Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odzyskać Viste po usunięciu partycji recovery?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak odzyskać Viste po usunięciu partycji recovery?
Autor
Wiadomość
piotrekk55
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: LBN

Post#1 Post autora tematu 03 Sie 2009 12:18   

Jak odzyskać Viste po usunięciu partycji recovery?

Witam,
Mam Acera 5315 oryginalnie miałem w nim Windows vista home Basic ale przeinstalowałem na XP i usunąłem ukrytą partycję, nie mam żadnych płyt do tego komputera, teraz sprzedałem tego laptopa na allegro i koleś chce ta vistę skąd mam ja wziąć?? Z góry dzięki za Pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2009 12:18   

Powrót do góry

Darrieus
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 03 Sie 2009 12:39   

Re: Jak odzyskać Viste w acer 5315

Nie ma skąd, kto kazał ukrytą partycję usuwać ? po coś ona była ukryta.

Serwis posiada płyty recovery które przywracają i vistę i partycję.
Powrót do góry

piotrekk55
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 03 Sie 2009 12:43   

Czyli nie mam możliwości wgrania od nowa Visty?? A jesli pożyczył bym od kolegi Viste??
Powrót do góry

Darrieus
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 03 Sie 2009 13:06   

No to wgrasz, i będzie Vista, ale nie made by Acer
Nie będzie legalna i nie będzie ukrytej partycji.
Chyba nie o to chodzi "kolesiowi z allegro"
Powrót do góry

piotrekk55
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 03 Sie 2009 15:54   

kurcze ;/ a od producenta da się zdobyć te recovery za darmo czy trzeba płacić??
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 03 Sie 2009 17:15   

piotrekk55 napisał:
kurcze ;/ a od producenta da się zdobyć te recovery za darmo czy trzeba płacić??

Raczej tak, nie będzie problemu. Musisz napisać lub zadzwonić. Może być za darmo ale może być też płatna. Skontaktuj się z producentem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2009 17:15   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#7 03 Sie 2009 22:29   

Jak się nie zrobiło samemu płytek Recovery (a było do tego stosowne oprogramowanie) to trzeba zapłacić za nośniki, szukaj raczej kogoś z tym samym modelem laptopa i u niego sobie zrób płytki Recovery. Choć zadzwoń do Acera, a nóż coś się zmieniło...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2009 22:29   

Powrót do góry

szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Police

Post#8 15 Sie 2009 02:47   

Re: Jak odzyskać Viste po usunięciu partycji recovery?

Teraz to mała szansa ale można czasem odzyskać cale sformatowane partycje, nie raz skórę mi uratował program EasyRecovery, po pochopnym formacie dysku.
Powrót do góry

kwesoly
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Oświęcim/Kraków

Post#9 15 Sie 2009 03:30   

lubamet napisał:
No to wgrasz, i będzie Vista, ale nie made by Acer
Nie będzie legalna i nie będzie ukrytej partycji.
Chyba nie o to chodzi "kolesiowi z allegro"

W sumie trochę mnie zaskoczyłeś więc zapytam - dlaczego Vista zainstalowana z innego nośnika (ale oczywiście też wersja Basic), zainstalowana na oryginalnym kluczu dołączonym do laptopa będzie nielegalna w przeciwieństwie do tej z partycji recovery?
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#10 15 Sie 2009 08:45   

1. Choćby dlatego, że nośnik ma inną zawartość.
2. Np. ze względu na to, iż nie masz prawa użyć nośnika niededykowanego w wersji OEM (nie spełniasz definicji system buildera).

To tak na dobry początek (choć pewnie można takie potencjalne przyczyny mnożyć).
Powrót do góry

dark_skeleton
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#11 15 Sie 2009 10:25   

kwesoly napisał:
W sumie trochę mnie zaskoczyłeś więc zapytam - dlaczego Vista zainstalowana z innego nośnika (ale oczywiście też wersja Basic), zainstalowana na oryginalnym kluczu dołączonym do laptopa będzie nielegalna w przeciwieństwie do tej z partycji recovery?

