X

Jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową??

marvin2007 30 Jul 2009 23:23
  • #1 30 Jul 2009 23:23
    marvin2007
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    jestem w posiadaniu już takiej wkrętarki tylko, że po paru śrubach już akumulator pada..:/

1.Jaka najlepsza firma, z 2 akumulatorami?
    2.Gdzie kupować, Castorama lub jakieś markety, czy isc do zwykłego salonu/ sklepu z elektronarzędziami?

Nie musi być jakaś bardzo profesjonalna, jestem amatorem.
    Czy znajdzie się coś solidnego do 150zł??

Makita/ BLACK & DECKER/ Ein Hell czy może coś innego?
  • #2 30 Jul 2009 23:56
    Paolo1976
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Do 150zł nie znajdziesz nic solidnego. Najlepsza Makita, DeWaltt tyle, że ceny kosmiczne. Pozostaje Bosch albo Black & Decker. Sam mam Einhell'a za 130zł i powiem Ci, że po roku używania jej okazyjnie do wiercenia otworków w plastikowych obudowach, aluminiowych radiatorach i cienkiej stali, akumulatory trzeba bardzo często ładować, bo straciły większość pojemności. No i ta tragiczna ładowarka, bez żadnej kontroli ładowania i jakiegokolwiek wskaźnika poza diodą Power ON i diodą sygnalizującą włożenie akumulatora. Dzisiaj wolałbym dołożyć parę złotych i kupić Black & Decker'a.
  • #3 30 Jul 2009 23:59
    marvin2007
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dołożyć parę złotych??:) to ile masz na myśli?
  • #4 31 Jul 2009 00:03
    528649
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Możesz rozebrać akumulator i wymienić ogniwa na jakieś paluszki niklowo-wodorkowe GP.
  • #5 31 Jul 2009 00:08
    marvin2007
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zmiana aku na baterie??
    Przykładowo, będzie potrzebne 10 baterii po 1.2V = 12v

1 szt baterii ~ 10zł,
    wychodzi mi połowa nowej wkrętarki:)
  • #6 31 Jul 2009 00:15
    Paolo1976
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Wymiana ogniw to niepotrzebne koszty i niepotrzebna robota. Narzędzie ma służyć i koniec. To tak jakby co raz naprawiać lutownicę. No i trzeba by przerabiać ładowarkę na jakąś bardziej "cywilizowaną", bo te wymienione aku prędko dostaną po du... . Myślę że za 200 - 250zł kupisz już sprzęt z prawdziwego zdarzenia, który jako hobbyście posłuży długi czas. Castorama, albo salon z elektronarzędziami.

Dodano po 1 [minuty]:

No co TY!!! Żadna wymiana aku na baterie, chyba że chcesz mieć w domu fajerwerki .

Dodano po 4 [minuty]:

Na przykład taka za 230zł nada się idealnie. Solidna, poręczna i lekka. Black & Decker EPC126 Jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową??
  • #7 31 Jul 2009 16:46
    marvin2007
    Level 11  
    Byłem dzisiaj oglądać i było:
    1. Black&Decker KC14GTBK, 2 aku + latarka LED za 266zł
    2. SPARKY BR12E, 2 aku + latarka LED za 199zł w promocji

Jak myślicie BD czy Sparky?? Ja bym bardziej był za BD, bo tą firmę znam, a Sparky to pierwszy raz na oczy widze...
  • #8 31 Jul 2009 23:25
    jatzek j
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Siemanko . A może na początek zadaj sobie parę pytań .Do cze go to ma służyć , jak często będzie używana , w jakich warunkach i czy akurat będzie potrzebna niezawodna[czyli nietania] .Jeżeli ma być przeznaczona do robót profesjonalnych [czyli zarobkowych] to zdecydowanie Makita lub oryginalny[,,niebieski''] Bosch .Niezawodne , mało awaryjne [części zapasowe bez problemu] no i oczywiście wytrzymałe aku .
  • #9 31 Jul 2009 23:54
    marvin2007
    Level 11  
    To ma być, do amatorskich robót. Czasem coś skręcić, rozkręcić, przewiercić:)

Jak myślicie ta marka Sparky, będzie dobre?
  • #10 01 Aug 2009 01:56
    Paolo1976
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Nie radzę. Zobaczysz że będziesz żałował zakupu. Mimo że roboty masz amatorskie, to przecież nigdy nie wiadomo, do czego przyjdzie Ci jej użyć. Jak będziesz miał konkretny sprzęt to i pracować nim będzie przyjemnie. Bierz tego Black & Decker'a. Ja swoim badziewnym, żółtym Einhellem, mam czasem do wywiercenia pilnie kilka otworów, bo akurat robię jakiś projekt i pomimo że dzień wcześniej ją ładowałem, zdycha po kilku wierceniach.

