X

telefon bez gniazda karty SIM

goldboss 04 Aug 2009 09:36
  • #1 04 Aug 2009 09:36
    goldboss
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Posiadam sprawny telefon Nokia 450 THF-9P VIP który nie posiada
    gniazda na kartę SIM czy jest możliwość w dzisiejszych czasach z tego
    telefonu porozmawiać .Jak tam wpasować kartę SIM?
  • #2 04 Aug 2009 09:39
    mimor555
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    skąd ten telefonik pochodzi? z USA?
  • #3 04 Aug 2009 09:42
    LXT
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Karty SIM to raczej do tego aparatu nie "wpasujesz" a pogadać możesz jeśli masz taką potrzebę ale tylko z BOA sieci ORANGE.:D
  • #4 04 Aug 2009 09:43
    i-punkt
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Masz prawdopodobnie jednorazówkę z USA
  • #5 04 Aug 2009 09:44
    kiler129
    Level 27  
    Helpful post? (-1)
    Nie zadna jednorazowke tylko telefon w systmie NMT.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_Mobile_Telephone

Klasyk ;)
  • #6 04 Aug 2009 10:06
    goldboss
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    chodziło mi właściwie o wymianę telefonu w samochodzie w Audi a6
    mam telefon nokia nhe-4nx 2110i i ma on padnięty wyświetlacz i menu po niemiecku tak że naprawa jest nie opłacalna dlatego chciałem go zastąpić jakąś inną nokią i wydawało mi się że ta 450 będzie odpowiednia
    bo od spodu ma takie same gniazda jak moja. Zestawu głośnomówiącego nie chcę demontować tylko coś dopasować do istniejącego uchwytu
    może jakaś przejściówka lub kabelek z tego złącza do złącza innego telefonu ale nie wiem czy jest coś takiego?
  • #7 04 Aug 2009 12:00
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Po pierwsze zobacz sobie
    http://www.viii-lo.krakow.pl/bakx/centertel_nmt/terminale/zd/nokia_450/nokia_450_17.jpg

Masz pokazane jak sie nie myle gdzie sie wklada karte sim
    i jeszcze jedno przeczytaj sobie opis
    Bo z niego wynika ze ten telefon nie bedzie dzialac z zestawen samochodowym od 2110

http://www.viii-lo.krakow.pl/bakx/index.php?id=centertel_nmt/terminale/nokia_450
  • #8 04 Aug 2009 14:01
    eslodowy
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    goldboss wrote:
    Posiadam sprawny telefon Nokia 450 THF-9P VIP który nie posiada
    gniazda na kartę SIM czy jest możliwość w dzisiejszych czasach z tego
    telefonu porozmawiać .Jak tam wpasować kartę SIM?

To telefon działający na paśmie 450MHz czyli w analogowym Centertelu, którego jako tako już nie ma. Nie można się do nich zapisać, bo nie przyjmują nowych abonentów. Gniazda sim też nie wmontujesz, bo tu się aktywuje telefon a nie kartę. Był to pierwszy telefon z radiem na świecie. Bateria i wyświetlacz jest jak w nokii 5110/6150, złącze systemowe również jak w modelach 5110/6150, zestaw samochodowy z nokii 2110 nie będzie pasował.
    Zasadniczo nie wiem jak Ci może pasować gniazdo z nokii 2110 do nokii z gniazdem jak 5110/6150/450

http://pinouts.ru/CellularPhones-Nokia/nokia_2110_pinout.shtml

http://pinouts.ru/CellularPhones-Nokia/nokia_5110_6110_pinout.shtml
  • #9 04 Aug 2009 14:34
    goldboss
    Level 18  
    napisze konkretnie o co mi chodzi ,kupiłem audi a6 i był zamontowany zestaw głośnomówiący wraz z telefonem (kolor drewno) nokia NHE-4NX czyli 2110i telefon na wyświetlaczu ma dziwne pionowe paski i menu w języku niemieckim
    próbowałem go uruchomić działa wyśmienicie nie chce nic zmieniać
    bo on mi sie podoba .Chciałem go naprawić ale zaspiewali dużo kasy a
    nie jestem jakimś napaleńcem na telefony i dałem se spokój ale co jakiś czas przeglądam allegro i szukam może ktoś tanio sprzeda podobny
    bo lubię jak już coś jest to niech działa. I stąd moje poszukiwania choć niektórym mogą się wydawać śmieszne .I to wszystko .
  • #10 04 Aug 2009 16:58
    eslodowy
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Czytałem o tym, że masz audi a6 z owym zestawem. Poszukaj na allegro, po pojawiają się takie wynalazki, albo napisz do kolesia ze stronki BAKX tej co wyżej, bo jak widać on ma kilka.
    Ja nie widzę nigdzie rozpiski pinoutów innych nokii z takim samym złączem jak 2110/i dlatego też nie powiem Ci jaki model można by było konkretnie podpasować, chyba że masz oryginalną instrukcję od zestawu.
  • #11 08 Aug 2009 15:18
    Radek225
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Przejdź się na jakiś pchli targ, targ staroci. Tam bez problemu wyrwiesz Nokię 2110. Wiem, bo w miejscowości w której mieszkam co niedzielę jest owy targ. Nie jeden raz kupiłem tam Nokię 2110. Jutro się tam wybieram, mogę tanio załatwić ten sprzęt, jeśli go znajdę. Co do Nokii 450 to nie ma szans, by ten zabytek reaktywować. Jest to stary analog działający w paśmie 450 Mhzów i nie wiem kto wymyślił, że na jednym ze zdjęć jest instrukcja jak tam włożyć kartę SIM <lol2>.
  • #12 09 Aug 2009 16:15
    eslodowy
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Ona nie mam miejsca na kartę sim !!
  • #13 09 Jan 2010 16:29
    goldboss
    Level 18  
    goldboss wrote:
    napisze konkretnie o co mi chodzi ,kupiłem audi a6 i był zamontowany zestaw głośnomówiący wraz z telefonem (kolor drewno) nokia NHE-4NX czyli 2110i telefon na wyświetlaczu ma dziwne pionowe paski i menu w języku niemieckim
    próbowałem go uruchomić działa wyśmienicie nie chce nic zmieniać
    bo on mi sie podoba .Chciałem go naprawić ale zaspiewali dużo kasy a
    nie jestem jakimś napaleńcem na telefony i dałem se spokój ale co jakiś czas przeglądam allegro i szukam może ktoś tanio sprzeda podobny
    bo lubię jak już coś jest to niech działa. I stąd moje poszukiwania choć niektórym mogą się wydawać śmieszne .I to wszystko .

dostałem taki telefon NHE-4NX od jednego z internautów za darmo sprawny ele
    nikt nie potrafi do niego wgrać jezyka polskiego podobno niema takiego softu narazie szukam soft i znowu czekam na jakąś informację
  Search 4 million + Products
Browse Products