Ja jeszcze dodam, że po 1) trzeba będzie taką Vistę ręcznie aktywować, w przeciwieństwie do OEM, a aktywacja Microsoftu lubi marudzić, więc trzeba się szykować na telefon do działu aktywacji systemów MS :]
Po 2) Pozostaje sprawa sterowników i oprogramowania, które domyślnie było na takowej partycji, a teraz wypadałoby je zainstalować...
Matuzalem napisał:

To nie ma znaczenia,
Matuzalem napisał:
2. Np. ze względu na to, iż nie masz prawa użyć nośnika niededykowanego w wersji OEM (nie spełniasz definicji system buildera).

A to już w/g mnie przesada. Licencja OEM zabrania instalacji systemu na innym komputerze (w dodatku instalatory z partycji odzyskiwania / płyt zwykle wykrywają, kiedy mają do czynienia z innym komputerem niż powinny), ale nie zabrania instalacji go z innego nośnika z tego, co wiem. Kolega po instalacji systemu z innego nośnika musiał tylko zadzwonić do supportu MS, powiedzieć czemu potrzebuje "kod aktywacyjny" (bo oczywiście aktywacja online się nie powiedzie), a oni bez problemu mu go podali.
lubamet napisał:
Nie ma skąd, kto kazał ukrytą partycję usuwać ? po coś ona była ukryta.
Niestety tu się nie zgodzę, bardzo często producenci nie ukrywają partycji ukrywania, jedynie wsadzają tam pliki "informujące" o skutkach ich usunięcia. Posiadam HP Paviliona dv5, i dla własnego spokoju (lubię mieć porządek w okienku Mój Komputer) odmontowałem HP_RECOVERY żeby mnie nie drażniła :)
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#12 15 Sie 2009 11:27   

Innego nośnika można użyć, po to jest naklejka z kluczem, w przypadku przywracania z płyty/partycji Recovery klucza zazwyczaj nie podaje się, a faktyczny klucz w systemie jest inny niż niż ten na naklejce. Niemniej aby pozostać w zgodzie z licencją, nośnik musi być niebrandowanym OEMem w tej samej wersji językowej i wersji "wyposażenia" (Home Basic, Home Premium i t.p.).
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#13 15 Sie 2009 12:09   

dark_skeleton - Ja się posłużyłem przykładowymi opisami sytuacji, w których można rozważać sprawę legalności.
Ty zaś raz użyłeś stwierdzenia autorytatywnego, a w drugim zacząłeś opisywać własne odczucia i takich kontrargumentów(?) używając starasz się swe racje udowodnić.

tzok - a jeżeli klucz z naklejki nie chce "działać"? - Retorycznie pytam,

Tak w ogóle zaś, to skoro
Cytat:
koleś chce ta vistę
to chyba jednak nie żadna mniej lub bardziej palona płyta w grę wchodzi.
Powrót do góry

dark_skeleton
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#14 15 Sie 2009 12:24   

Cytat:
starasz się swe racje udowodnić
uch... whatever
Jeżeli klucz nie chce działać, to najpierw telefon do supportu notebooka, a potem do Microsoftu.
Mimo wszystko hmm, w przypadku mojego Paviliona, gdy przywróciłem system w płyt DVD (wypalonych przez ich aplikację do wypalania płyt przywracania blabla), partycja odzyskiwania również się przywróciła. Najprościej (i tym samym "najlegalniej", jeśli ktoś bardzo chce) jest jednak zamówić płyty odzyskiwania, lub jeśli jest taka możliwość, pożyczyć je od kogoś, kto ma podobny model i sprawdzić, czy zadziałają :) Przynajmniej sterowników nie trzeba będzie instalować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2009 12:24   

Powrót do góry

kwesoly
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Oświęcim/Kraków

Post#15 15 Sie 2009 12:31   

Matuzalem napisał:

To tak na dobry początek (choć pewnie można takie potencjalne przyczyny mnożyć).

1. Z nalepki licencyjnej wynika posiadanie licencji na używanie Vista Basic w wersji PL (dobrze rozumiem?), dlaczego więc brak na plycie triala Nortona Antyvirusa łamie jakąś licencje?

2. Czyli jeśli kupie Windowsa OEM, z kluczem, stworze kopie tej płyty, to z tej kopii nie mogę zainstalować na tym samym komputerze tego systemu bo to już inny nośnik? Zawsze miałem wrażenie że wiążąca jest licencja na używanie oprogramowania a nie nośnik.

Będę wdzięczny za dalsze rozwiewanie wątpliwości,
Pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak odzyskać Viste po usunięciu partycji recovery?
Strona 1 z 1