Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Śmieszne nazwy firm itd.

Brzozza93 30 Lip 2009 00:24
  • #1 30 Lip 2009 00:24
    Brzozza93
    Poziom 15  

Jak w temacie - proszę o umieszczanie (najlepiej własnych) fotek ze śmiesznymi nazwami firm z Waszej okolicy.
    Zaczynam:

Śmieszne nazwy firm itd.

Szyld piekarni - znalezione w biedronce

• #2 30 Lip 2009 09:17
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeszcze w tamtym wieku niedaleko Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu była cukiernia obok zakładu pogrzebowego. Cukiernia nazywała się "Pod trumienką".

• #3 30 Lip 2009 10:54
    krollew
    Poziom 20  

Brzozza93 napisał:
    Szyld piekarni - znalezione w biedronce

W sumie mało śmieszne, bo to poprostu nazwisko właścicieli (znam kilka osób o takim nazwisku).

Barwniejsze były czasy, kiedy to ludzie nadawali "polskim" garażowym firmom zochodnio brzmiące nazwy dodając "x" na końcu :) A zwłaszcza tym z odzieżą używaną: Szmatex, Lumpex, itd.

• #4 30 Lip 2009 13:20
    630176
    Usunięty  
  • #5 30 Lip 2009 13:25
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

krollew napisał:
    ...dodając "x" na końcu

Nie samo x tylko ex, bo to miało wiązać nazwę firmy ze słowem Export, a to brzmiało wtedy bardzo dumnie. Przy czym fakt, że firmy te właściwie importowały a nie eksportowały, nie miał najmniejszego znaczenia, bo zdecydowana większość szefów tych firm nie dostrzegała różnicy w znaczeniu tych słów.

• #6 30 Lip 2009 19:09
    dybas
    Poziom 37  

Śmiesznych nazw można znaleźć mnóstwo. Teraz w nawiązaniu do Pierwszego Powstania Kupieckiego w Warszawie przypomniałem sobie, jak to na początku lat 90 stały na ul. Marszałkowskiej (dla nietutejszych: jedna z głównych ulic w centrum miasta) liczne budki z dykty. Firmy nazywały się rozmaicie, ale każda skupowała w nieograniczonych ilościach złoto, srebro i precjoza. Ciekawiło mnie, czy biorą też pluton, pallad i platynę. Niestety zabrakło mi tupetu, aby o to spytać.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty