Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N95 - irytujący dźwięk wyświetlacza LCD

goodmaster 31 Lip 2009 20:12 1061 6
  • #1 31 Lip 2009 20:12
    goodmaster
    Poziom 23  

Witam, mam jedna N95 i głośny dźwięk z LCD :-D taki dziwne piszczenie/zwieranie... mam inna nokię i zauważyłem ze też coś takiego jest ale ciszej - na obydwu nokiach w trybie 'uśpienia' (wygaszacz ZEGAR i DATA) nie słychać tego uprczywego dźwięku - podświetlenie jest na taki inny kolor niż w 3ciej nokii :) tam jest troche jaśniejszy obraz na wygaszaczu czyli tym zegarze i czasie gdy telefonu nie uzywamy... tutaj w ogole nie występuje taki dźwięk.. wszystko jest ok. Wydaje mi się ze w dwoch nokiach są nieoryginalne wyswietlacze i dlatego jest taki szit, a w tej trzeciej jest oryginał i wszytko jest elegancko. Na 10000% to wina LCD :-/ jest jakiś sposób jak temu zaradzić (oprócz wymiany)??

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Spróbujcie przyłożyć ucho do okolic głośnika rozmów w N95 tam najbardziej słychać ten dźwięk, w niektórych nic nie słuychać jak makiem zasiał ;) muszę do tego dojść jakie modele LCD mają ten szum, czy sprzedawanego na allegro HQ czy jakie :D jakie cenowo wybrać zeby były w 100 % ok?? Może ktoś coś doradzi...

• #2 01 Sie 2009 16:03
    eslodowy
    Poziom 31  

A zauważ czy ten dźwięk pojawia się przy rozsuniętej klawiaturze i włączonym podświetleniu? Jak tak to bodajże przetwornica, podobnie jest w e65.

• #3 01 Sie 2009 21:12
    Pocieszny
    Poziom 38  

goodmaster napisał:
    Na 10000% to wina LCD :-/ jest jakiś sposób jak temu zaradzić (oprócz wymiany)??

Naprawić LCD :P A tak poważnie to skoro jest wadliwy/nieoryginalny wyświetlacz to pozostaje tylko jego wymiana. Oryginał jest najpewniejszy, no ale pozostaje kwestia ceny. Raz tylko zdarzyło mi się, że pomogła wymiana taśmy, co mnie trochę zdziwiło wtedy.

• #4 01 Sie 2009 22:22
    goodmaster
    Poziom 23  

klawiatura nie musi byc rozsunieta i tak ten dźwięk jest ;-) jesli przejdzie w stan wygaszacza ekranu 'data i czas' wtedy nie sluchac tego dzwieku :) bo LCD dostaje mniej zasilania i pewnie dlatego...

• #5 01 Sie 2009 22:24
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Uszkodzona przetwornica DC/DC
    Było już o tym na forum

• #6 01 Sie 2009 22:42
    goodmaster
    Poziom 23  

wklej mi jakiś jpg, który ukazuje tę przetwornicę to ją wymienię i zobaczę czy to na pewno to :-P na pewno nie żadna cewka bo to wymieniałem i nic nie dało ;]

Dodano po 3 [minuty]:

wiem też, ze jak odepne LCD to kompletnie nie sluychac tego dźwięku i dźwięk nie pochodzi od plyty glownej tylko LCD ;-P

• #7 04 Sie 2009 23:39
    goodmaster
    Poziom 23  

poochone napisał:
    Uszkodzona przetwornica DC/DC
    Było już o tym na forum

Niestety to nie uszkodzona przetwornica ;-) tylko i wyłącznie sam LCD, wymienilem na nowy LCD i wsyzstko jest już ok. Latwo poznac kiczowy LCD podswietla zegar i czas na jasny kolor, a na taki żółtawy podswietlaja LCDki pierwszej jakosci ;-) i wszystko w nich dziala jak trzeba, zamykam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme