X
  • #1 27 Jul 2009 20:32
    rasco
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Sprawy maja sie nastepujaca

Mam telewizorek jak w temacie, bykl czas ze dzialal dobrze, ale juz bardzo dlugo cos jest z nim nie tak i zastanawiam sie czy jest sens naprawiac

A problem z nim taki ze jak wroce z pracy i wlacze telewizor to po 1-2 sek. sie wylaczy. Musze kliknac dwa razy na pilocie wlaczenie i sie wlacza ale i tak po 1-2sek sie wylaczy. Jak tak porobie przez kilka minut bo bedzie dzialal OK - dziwne
    Inny sposob jaki na to znalazlem to wlaczyc telewizor i przelaczyc na radio labo na euro do ktorego nie mam nic podlaczonego i zostawic tak na kilka minut i bedzie dzialal OK jak sie "rozgrzeje"

Raczej nei wydaj mi sie zeby cos takiego bylo normalne a ze to juz troszke lat ma to zastanawiam sie czy oplaca sie naprawiac

Co z nim moze byc nie tak, moze ktos sie domysla?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    #2 27 Jul 2009 21:01
    Macosmail
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Witam. Chassis L01.1E. Może już coś z kineskopem, albo g2 jest nie dokładnie ustawione. Te chassis są na to bardzo czułe. Warto też wymienić parę sterująca 7461 7463 i kondensator sprzęgający 2455. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #3 28 Jul 2009 01:31
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Warto by było, przejrzeć płytę pod względem zimnych lutów, jak również wymienić elektrolity zarówno po pierwotnej, jak i po wtórnej stronie przetwornicy.
  • #4 28 Jul 2009 15:49
    rasco
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    wasze odpowiedzi sa bardzo ciekawe problem w tym ze jako laik nie bede tego w stanie sam zrobic, a przynajmniej tak mi sie wydaje po waszych opisach

Jest sens go naprawiac?
  • #5 28 Jul 2009 20:41
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Proszę udać się do fachowca, niech oceni sytuację. Zawsze można się dogadać odnośnie kosztów naprawy.
    Do samodzielnej naprawy TV potrzeba minimum wiedzy z zakresu podstaw elektroniki oraz budowy i zasady działania odbiornika.

Usuwam - regulamin pkt 8.1, 15
  Search 4 million + Products
Browse Products