Dodano po 5 [minuty]:

I co najważniejsze, - z tych dwóch zaproponowanych przez Ciebie Sparky ma tylko 12V, a Black & Decker ma 14,4V. "Dwunastek mało kto używa, bo są za słabe.
  • #11 01 Aug 2009 10:39
    marvin2007
    Level 11  
    Jak tak to tak:)

Biorę tego Black&Decker.

Dzięki za pomoc. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś propozycje niech poda. Wstrzymam się jeszcze parę dni z zakupem.:)
  • #12 01 Aug 2009 11:38
    arekb81
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Z tańszych polecam MacAlister z Castoramy. U mnie w firmie używają ich dość intensywnie i nie sprawiają problemów. W zestawie są dwa akumulatory litowo-jonowe i latarka led. Cena ok 260 zł.
  • #13 02 Aug 2009 16:37
    marvin2007
    Level 11  
    Dzisiaj byłem w Castoramie i był Black&Decker KC14GTBK i wiertarka taka normalna w cenie 265zł.

I teraz nie wiem czy wziąść z wiertarką czy z latarka??
    Jak myślicie?

Myślałem ze te Black&Decker są 14,4V a ona jest 12V, nadal lepiej wziąść tego B&d?
  • #14 02 Aug 2009 18:19
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Ja mam starego Pegasusa na 12V, oryginalne akumulatorki Ni-Cd padły bardzo szybko, więc zastąpiłem je akumulatorem żelowym 12V/1.2Ah - jak na razie spisuje się dużo lepiej niż kupiona w zastępstwie 18V TESCO.
  • #15 09 Aug 2009 23:18
    mateusz885
    Level 23  
    Helpful post? (+1)
    Generalnie miałem w ręku kilka tanich wkrętarek typu einhell i szczerze powiem, że te "gówna" nawet nie nadają się do majsterkowania... Jak miałbym używać to dalej do sporadycznego skręcania kolumn, wiercenia (niekoniecznie w ścianie) to szczerze polecam najtańszą wiertarkę skila za 89zł (jest na allegro sprzedawca ghmm adam_w czy jakoś tak, ma przesyłki kurierskie gratis do sprzetuskila/boscha). Jedną wiertarkę skila kupiłem w poznanskim praktikerze przy okazji wizyty u rodziny i to był mój pierwszy zakup tej firmy, kilka tygodni temu kupiłem drugą aby usprawnić moje majsterkowanie.
    Za 185zł widzę na allegro u sprzedawcy o którym wspominałem wkrętarkę skila z dwoma akumulatorami (skil ma 2lata gwarki), a za przesyłkę nic nie płacisz, dziś kupujesz, wysyłasz mejla w którym zawierasz dane do wysyłki itd, pojutrze rano jest sprzęt w domku...
    Absolutnie nie mam żadnego zysku z takowej "reklamy" po prostu polecam ten sposób zakupów ponieważ sam kupiłem już tak wiertarkę, szlifierkę, wyrzynarkę i pilarkę (pilarka miała lekkie mechaniczne uszkodzenia podstawy, została wymieniona na nową od ręki! i nic nie musiałem dopłacać - kurier przyjechał z nowym towarem, a stary zabrał jako paczkę zwrotną).

