X

Jak połączyć bezprzewodowo 2 routery?

05 Aug 2009 13:45 MAmarcintele
  • #1 05 Aug 2009 13:45
    marcintele
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Mam 2 routery: Draytek 2820vn(matka) i Netgear WGR614v2. Draytek podłączony jest do ISP. Jakich ustawień muszę szukać aby połączyć ze sobą te 2 routery?
  • Helpful post
    #2 05 Aug 2009 14:56
    Darrieus
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Szukaj w zakładce Wireless (AP mode) funkcji AP Client, pozwala ona połączyć się routerem do innej istniejącej sieci WiFi. Nie wiem czy ten router ma tą funkcję, nie mogę dokopać się do manuala. Chyba że nie o to chodziło, piszesz nie jasno.
  • #3 05 Aug 2009 16:14
    marcintele
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Na Drayteku mam dużo funkcji, których nie ogarniam. Może któreś z tych: WPS, WDS, WMM, AP Discovery(tutaj mogę nacisnąć "scan" i wyświetla sieci bezprzewodowe w zasięgu). Mogę dodać jakąś sieć wcześniej przeskanowaną w AP Discovery do WDS jako bridge lub repeater.
  • #4 05 Aug 2009 16:16
    Darrieus
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Ty drayteka w ogóle nie ruszaj. :)
    On już chyba rozsyła internet przez WiFi tak ?
  • #5 05 Aug 2009 16:22
    marcintele
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak jest, a w netgear nie ma funkcji AP Client to chyba nic nie zdziałam :/
  • #6 05 Aug 2009 17:04
    Darrieus
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Nie zdziałasz.
  • #7 02 Jan 2012 19:50
    romanienko
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Proszę o podobną pomoc z bezprzewodowym połączeniem dwóch routerów. Do internetu jest podłączony LiveBox (ten nowszy) i on działa, wifi też. Chciałbym aby poprzez wifi połączył się z Liveboxem router Pentagram Cerberus P 6331-4A, gdyż pod Pentagrama chciałbym podłączyć kabelkami inne urządzenia korzystające z internetu. Byłoby to dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Jest taka możliwość ? Nie potrafię w tym Pentagram znaleźć opcji AP Client. Może jej nie ma ? Jeśli tak by było to jak najlepiej rozwiązać ten problem ? Pozdrawiam
    Ponieważ mam złe przeczucie co do posiadanego 6331-4a, szukam taniego rozwiązania. Znalazłem Pentagram - Cerberus P 6381-3 i w opisie napisane jest ACCESS POINT. Proszę o porady
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products