X

Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka

mgradzki 09 Aug 2009 09:27
  • #1 09 Aug 2009 09:27
    mgradzki
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam

Mam problem z lodówką AK310.
    Rozmroziła się, po umyciu ruszyła, popracowała kilka godzin, wyłączyła się i nie chciała uruchomić się od nowa.
    Po wysunięciu z wnęki ruszyła, kiedy ją na chwilę wyłączyłem (pokrętłem) po włączeniu nie ruszyła.
    Po ruszeniu przez chwilę (kilkadziesiąt sekund) działa trochę głośniej, ale przypuszczam, że sprężarka ma na początku trochę ciężej

Z okolicy agregatu słychać ciche buczenie. Wygląda mi jakby silnik sprężarki nie dał rady ruszyć.
    Na forum znalazłem coś o uszkodzeniach jakiegoś przekaźnika, przypuszczam, że załącza on jakieś uzwojenie rozruchowe, albo jakiś kondensator. Czy jest możliwość jakoś dotrzeć do tego przekaźnika i go sprawdzić - ewentualnie spróbować uruchamiać sprężarkę ręcznie z pominięciem przekaźnika??

EDIT:
    A może jest na forum ktoś, kto zajmuje się serwisem AGD w Warszawie i podjął by się wykonania naprawy ??? Kontakt na priv.
  • #2 24 Aug 2009 20:44
    ramzesbb
    Level 11  
    Helpful post? (+2)
    Przekażnik jest przy sprężarce,przy podłączeniu wejścia gniazda, jeśli masz takie buczenie ,a sprężarka nie startuje i co puł minuty słyszysz pyknięcie,a po tym cisza i od nowa, to przekażnik jest ok. zostaje uzwojenie sprężarki uszkodzone,najpierw to sprawdz
  Search 4 million + Products
Browse Products