi 2 razy tańszy...
Powrót do góry

szatann1981
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: poznan

Post#11 26 Cze 2010 10:56   

Najlepiej do domku p100 cena wiadomo około 2000pln wydaje sie raz a porządnie jesli chodzi o usługi też wystarcza lecz jesli chodzi o dywany to cięzka robota ale samochodziki pierze jak zaden inny . Jesli chodzi o dywany jako usługi to polecam p200 wraz z przystawką pw10 niesamowita sprawa . przymierzam sie do kupna tego drugiego koszt około 5000 pln ale warto. Swiadcze usługi prania samochodów i dywanów od 2 lat i sprzęt jeszcze mnie niezawiódł. Proszek rm 760 plus odplamiacz prawie zawsze da sie wszystko sprać atrament czy długopis , gorzej z plamami innego pochodzenia ale i nato są sposoby
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Cze 2010 10:56   

Powrót do góry

bart1612
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 11 Lut 2011 22:49   

No panowie, puzzi jest mocno przereklamowany:) Karcher jest znany bo się dobrze reklamuje. Ale jest usterkowy i w niższcyh modelach ma słabe pompy. Co można sprawdzić na allegro: renowacja pompy, części do pompy, nowe pompy itd. W zakresie cenowym 2000-3000 zł godny polecenia jest Numatic, Soteco lub Santoema, z tym, że Santoemma nie ma sieci serwisowej, więc też kłopot z naprawą. Najczęściej kupowanym przez firmy sprzątajace odkurzaczem piorącym jest Numatic. Na myjnie też się nadaje, zwłaszcza że można nim odkurzać na sucho. Na automyjniach te co znam i korzystały z Numatica, żadna nie wróciła do Karchera. A jeśli chodzi o efekt prania - odkurzacze profesjonalne zawsze beda lepsze od domowych, no i nie ciekną po kilku użyciach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lut 2011 22:49   

Powrót do góry

platon1234
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Poznań

Post#13 25 Lut 2011 08:44   

Ja bym postawił na Zelmera mimo wszystko. Ma kilka modeli, ale najlepszy byłby Zelmer 616.6D52EU. Zgodzę się natomiast z faktem, że niektóre modele są przereklamowane, jak wodnik. Ten model, który podałem kosztuje około tysiąca, ale wart jest swojej ceny.
http://www.kupujemy.pl/6166d52eu-cena-sklep.html
Powrót do góry

Bazant77
Poziom 1
Poziom 1

Post#14 27 Mar 2011 14:49   

Witam wszystkich. Jestem uzytkownikiem Santoemmy od 2 lat (sabrina maxi). Podzielę sie z wami moimi doswiadczeniami w strefie prania dywanów i tapicerki. Sabrina ma pewne niedoskonałości, niedociągnięcia konstrukcyjne .... ale co do siły odsysania brudu pozostawia wszystkich daleko z tyłu. Miałem okazję włożyć do mojego sprzętu najmocniejszy dwuturbinowy silnik Karchera 1200 W. Jak powiedzieli mi w serwisie karchera ten silnik pracuje z pojemnikami o pojemności 36 l. Mój ma 30 litrów więc powinien mieć w takiej sytuacji jeszcze lepszy efekt. Porażka niestety, to tak jakby porównywać auto 90 KM z 130KM, niby niewielka różnica ale komfort jazdy jakże inny:). Niecierpliwie czekam na mój oryginalny silnik Santoemmy. (Wymieniam łożyska które kosztują 10 zł) . NIe zamieniłbym Sabriny Maxi na Karchera nigdy.
Powrót do góry

Kolinwawa
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#15 06 Cze 2011 16:07   

platon1234 przecież podałeś link właśnie do wodnika...

Bazant77 proponowany przez Ciebie sprzęt kosztuje powyżej 6k - to w mojej opinii przesada

Jaki odkurzacz byście polecili do użytku domowego i do tapicerki samochodowej? Wydawanie 6 tysięcy złotych na odkurzacz, który nie będzie wykorzystywany do pracy zarobkowej jest bezsensowne. Proszę o wasze opinie i propozycje.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Naglący
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Sandomierz

Post#16 04 Lis 2011 16:54   

Ale przecież na odkurzacz piorący nie trzeba wydawać od razu 6 tysi... są porządne modele, które nie kosztują nawet jednego tysiaka. Ja mam Philipsa Triathlona – jestem zadowolony (głównie z tego powodu, że żona zagania syna, a nie mnie do odkurzania/prania) sprawuje się dobrze i kosztował mniej niż 800zł.
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 04 Wrz 2012 12:31   

