X

Nie działające sprzęgło, w simsonie s51

MoFoSn 03 Aug 2009 17:45
  • #1 03 Aug 2009 17:45
    MoFoSn
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Witam
    Mam mały problem, kupiłem nowe tarcze do Simsona s51 i po założeniu ich i zmontowaniu całego sprzęgła nie działa ono w ogóle. Po naciśnięciu manetki jest lekki opór ale sprzęgło nie działa.
    Co może być powodem? Próbowałem regulacji na śrubie i nic.
  • #2 03 Aug 2009 21:43
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (-1)
    Zleć to komuś kto zna działanie mechanizmu sprzęgła. Coś źle musiałeś złożyć.
  • #3 03 Aug 2009 21:53
    noszczyk24
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Klamka odbija??, może wyleciał Ci jeden z trzech popychaczy
  • #4 03 Aug 2009 22:37
    MoFoSn
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Klamka odbija ale linka jest troche luźna i jeśli podłoże coś pod pancerz linki na końcu wtedy troche ją naciągneło i sprzęgło jest lecz troche słabe.
    Jest to możliwe że linka sie wyciągneła? A jeśli chodzi o popychacze to jakby brakowalo któregoś to raczej by nie odbijała klamka
  • #5 03 Aug 2009 23:12
    MoniTOX
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Linka nie mogła się wydłużyć.
    Powinieneś sprawdzić popychacze, jak leży podkładka dystansowa. Jest także regulacja śrubką na koszu.
  • #6 03 Aug 2009 23:19
    noszczyk24
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Jednak obstawiam brak krótkiego popychacza, ew. kulki, niektórzy nadrabiają długość popychacza kulkami, kolega też dobrze pisze, jak z podkładkami dystansowymi??
  • #7 27 Aug 2009 13:56
    mac1994
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam mam ten sam problem co kolega, tylko czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są popychacze i gdzie one sie znajdują, i o jaką klamkę chodzi ?Bardzo proszę i z góry dziękuję.
  • #8 27 Aug 2009 14:15
    MoniTOX
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    mac1994 wrote:
    Witam mam ten sam problem co kolega, tylko czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są popychacze i gdzie one sie znajdują, i o jaką klamkę chodzi ?Bardzo proszę i z góry dziękuję.

Popychacz to tylko stalowy drut, a do klamki mocujemy linkę. Jest ona po prawej stronie silnika.
    Mógł się odkręcić także kosz sprzęgłowy.
    Zrób tak. Odkręć dekiel z lewej strony silnika, niezapominając o spuszczeniu oleju oczywiście i sprawdź czy czasem nie popuściła śrubka regulacji sprzęgła. Jest ona na środku dekielka kosza sprzęgłowego. Jak chcesz się dostać do popychaczy odkręć te 4 śruby z dekielka.
  • #9 27 Aug 2009 14:34
    mac1994
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Dzięki wielkie teraz już wiem o co chodzi.
  Search 4 million + Products
Browse Products