Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 04 Sie 2009 13:04
    mmartaaff
    Poziom 8  

Kupiłam sobie pół roku temu samochód jest to Fiat Punto I poj. 1.1
    Niedawno wymieniłam w nim tłumik i świece, ale nadal wydaje takie dziwne odgłosy (tak jak by pierdział). Jest jeszcze jeden problem bo jak zaleje paliwa za 50 złotych (wychodzi 11 litrów) to przejade tylko góra 80 kilometrów(liczy się tu jazda po mieście i na trasie). Nie wiem co się dzieje proszę o odpowiedź

• #2 04 Sie 2009 16:20
    MoniTOX
    Poziom 24  

Lekkie pierdzenie z tłumika to normalne w Unie choć nie wiem jak o jest u Ciebie. Co do spalania także dużo pali. Kiedy jeszcze miałem Uno 1.0 paliło 10-11/100km.
    Jeśli bardzo dużo dużo pali warto sprawdzić/wymienić czujnik temperatury oleju.

• #3 04 Sie 2009 22:32
    tzok
    Moderator Samochody

Zatankuj do pełna, przejedź z 200km i ponownie zatankuj do pełna (najlepiej na tej samej stacji i w ten sam sposób - np. do pierwszego odbicia pistoletu) to będziesz wiedziała ile pali (ile dolałaś do pełna / ile km przejechałaś * 100), takie sprawdzanie z "zalewaniem" za 50zł to jest loteria, a nie sprawdzanie ile pali, pomijam już fakt że bardzo szybko wykończysz pompę paliwa jeżdżąc non-stop z tak małą ilością paliwa. Rezerwa się zaświeca czasem przy 10l a czasem przy 5l, zależy jak auto stoi i czy się pływak w zbiorniku nie przywiesi, więc takie "metody pomiarowe" są zupełnie niemiarodajne.

Punto 55 w mieście powinno Ci palić koło 8-8,5 l/100km, w trasie powinno schodzić poniżej 6 l/100km.

"Pierdzenie" z wydechu może sugerować konieczność regulacji luzów zaworowych, tu nie ma hydraulicznych popychaczy i trzeba okresowo (zalecane co 30 tys. km lub co 2 lata) regulować przy pomocy specjalnych płytek.

• #4 04 Sie 2009 22:57
    Usunięty
  • #5 04 Sie 2009 23:46
    tzok
    Moderator Samochody

Miałem dziurę w łączniku wydechu, na wolnych obrotach nie było słychać różnicy tylko przy dodawaniu gazu chodził jak WRC ;) podobny jest efekt jak się wykręci sondę lambda z kolektora - na wolnych obrotach praktycznie nie ma różnicy w dźwięku silnika. Jeśli jest sprawny to ten silnik chodzi równo i cicho, nic nie "pyrczy".

• #6 05 Sie 2009 19:19
    stanislaw56
    Poziom 19  

Witam .Miałem punto 1,2 95rok z spalaniem walczyłem 2lata jak palił 10 l po mieście tak palił nie pomogło nic ,jest tylko jedna rada bardzo lekka noga w mieście wtedy spalanie trochę spadnie .

Dodano po 4 [minuty]:

a co do wydechu to polecam wymiane całego jest dość tani i skończą się problemy z pierdzeniem .

• #7 06 Sie 2009 09:52
    mmartaaff
    Poziom 8  

No ale na początku jak go kupiłam to tyle nie palił i było wszystko w porządku.

a co do wydechu to jest nowy wymieniony

• #8 06 Sie 2009 10:45
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Ja miałem tak w Palio 1,2 silniki są podobne - u mnie palił 12-16 okazała się walnięta sonda lambda - po wymianie spalanie wróciło do normy.

• #9 06 Sie 2009 11:21
    tzok
    Moderator Samochody

Co do sondy to przestrzegam przed stosowaniem "uniwersalnych" BOSCHa z Allegro - one mają jakąś dodatkową osłonę, przez co są za wolne.

Fiat Punto 1.1 1996r. zbyt duże spalanie paliwa
    Fiat Punto 1.1 1996r. zbyt duże spalanie paliwa
    Po lewej oryginalna (LSH 24 - 0 258 003 xxx), po prawej "uniwersalna" (LSF 4.2 - 0 258 006 xxx), która pasuje do Punto mk.2 ale nie do mk.1.

• #10 12 Sie 2009 15:38
    mmartaaff
    Poziom 8  

Prawdopodobnie to duże spalanie paliwa jest przez to że zostały wymienione tylko 3 świece a nie 4

• #11 09 Wrz 2009 16:19
    mmartaaff
    Poziom 8  

Jednak okazało się że to wszystko było przez cewke :D

• #12 09 Wrz 2009 20:39
    LBT
    Poziom 1  

moze miales lekko bak dziurawy ?? :D ja mialem podobnie z inym samochodem a okazalo sie ze byla malutka dziorka :(

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty