Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komputer nie chce się włączyć

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer nie chce się włączyć
Autor
Wiadomość
joleczek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 07 Sie 2009 18:37   

Komputer nie chce się włączyć

Witam.

Dość ciężko opisać mi problem w jednym zdaniu, więc temat wygląda dość błacho - czekam na propozycję.

Jakiś miesiąc temu pierwszy raz miałem taki problem z komputerem, że przy próbie włączenia, zapalają się diody, wiatraczki zaczynają pracować, i wszystko wygląda dobrze, oprócz tego, że monitor się nie zapala - wchodzi w tryb oszczędny - czyli tak jakby nie reagował na włączenie komputera. Odczekałem troche, jakąs godzinkę, znowu spróbowałem i zadziałało.

Dzisiaj po przebudzeniu miałem znowu ten problem, jednak po kilku godzinach nic się nie zmieniło. Zauważyłem kilka chyba ważnych szczegółów. Pierwszy z nich - przy włączeniu nie ma żadnego dzwięku, takiego piknięcia, a przy udanym włączeniu zawsze był, z tego co pamiętam. Spróbowałem wyjąc RAM i włączyć komputer - tak samo żadnego dzwięku, a chyba powinnien byc przy włączonym komputerze bez RAM'u (proszę mnie poprawić). Wyczyściłem procesor, powyciągałem wszystkie przewody, przedmuchałem i podłączyłem wszystko jeszcze raz od nowa. Powoli mi się kończą pomysły, ktoś ma jakieś propozycje co do zawężenia możliwości? Płyta główna, czy karta graficzna? Mam drugi komputer, tyle że laptopa, więc mam sprawdziłem tylko monitor - działa, więc to na pewno nie wina monitora.

Konfiguracja komputera:
Procesor: Athlon 3200+
Płyta główna: Gigabyte
RAM: 2.5GB Kingstone
Dysyk: Seagate 500GB
Zasilacz, dokupiłem ostatnio mocniejszy, więc nie doszukiwałbym się problemów z tym podzespołem, ale dla pewności - Chieftec 450W. Wcześniej przed wymianą (Rok temu) pracowałem 2 lata na jakimś chińskim deep'ie 400W (Nie zdziwiłbym się gdyby miał 300W) - wymieniłem ponieważ stary w pewnym momęcie odmówił posłuszeństwa przy nagrywaniu płyty i czytaniu czegoś z dysku w tym samym momęcie, ale to tak na marginesie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2009 18:37   

Powrót do góry

Mery84
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Chorzów

Post#2 07 Sie 2009 18:55   

Re: Komputer nie chce się włączyć

Cytat:
Płyta główna: Gigabyte

Wiesz ile płyt ma w swojej ofercie Gigabyte?

Cytat:
monitor się nie zapala

Do jakiej karty graficznej ten monitor podłączony?

Cytat:
Płyta główna, czy karta graficzna?

Nie znamy modelu ani jednego, ani drugiego z potencjalnych podejrzanych, a mamy już wyrok na nich postawić?

Mam tak mnożyć pytania czy uzupełnisz konfigurację o konkretne informacje?
Powrót do góry

joleczek
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 07 Sie 2009 19:08   

Nie jestem aż takim znawcą komputerów, więc nie byłem powien czy Wam się to przyda, ale podaję, mam nadzieje że dobrze spisałem z dobrego miejsca:

Płyta główna: Gigabyte GA-K8N Pro-Sli NF4SLI DUAL DRR400 SLI SATAII
Karta grafiki: GIG GF 6600 128MB PCI-E TV&DVI Silent-PIPE
Monitor to LG LCD 17 L1732S-SF
Powrót do góry

jurbarkas
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: grajewo

Post#4 07 Sie 2009 19:58   

Też tak kiedyś miałem ze swoim sprzętem. Po wymianie karty graficznej wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2009 19:58   

Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#5 07 Sie 2009 20:06   

Sprawdź czy na płycie gł. nie masz spuchniętych kondensatorów .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2009 20:06   

Powrót do góry

pp1964
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 08 Sie 2009 11:43   

Witam.

Sprawdź wtyki zasilające płytę, zwłaszcza ten 4x.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

atomic99
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ostrów

Post#7 19 Mar 2010 09:02   

Sorki za wykopalisko ale mam podobny problem

joleczek doszedłeś do tego co się zwaliło ?
Powrót do góry

joleczek
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 19 Mar 2010 09:13   

Hm... z tego co pamiętam, chyba nie udało mi się dojść co było przyczyną. Wtedy wystarczyło poczekac jakąs chwilke włączyc na nowo i dzialalo, a teraz mi sie to nie zdarza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Mar 2010 09:13   

Powrót do góry

maroslaf
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: olsztyn

Post#9 19 Mar 2010 09:43   

:) jak ja miałem taki problem - i nadal go mam (podobny) to zazwyczaj dopchnięcie grafiki starczyło ażeby komp zaskoczył - lubię spać przy otwartym oknie a że jest wtedy zimno (ze względu na porę roku) to czasem dzieje się tak u mnie że chyba obudowa albo co się wypacza i niektóre styki w grafice po prostu nie stykają dopchnięcie paluchem / poruszanie grafy przed startem likwiduje ten problem.

Miałem tak w starym kompie (riva tnt 16 mb ;) ) gdzie nie było zabezpieczenia przed wysunięciem się karty - i wtedy monitor się nie odpalał wyglądał jak by pracował w trybie uśpienia i mam tak teraz gdy jest zabezpieczenie przed wysunięciem się karty tylko że teraz pojawiają się paski pionowe przy zimnym włączeniu. Przed ponownym włączeniem kompa po długiej przerwie spróbuj z wyczuciem poruszać i dopchnąć kartę graficzną do gniazda. Powiedz czy zadziałało

Pozdrawiam
Marek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer nie chce się włączyć
Strona 1 z 1