Podepnę się pod temat - potrzebuję odkurzacz pioracy do domu - użytek prywatny, oraz przydalby mi się też odkurzacz do garażu ...
Mysle ze daloby sie to połączyc w jedno, ale nie zamieżam przesadzać z ceną, mogę wydac max 500zl..
Znalazlem na alledrogo ktoś sprzedaje odkurzacze przemysłowo piorace w dobrej cenie o nazwie
HYDRO 7000
co myslicie o takim sprzęcie -niby nie chińszczyzna i silnik o mocy 1900W, dodatkowio reklamuje sie ze natrysk wody pod cisnieniem 7 bar - nie mam porownania ile maja inne...
może ktos ma i ma porównanie do innych - co warty jest ten HYDRO 7000 ???
Powrót do góry

prosiak22
Poziom 18
Poziom 18

Post#18 07 Wrz 2012 23:49   

witam
też szukam odkurzacza piorącego do 1000 zł max 1200
co będę prał ? nie uwierzycie ale 1 dywan !!!!!!!!!!!!!! i pomyślałem , że może auto swoje.
ja wolał bym ten dywan wymienić taniej by było ale żona się uparła ...
i w sumie teraźniejszy odkurzacz jest do wymiany nie ssie ...
a zatem odkurzacz który pierze + który odkurza i tak jak kolega pisał do garażu to ja chce do piwnicy też od czasu do czasu odkurzyć
co polecacie ???
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#19 10 Wrz 2012 11:12   

dylanex napisał:
Kupilem kiedyś taki odkurzacz o którym kolega wspomina HYDRO 7000 1900w i miał to być chwilowy badziew który miał zastąpić spalonego Puzzi 200 gdyż pożyczony Philips Triathlon nie bardzo mi się na myjnię nadawał > Okazało się że zostalem milo zaskoczony ponieważ chwilowy Hydro okazal się niezły i odpukać ale działa już prawie rok na firmie . Ogólnie na pewno lepiej ciągnie od Philipsa od puzzi 200 jest niewiele słabszy i szczerze jeśli chodzi o cenę to różnica niesamowita bo za hydro dalem 800zł a za puzzi 3000zł . Płyny jakie używam to KARCHER RM 764 10l oraz Merida FATEX 10L

Opinia raczej mało przydatna bo wyglada mi na to że to właśnie Pan sprzedaje te odkurzacze - zbieżność nicków z allegro - to chyba nie przypadek!!!!
Powrót do góry

Scibor1990
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kalisz

Post#20 29 Wrz 2012 14:05   

Witam.
Wszyscy skupili sie na doborze odpowiedniego sprzetu, jednak to nie wszystko.
Bo moim zdaniem nie o odkurzacz tu chodzi tylko dobor odpowiednich srodkow do czyszczenia. I tu wlasnie zwracam sie o pomoc. interesuje mnie czym nalezy prac dywany, i co z plamami ktore gorzej schodza....
czy srodek rm 760 nadaje sie do wszystkich rodzai dywanow ????
znacie moze jaks stronke gdzie moge znalez wiecej informacji na ten temat
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 04 Lis 2012 21:08   

RM 760 podobno dobry do wszystkiego tylko na mocniejsze plamy coś się jeszcze używa wcześniej ( nie pamiętam nazwy) wejdź na forum.kosmetykaaut.pl znajdziesz tam wszystko na ten temat.
Powrót do góry

ekmir
Poziom 19
Poziom 19

Post#22 11 Maj 2013 11:12   

Wracając do tematu to jaki odkurzacz byście polecali: karcher'a 3001 a może 4001?
A może Zelmer (np. aquawelt, wodnik) albo VAX W90-RU-B
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2013 11:12   

Powrót do góry

ekmir
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 20 Maj 2013 11:12   

Jakie macie opinie na ten temat?
Powrót do góry

rockeros
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gdynia

Post#24 01 Lip 2013 21:13   

NUMATIC CTD902
Sabrina Santoemma
WIR / FAKIR
Numatic CTD 900-2
Puzzi 100

Witam,
Planuję kupić ekstraktor jeden z powyższych. Poszukuję opini doświadczonych ludzi którzy pomogą dobrać. Działalność profesjonalna ale nie mam wielu zleceń - może bedzie duzo. Najważniejsze zeby zaskakiwał skutecznością i był w miarę bezawaryjny.
Najwięcej opini pozytywnych ma Karcher Puzzi 100, a czy to oznacza że Neumatic jest gorszy albo się psuje? A pozostałe?

Pozdrawiam
Powrót do góry

anklo
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: cork

Post#25 12 Sie 2013 13:15   

Witam, podłączam sie do tematu. Jaki odkurzacz do działalnosci profesjonalnej? Jaka chemie polecacie?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki odkurzacz piorący i chemia.
Strona 1 z 1