Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka
Autor
Wiadomość
mgradzki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 09 Sie 2009 09:27   

Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka

Witam

Mam problem z lodówką AK310.
Rozmroziła się, po umyciu ruszyła, popracowała kilka godzin, wyłączyła się i nie chciała uruchomić się od nowa.
Po wysunięciu z wnęki ruszyła, kiedy ją na chwilę wyłączyłem (pokrętłem) po włączeniu nie ruszyła.
Po ruszeniu przez chwilę (kilkadziesiąt sekund) działa trochę głośniej, ale przypuszczam, że sprężarka ma na początku trochę ciężej

Z okolicy agregatu słychać ciche buczenie. Wygląda mi jakby silnik sprężarki nie dał rady ruszyć.
Na forum znalazłem coś o uszkodzeniach jakiegoś przekaźnika, przypuszczam, że załącza on jakieś uzwojenie rozruchowe, albo jakiś kondensator. Czy jest możliwość jakoś dotrzeć do tego przekaźnika i go sprawdzić - ewentualnie spróbować uruchamiać sprężarkę ręcznie z pominięciem przekaźnika??

EDIT:
A może jest na forum ktoś, kto zajmuje się serwisem AGD w Warszawie i podjął by się wykonania naprawy ??? Kontakt na priv.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2009 09:27   

Powrót do góry

ramzesbb
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Mielec

Post#2 24 Sie 2009 20:44   

Re: Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka

Przekażnik jest przy sprężarce,przy podłączeniu wejścia gniazda, jeśli masz takie buczenie ,a sprężarka nie startuje i co puł minuty słyszysz pyknięcie,a po tym cisza i od nowa, to przekażnik jest ok. zostaje uzwojenie sprężarki uszkodzone,najpierw to sprawdz
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka AMICA AK310 - nie startuje sprężarka
Strona 1 z 1