P.S.
    np wiertarka pegazus, toya itp pada przy pierwszej pracy, a tego pierwszego skila mam już z 3-4lata i jedynego serwisu jakiego dokonałem było smarowanie przekładni, dlatego jestem tak przekonany do produktów tej firmy - doskonała relacja cena/jakość.
  • #16 09 Aug 2009 23:26
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Hehe, badziewna Toya ( 60 zł) z akumulatorami Power up ( 30 zł) służy mi 3 rok :lol:
  • #17 10 Aug 2009 10:51
    leszek1piast
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam -używam kilka lat Mc Allistera w firmie i mogę go pochwalić,kilka razy upadł ale działa,wierci dużo i w metalu.Ale kupiony został 3lata temu.W domu mam Skilla ,niestety z jednym akumulatorem.Do drobnych robót się nadaje ale delikatna.Wkrętarka generalnie tyle warta w użyciu ile kosztuje.Trzeba zapłacić powyżej 200zł żeby to nazwać wkrętarką.Radzę kupić na 12 V [łatwiej kiedyś dopasować akumulator] i z dwoma akumulatorami .Latarka przyda się na pewno a jak padnie wkrętarka to zostanie lampa.W swojej dorobiłem kostkę elektryczną na rękojeści wkrętarki i podpinam każdy akumulator 12V dający kilka Amper lub zasilacz czy gniazdo zapalniczki.Należy dać diodę zabezpieczającą biegunowość i bezpiecznik.To tak przy okazji .Pozdrawiam.
  • #18 16 Sep 2009 10:36
    lsow
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam- ja kupiłem Einhela taka siwa 18V i du... wytrzymała tylko rok dałem za nią 110 zł i żałuje bo trzeba było dołożyć drugie 110 i kupić coś lepszego. Obecnie jestem na etapie poszukiwań czegoś lepszego. Pod uwagę biorę SKILa i BLACK DECKER. Słyszałem jeszcze że KRESSa są dobre
  • #19 17 Sep 2009 14:12
    bynio204
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    powiem tak ,ja kupilem trzy lata temu uzywana hilti sf 120 i uwazam ze nie ma lepszego sprzetu,mimo ze chodzona sprawuje sie wysmienicie ,polecam naprawde.dałem 250 zl
  • #20 21 Sep 2009 12:12
    5451
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Polecam firmowe sklepy. Ostatnio kupiłem Makita BDF451 świetna wiertarko-wkrętarka 2 aku litowe, 18V, ładowarka 22minutowa z systemem chłodzenia akumulatora. Kosztowała trochę, ale nie żałuje. W firmowym sklepie przeważnie sprzedają ludzie znający sprzęt i potrafiący lepiej doradzić. Markety to porażka.
  • #21 15 Dec 2009 02:15
    jachut
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ostatnio stanąłem przed podobnym problemem. Chciałem kupić dobrą wkrętarkę za przyzwoitą cenę.Oczywiście, wszyscy specjaliści polecają Metabo, Makitę,Hilti czy niebieskiego Boscha. Niestety ich cena jest dość zaporowa i nie uzasadni zakupu w celach amatorskich.
    Dokonując wstępnego rozpoznania na allegro stwierdziłem,iż przyzwoita wkrętarka powinna mieć:
    - 2 przełożenia:silne do wkręcania oraz szybkie do wiercenia
    - minimum 2 akumulatory litowo-jonowe
    - uniwersalny akumulator umożliwiający podłączenie innych urządzeń danej serii .

W pracy używam Mc Alister-a 12V (2aku. litowo jonowe) i szczerze mówiąc nigdy mnie nie zawiodła,ładuje się 30 minut, wierci wiertłem 13 w 5 mm stali oraz wkręca śruby 10X160 w kołki Fishera ux,sx wbite w żelbeton, naprawdę daje rade. Niestety koszuje500 zł i z tego powodu odpadłą z rywalizacji.
    Długi czas bawiłem się również Bosch Uneo (400 zł) i jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem tej zabawki to naprawdę szczerze polecam. W moim przypadku odpadła z trzeciego powodu.
    Wszelkiego rodzaju Kizno, PegazuS,Tesco czy żółty Einhell nie jest warty nawet 100 zł , chyba ze dopuszczacie zamortyzowanie się sprzętu w 3 miesiące.

Osobiście ( nie respektując 2 kryterium)wybrałem Skil-a 2026 w zestawie z latarkę i co w moim przypadku jest mega istotne-dmuchawą materacy.Używam sprzętu już niemal 18 miesięcy jestem z niego bardzo zadowolony, choć mocno doskwiera brak akumulatorów litowo-jonowych.
  • #22 22 Oct 2010 17:47
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki
    Helpful post? (0)
    Uneo Bosha , padł akumulator po 14 miesiącach niezbyt cięzkiej pracy
  Search 4 million + Products
Browse Products